• honajz
  **

  Film drží nad vodou skvělá skladba v podání Marie Rottrové, která dodává trochu toho šmrncu, který samotnému vyprávění příběhu chybí. Postránecký hraje docela uvěřitelně, Šulcová je taková nijaká (obecně herečky nijak moc nedokázaly ve filmech přesvědčivě ztvárnit role zpěvaček, nevím, čím to je - i ta Medvecká jako zpěvačka v seriálu Dynastie Nováků je taková nemastná neslaná). Rozvíjení pátrání je velmi postupné a pomalé, a vše směřuje k závěrečné automobilové honičce tuším přes staré Hlubočepy. (Mimochodem, celou dobu jsem myslel, že hlavní hrdina je taxikář, a ono to tak je i v knize.)(4.4.2019)

 • F.W.Colqhoun
  ***

  Vorlíčkům pokus o seriózní detektivku není katastrofa, ale zlatý fond určo taky ne. Zápletka představuje obvyklou proletářskou špínu vrženou na prohnilý svět klaunů, odkud ne-a-ne vymést buržoustskou morálku - dělný lid typu Postráneckého charakteru je zmatený a kápo pošťáků organizuje doručovatele ke spontánnímu špízlování. Z hereckého osazenstva na sebe strhávají pozornost jen tři - osudově tupá Šulcová, Libíček v roli upoceného veksláckého impresária a Postránecký v momentech, kdy se v rámci fyzických konfrontací tváří jako Bronson. Tyto pokusy podtrhuje Svoboda, týráním strunných nástrojů křečovitě citující z Morriconeho westernových opusů. Nejzajímavější prvek: z Prahy na Liberec se nejede po dálnici! Dva-a-půl.(3.8.2014)

 • McIron
  **

  Původně to mělo být v taxikářském prostředí, takhle to opravdu dostalo o moc menší šmrnc, příšerná je zde postava Moučky, dobráckého primitiva-mistra. Na druhou stranu hezky vystřižená postavička gaunera v podání Jana Libíčka, jedna z jeho posledních. Zajímavé exteriéry na Praze 5 v závěrečné honičce...(4.4.2010)

 • HonzaBez
  ****

  Úvodní chytlavá melodie Karla Svobody je úžasná. S řadou dalších písní tohoto hitmakera se můžeme setkat v průběhu filmu, kde vytváří někdy možná až příliš výraznou kulisu této "pošťácké" detektivky. Detektiv amatér v podání Václava Postráneckého, kolega a kamarád zavražděného, dělá vše proto, aby se dostal do maléru. V závěrečné honičce mu pomáhají všichni "svatí" (pošťáci). Na rozdíl od jiných zde komentujících jsem pachatele tak snadno neidentifikoval, i když je pravda, že dotyčný mi od byl začátku veskrze nesympatický. Naproti tomu Jana Šulcová (imitující zpět Marie Rottrové) působila veskrze sympaticky. Nejen když zpívá: "Život utíká, jako když práskneš bičem do koní. Růže rozvitá, co včera zvadla dnes už nevoní...."(27.6.2018)

 • Enšpígl
  *

  No jasně, pošťákovi zabijou kámoše a on nechá poštovní zásilky poštovníma zásilkama a začne si hrát na Colomba, to je fakt dobrý a Jana Šulcová s výrazem leklýho vokouna v roli femme fatale, tak to je ještě lepší. Film působí spíš jako trapnej dodatek k písničce jéde, jéde poštovskej panáček, jéde, jéde poštovskej pán než jako kvalitní kriminálka.(6.4.2010)

 • - Scéna pohřbu se natáčela v krematoriu ve Strašnicích. Hotel v Liberci se jmenoval Clarion Grandhotel Zlatý Lev. [Zdroj: filmovamista.cz] (SONY_)