poster

Král sokolů

 • Slovensko

  Sokoliar Tomáš

 • Polsko

  Król sokołów

 • Maďarsko

  Solymász Tamás

 • Německo

  Tomas und der Falkenkönig

 • Francie

  Thomas le fauconnier

Pohádka / Dobrodružný

Slovensko / Česko / Polsko / Maďarsko / Německo / Francie, 2000, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • huhuhu783
  ****

  Já sem na tento film kápl náhodou až nedávno. Pustil sem si ho s klukama a těm se to tak zalíbilo,že si ho potom během roku ještě párkrát s chutí pustili. V rolích těch ušlápnutejch hráli herci mě neznámí,ale nic jim nechybělo k tomu se to snažit zahrát co nejlíp. Kameru bych též pochválil,žádná větší hrubice tam nebyla.Je to o sokolech,jak je níže zmíněno,ale děj je pochopitelnej. Film nenudí ani nestrhuje a pokud někdo nenpochází z tvrdších poměrů venkova nebo hor asi těžko ho osloví. Já sem ho zkouknul s chutí a to ve slovenčině,ale rozhodně bych ho už nějak výrazněji nevyhledával,pokud by byl ale v TV klidně ho zkouknu znova(25.12.2014)

 • salahadin
  ***

  Jediné, o čem bych mohl kladně psát, je hudba Krzesimira Debskiho, která je pěkná, mírná, melodická. Jinak film za moc nestojí. Mladí herci své role nezvládli a působí protivně. Hlavní zápletka "milostného trojúhelníku" je snad špatný vtip, malý sokolník vypadá vedle dcerušky Baladora jako batole! Celkově zklamání...(20.5.2006)

 • Košoun
  ***

  Pohádka, která neurazí, ani nenadchne. Důkazem toho je i fakt, že jsem zabedněně tvrdil, že jsem jí neviděl a pak jdu sem zohodnotit... a jsou tu průměrné 3*. A předpokládám, že až příští rok zase náhodou Krále sokolů uvidím, nebudu si ho vůbec pamatovat. Průměr. Jediný, kdo mě zaujal z herců byl Braňo Holiček.(5.1.2013)

 • honzic
  ***

  Asi poslední Vorlíčkův koukatelný film, než ho postihla trochu demence (viz. poslední dva filmy plné nepovedených efektů a neherců a zmatených scénářů). Tady sice herecké výkony nic moc, ale zase na druhou stranu jde pořád o solidní film pro nedělní odpoledne, který nenadchne ani neurazí. Hodnocení: 55 %(1.7.2012)

 • Petike
  ****

  Ešte sa to dalo trochu scenáristicky podchytiť, ale nie je to vôbec zlá adaptácia adaptácie obskúrnej domácej povesti. :-)) Páči sa mi, že ponechali sfiktívnenosť postáv (tie mená !) a prostredia (o názvoch ticho, a z Krásnej Hôrky je, zdá sa, všade blízko...), hoci sa tomu snažili príjemne nasadiť nejaký uveriteľný stredoeurópsky rámec (prítomnosť šľachtických postáv zo susediaceho Poľska ma potešila už v detstve, prišlo mi to potom fakt bližšie k povesti než len nejakej generickej rozprávočke). Braňo je OK, ale zas až také terno to s ním nebolo. Pekná práca so sokolmi, skvostný výber prostredí, prevažne výborná kamera a hudba. Hoci to napriek snahe scenáristicky kríva, kuľhá, bezstarostná a hravá atmosféra a kvalita spracovania to zachraňuje pred tuctovosťou.(2.8.2015)

 • - Film sa natáčal od júna do augusta v roku 1999. Kinopremiéru mal 26.2.2000 v Bratislave a televíznu premiéru mal na Vianoce roku 2000. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

 • - V učebnici literárnej výchovy pre siedmakov je nielen úryvok z povesti Sokoliar Tomáš, ale aj ukážky z literárneho a technického scenára k filmu. (krasomama)

 • - Povesť o sokoliarovi Tomášovi pochádza zo 14. storočia a Jozef Cíger-Hronský ju literárne spracoval. (krasomama)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace