Král sokolů

• Francie

Thomas le fauconnier

Pohádka / Dobrodružný

Slovensko / Česko / Polsko / Maďarsko / Německo / Francie, 2000, 96 min

protože je brano muj kamarad:)(2.7.2009)

• moviefilm

Nudná réžia, nudný dej, vlastne nudné skoro všetko. Vynikajúce kostýmy a to je asi tak všetko, čo môžem vyslovene pochváliť. Hrozný výkon hlavného predstaviteľa (smútok po smrti jeho otca), celkom príjemná výprava, ale občas gýčová, neuveriteľne provokujúca hudba, nelogickosti, jednoducho zlý slovenský film...(10.3.2009)

Hodně velká promarněná šance. Takový námět + nádherné slovenské exteriéry si prostě říká o mnohem epičtější podívanou se zajímavějším scénářem. Nevím, jestli nebyly peníze nebo to je už opravdu Vorlíčkovo maximum, ale už několik let čekám na podobný, pohádkový příběh, který by mě opravdu oslovil a i po tomhle filmu mi nezbývá, než čekat dál.(15.6.2005)

Milý film natočený na nádherných miestach. Musím priznať, že v tomto prípade som dosť zaujatý: Mám to šťastie stráviť veľa svôjho voľného času v Krásnohorskom Podhradí, a mal som to šťastie poznať Braňa Holíčka práve v týchto rokoch, keď sme hrali spolu v muzikáli Oliver Twist v Košiciach. + Klára Jandová a film je dokonalý :D(18.12.2008)

50% - Sice průměrná pohádka, ale rozhodně mnohem lepší Vorlíčkův počin, než Jezerní královna a Pták ohnivák...(28.10.2007)

• - V titulkoch filmu ako jeden z koproducentov uvedená maďarská produkčná spoločnosť Focus Film Budapešť. V materiáloch od producenta filmu AG STUDIO je ale ako koproducent za maďarskú stranu uvedená produkčná spoločnosť Tivoli Films Budapešť. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Film sa natáčal od júna do augusta v roku 1999. Kinopremiéru mal 26.2.2000 v Bratislave a televíznu premiéru mal na Vianoce roku 2000. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Rozpočet filmu 1 mil. SK. (Smok)