Nesmělý úředník spořitelny odchází na vojnu. Tam, coby maminčin mazánek, získá nelichotivou přezdívku švadlenka a zpočátku se přes veškerou snahu svých kolegů i nadřízeného kapitána Sychry chová opravdu spíš jako moula a ne chlap. Přesto se seznámí s atraktivní dívkou Julkou, která ho dotáhne nakonec i ke svým rodičům. Tam se ukáže, že Julka je svobodnou matkou a má malého chlapečka. Celá snaha její rodiny spočívá v tom, sehnat jí ženicha, aby vesnické drbny konečně daly pokoj. To je pro čestného Jiřího velké dilema... (oficiální text distributora)

Master19

Hodně trapná vojenská agitka. Zajímavý je Vítězslav Jandák a Vladimír Menšík ("Jenom pij. Já když jsem se to dozvěděl, tak jsem vypil celý litr..."). Jinak je to ale hloupé a Jaromír Hanzlík je tak naivní, až to bolí. ()

ghatos

Mladý Hanzlík uvězněný v osidlech maloměstské socialistické morálky (musel zahrát totálního blba). Naivní, hodný vojín tak nějak do něčeho spadl a prostě všichni s ním chtěli manipulovat....ach :) . Krásně ploché, vzorně znormalizované, socialisticky vymydlené...34%. ()

vitekpe

Standardni babovkova odpoledni komedie ala socialisticka radostna spolecnost. Mne to nevadi, ale pokud jste prisni tak nic zavratneho necekejte... :) Dobre obsazene, nekonfliktni zapletka. 3- ()

klúčik

Aj ja som bol dva roky na vojne. Ale takýto ideál, to je trocha moc. Z chlapca urobili chlapa. Aj z nás urobili chlapov, ale takých, že keď som sa pozrel na uniformu tak mi bolo ...!!! Teraz len spomínam na chalanov s ktoríme sme spolu prežívali tie dva roky??? Film je dosť ideologický , ale dá sa...60%. ()

wosho

Velice depresivní a smutný film bez humoru a nadhledu. Nemám jej rád. Nemám rád rudou vojnu a nemám rád normalizaci. ()

DocBrown

Normalizační agitka o tom, jak je armáda plná skvělých chlapů a o tom, že rodina je základ státu. Druhou hvězdu dávám za pěkné autentické cvičení s (dnes už) historickou bojovou technikou. ()

Paity

Jaromír Hanzlík nehraje, on představuje sám sebe. Naprostá guma všech gum, co si přisvojí i dítě, o které by se měla starat jeho matka. ()

ArthasKarfa

Sice sem tam vtipné, ale jinak stresující a téma spíš na drama než komedii. Je tam pár sympatických postav, ale celé je to spíš šroubované a smutné/depresivní. ()

J R C Pecuchet

Jedna hvězda pouze za Vladimíra Menšíka. Co se týče kvality scénáře a hereckých výkonů nejen Jaromíra Hanzlíka naprostý brak ! Hudba : Karel Svoboda ()

zdeny99

Z vojenského prostředí toho teda tam moc nebylo. Ale když jo, tak mě srdce plesalo. Jak na začátku běhali dráhu zručnosti a v závěru, jak bylo cvičení tanků. Když s nimi stříleli po poli, na to se tak krásně dívá. Stejně jako když náklaďáky přejížděly řeku ve slejváku. Jenže to je tak vše z vojny. Zbytek se točí kolem toho, že Hanzlík alias švadlenka potká ženskou s dítětem a všichni mají kecy. To je tak odporný někdo zakazuje chlapovi, aby si vzal ženskou s dětma. Cítím z toho jen závist, že by Hanzlík mohl být konečně šťastný. Z vlastní zkušenosti tihle byli ještě mírný kurvy. [2691. hodnocení, 84. komentář, 47%] ()

Pavelpi

Když si odmyslím uvědomělost soudruhů ve zbrani,což nikdy na vojně nebylo,vychází mi z toho příběh obyčejného kluka,který se doposud nehnul od rodičů a najednou vojna.Pro tyhle kluky to byl problém a někteří z toho i potom blbli a nebo lítali po nemocnicích.Fakt je ten,že kdo vydržel,ten se změnil.Myslím,že Jaromír Hanzlík tu roli pochopil naprosto přesně,možná,že to i sám zažil na vlastní kůži.Proto musím hodnotit plným počtem bodů. ()

depp

Nejlepší jsou postavy toho předsedy JZD a vojenského papaláše. Pak už se ani nedivím, že moje babička tak glorifikuje komunismus, když v něm žili samí takoví čestní, spravedlivý a kamarádští soudruzi :-) ()

Zevon odpad!

Jenom kvůli Hanzlíkově roli dementního vojáčka tomu víc nedám, je to odporný škvár komunistické propagandy. Kdo byl za komančů na vojně a ztratil zbytečně dva roky (i kdybych komančům prominul subotniky, průvody, stb, senilitu vůdců národa a jejich přisluhovačů, vojenskou službu jim neprominu, ať se ty prasata škvaří v nejhlubším pekle :-)) z tohoto dílka zvrací od jeho uvedení v roce 75 nepřetržitě dodnes. ()

Martin79

Pohodový film na nedělní odpoledne, který docela uběhne i díky výbornému Vladimíru Menšíkovi i samotnému Jaromíru Hanzlíkovi. Navíc Jorga Kotrbová, která dnes už bohužel prakticky nehraje. Václav Postránecký zde hraje hodně slizkého nápadníka Valeše. Dávám tři hvězdy s těžkým srdcem, protože snímek končí trochu nevesele. Jinak ale určitě za tři. ()