Solidní historická rekonstrukce. Nic víc nic míň. Filmařsky přesné a profesionálně odvedené, jak bylo u Vávry zvykem který udržel i u svého posledního filmu. Jenom se to trochu vleklo a už to asi nemělo čím oslnit.55%(13.3.2016)

Překvapení! Nevzpomínám si, že bych to viděla, ale rozhodně lepší než zdejší komentáře praví. Velmi poklidná skoro pohodová atmosféra. Pro woodyho, Paityho a ostatní, co se nudili - dějiny někdy nejsou tak svižné a zábavné jako americké akční filmy. Dějiny se překvapivě rozhodují v kancelářích, kavárnách a u kulatých stolů v rytmu valčíku. A důležitá je barva výložek na uniformách. Líbilo se mi jak dokumentární pojetí, tak i proložení dobovými dokumenty. Zábavné možná ne, ale velice poučné! A hodnocení? Že si film pět hvězdiček nazaslouží? Jednu nebo dvě taky ne!!(22.10.2014)

Výborně obsazená mírná nuda.(9.11.2011)

Vávra jak ho známe... snad jediný působivý moment je první návštěva Ruska a popové procházející chodbou, kde se KONEČNĚ dočkáme pohyblivé kamery...(27.2.2011)

Hodně zajímavá adaptace historie dvacátého století..(1.2.2003)