Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Pátrání na vlastní pěst může být úspěšné – někdy. A nebezpečné – vždy... Kriminální příběh režiséra Václava Vorlíčka natočený podle scénáře Jaroslava Kořána, vypráví o mladém muži, který na vlastní pěst vede pátrání po vrahovi svého kamaráda, řidiče poštovního vozu. Řidič Radek Šimek je zavražděn na své pravidelné trase mezi Radotínem a Prahou. Jelikož měl toho večera u sebe jen málo peněz, vyloučí policie loupežný motiv. Radkův kolega a kamarád Honza Marek nedokáže vyšetřovatelům říci nic bližšího. Oba se totiž střídali na směny a neměli přehled o tom, jak ten druhý tráví volný čas. Honza usoudí, že vražda nějak souvisí s Radkovým osobním životem. Zapojí do akce ostatní poštovní řidiče a s jejich pomocí se pokusí najít dívku z fotografie, nalezené v Radkových věcech… (Česká televize)

(více)

Recenze (68)

McIron 

všechny recenze uživatele

Původně to mělo být v taxikářském prostředí, takhle to opravdu dostalo o moc menší šmrnc, příšerná je zde postava Moučky, dobráckého primitiva-mistra. Na druhou stranu hezky vystřižená postavička gaunera v podání Jana Libíčka, jedna z jeho posledních. Zajímavé exteriéry na Praze 5 v závěrečné honičce... ()

javlapippi 

všechny recenze uživatele

"Mějte rozum, chlapi, nejsme na divokým západě!" Poštárovi Postráneckému zabijú v službe kolegu a kamaráta, pátranie po páchateľovi prostredníctvom Verejnej bezpečnosti sa mu nezdá dostatočne svižné, navyše si pri vypočúvaní ponechal niektoré detaily pre seba a preto sa rozhodne vyšetriť celý prípad sám. Zapletená je do toho populárna pevkyňa Šulcová (prespievaná Rottrovou), jej kapela (predabované Flamingo alias Plameňáci) a hlavne vynikajúci manažérsky impresário Libíček (veškerý hlas vlastný). Vyšetrovanie je napínavé, nechýba trochu násilia a záverečná naháňačka Moskviča s poštovými dodávkami a policajnou Volhou. Nie veľmi výrazná dobová kriminálka, ale atmosféra sa celkom podarila, takže to bude za tri škrabance na platni. ()

Reklama

F.W.Colqhoun 

všechny recenze uživatele

Vorlíčkům pokus o seriózní detektivku není katastrofa, ale zlatý fond určo taky ne. Zápletka představuje obvyklou proletářskou špínu vrženou na prohnilý svět klaunů, odkud ne-a-ne vymést buržoustskou morálku - dělný lid typu Postráneckého charakteru je zmatený a kápo pošťáků organizuje doručovatele ke spontánnímu špízlování. Z hereckého osazenstva na sebe strhávají pozornost jen tři - osudově tupá Šulcová, Libíček v roli upoceného veksláckého impresária a Postránecký v momentech, kdy se v rámci fyzických konfrontací tváří jako Bronson. Tyto pokusy podtrhuje Svoboda, týráním strunných nástrojů křečovitě citující z Morriconeho westernových opusů. Nejzajímavější prvek: z Prahy na Liberec se nejede po dálnici! Dva-a-půl. ()

vicvixx 

všechny recenze uživatele

Tyve, nemít ten Svoboda Morriconeho, tak by to znělo jako Gott, a nemít později Svoboda Jarreho a Kraftwerky, tak by Návštěvníci zněli taky jako Karel Gott. Proč mám ten pocit, že Svoboda prostě vykrádal to nejlepší ze světové hudby, a pak se tady z něj všichni posrali? Sorry za offtopic. Jinak film je tak "dobre"j, že řeším jen soundtrack. ()

blezg 

všechny recenze uživatele

A zrovna se mi film trefil do nálady na černobílou krásu. Strávil jsem u toho poetické odpoledne, pobavil jsem se herectvím a hlasy herců, zejména Moučku mám rád. Dvojice familiárních gaunerů z čeledi Apiaceae (libeček-mrkvička) mě taky potěšila, a přestože to asi bylo pro mě zajímavé v jiném ohledu než byl původní záměr autorů, strašně mě to bavilo. Takže nadšených 5*. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (10)

  • Když je na začátku filmu zmíněn zvukař Míra (Jaroslav Drbohlav), hovoří se o něm jako o baskytaristovi. V závěru, když hledá skupina náhradu za uvězněného Mikiho (Ladislav Mrkvička), je navržen právě Míra, ačkoliv jde o post kytaristy. (Robbi)
  • Skupina Flamingo, hrající ve filmu, byla založena v roce 1966 a podstatnou část své kariéry působila v Ostravě. V nejslavnějším období s ní vystupovala Marie Rottrová a Petr Němec, ikonickou postavou zůstával zakladatel, trumpetista, skladatel a aranžér Richard Kovalčík. Rok po natočení filmu se v rámci „počešťování“ jmen zejména beatových skupin přejmenovali na Plameňáky. Po přesídlení Marie Rottrové do Prahy (1985) se ji skupina pokusila nahradit Evou Hurychovou, nicméně na přelomu let 1988 a 1989 ukončili Flamingo/Plameňáci činnost. (Robbi)
  • Scéna pohřbu se natáčela v krematoriu ve Strašnicích. Hotel v Liberci se jmenoval Clarion Grandhotel Zlatý Lev. [Zdroj: filmovamista.cz] (SONY_)

Reklama

Reklama