Operátor tísňové linky (Jake Gyllenhaal) se snaží zachránit volající, které jde o život, ale brzy zjistí, že všechno je úplně jinak. (Netflix)

Slartibarkfast

Další z mnoha recyklací, které dodává příslib fantastičnosti a lákavosti xicht Gyllenhaala, jenž je opravdu dobrým hercem, ale zde je jeho talent tak nějak potlačen minimalismem samotného námětu. Sveřepé chrchlání, urputné pocení a blití do hajzlu nikoho nevybídne k ovacím vestoje. Bez přidané hodnoty se tak Viník stává jen průměrným dílkem. Chtělo by se říci dokonce nudným. Věřím, že se najde spousta podobných kousků, které pobaví víc a nebudou tak neskutečně prázdné. Tenhle je určen jen na jedno zklamané zhlédnutí a pro fanoušky Jakea. 50% ()

ArsenalEagle

Povedený minimalistický thriller, který je v rámci "one-man-show" skvěle zahraný, Jake je uvěřitelný a není mu co vytknout. Původní film jsem neviděl, takže nemůžu z tohoto pohledu soudit, ale hádám, že stigma amerických remaků je tu naprosto klasické. Hodnotím tedy čistě The Guilty, jakožto poctivou napínavou podívanou, která fungovala a nenudila. ()

castor

Evidentně jde o poldu, který neuhne. Cílevědomý, zarputilý, loajální. Ovšem teď ho čeká soud a do té doby sedí na pozici operátora linky první pomoci. Nasraný, otrávený, sarkastický. Mezi desítkami hovorů přijme jeden, u kterého to vypadá, že se jistá žena ocitla v kritické životní situaci. Doma dvě osamocené malé děti, ona v autě s násilnickým partnerem. Asi. Kdo ví. Antoine Fuqua si minule (sci-fi Infinite) vybral slabší chvilku, sice skvěle dokáže pracovat s atmosférou (o jindy vymazlené akci nemluvím, ta tady schází), přesto tenhle materiál (originál jsem neviděl) nepřetavil v nějaký působivější kus. Postupně vynervovaný Jake Gyllenhaal a jeho ksicht neslezou z plátna, nicméně spolehlivě naplňuje označení jednoho z nejtalentovanějších herců své generace. Jenže sám na to nestačí. Obzvlášť když víme, že Fuqua umí lépe. ()

JASON_X

Remakům nikdy nedávám nižší hodnocení jen proto, že jsou to remaky. A mnohdy je remake povedenější originálu. V tomhle případě to ovšem neplatí. Může za to především Gylenhaalovo afektované pojetí ústřední postavy, na hony vzdálené dánskému flegmatickému kliďasovi; dívat se přes 90% času na Gylenhaalovu vyzoomovanou hlavu, kterak se mračí, vzteká, brečí, ječí a všelijak hystericky pitvoří, mě fakt nebavilo. Zatímco dánský policajt měl moje sympatie, tenhle cholerický pitomec na pokraji nervového zhroucení ne-e. A nakrknul mě i závěr v americkém stylu, ve kterém Oliver leží živý na JIPce a poté se ještě polopaticky rozebíralo Gylenhaallovo přiznání viny. ()

Vyhy

Nebýt to remake dánského filmu, hodnotím lépe, jelikož samotná zápletka je zajímavá a utáhne devadesáti minutový film. Ikdyž se Jake snaží, prostě to už známe a díky tomu nás to nedokáže překvapit. Jo, možná jen někoho, kdo dánský originál neviděl, což nedoporučuji - z těchto dvou rozhodně severský vede. ()

• Rovnako ako dej filmu, aj jeho natáčanie prebiehalo v Los Angeles. (Real Tom Hardy)
  • Pár dní před natáčením filmu byl režisér Antoine Fuqua v kontaktu s covid-19 pozitivním člověkem. Proto musel podstoupit karanténu, při které režíroval z dodávky, kde byly monitory. (dan4815)

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

10.10.2021

Přestože zatím o příštím filmu britského filmaře Guye Ritchieho (Rozhněvaný muž, Sherlock Holmes) nevíme takřka nic, projekt už se pomalu začíná blížit před kamery. O hlavní roli teď navíc jedná Jake… (více)