Bound je napínavý akční thriller o ženě, bývalé podvodnici, která naletěla mafiánovi - jenž „pral“ špinavé peníze. Spolu s další podvedenou dívkou se zapřísáhnou, že se pomstí a oberou mafii o dva miliony dolarů, a sice velice dobře promyšleným plánem. Ten, žel ztroskotává v okamžiku, když se začínají dít nepředvídatelné události. Všichni hráči této hry se náhle ocitají ve smrtelných pavučinách překvapení a podvodů... (Intersonic)

Martin741

Andy Wachowski /Matrix 1,2, 3/ natocil len priemernu gangsterku. Prva polka je dost nudna a nic sa dohromady nedeje. Potom vsak cosi nastupi, a dokonca film zacne mat aj tempo. Skoda tej nudnej prvej polky, mozno by som s hodnotenim poskocil aj vyssie : 60 % ()

shyster

Bratři Wachowští se zde ukázali jako zruční režiséři a scénáristi. Film má slušnou atmosféru s trochu nechtěným vyvrcholením uprostřed při masakru hlavy gangsterské rodiny. Dále to už jen jde z kopce, ale nijak strmého. Lesbické podkreslení řady scén (a nemyslím ty přímo otevřené) filmu jen pomohlo. Potěšil mě i hudební motiv použitý i v pozdějším Matrixu. 70%. ()

ad

V podstatě ničím výjměčný krimithiller (pokud nepočítáte za výjmečný lesbický podtón)... Herecký výkon J. Tilly je místy spíše pro zasmání,což bohužel mnohé scény velmi sráží... Jedno veliké plus: teď jsem si už víceméně jistý, že Wachovští nejsou žádní filosofové (a že celý humbuk okolo filosofie trlilogie Matrix je jen nafouknutou bublinou), ale "pouze" dobří vypravěči a dle vizuálního stylu i velcí komiksoví fandové :) ()

andrii

Do oka si padly, ďábelské ženy, schopné klamu a rafinovaného podfuku pro získání mamonu. Noir ohnivostí a svůdnou náloží slasti plán zpečetily. Bosse podsvětí sevřely do kleští. Na stejnou notu zabrnkaly, vášnivé Sapfó, Drákulovy nevěsty, držící krok s temnou poetikou Mulholland Drive "kamarádství." ()

C0r0ner

Pravděpodobně v tom bylo něco geniálního, ale mně to přišlo spíš hodně překombinované než přehnaně chytré. Sice mám rád filmy o pár lidech, což Past přesně je, ale tentokrát se mi s námětem Wachowské netrefily. Jako prvotina to ale špatné určitě není, i když mně to příliš nesedlo. 55% ()

Wormboy

Zaciatok evokuje nejaky beckovy sajrajt.Je vsak len skutocnym uvodom a chovanie hlavnych hrdinov/niek v nasledujucich minutach znacne osvetluje.Wachowski rozpravaju v podstate priemerny pribeh velmi vydarenym sposobom. Vo filme je mozne vidiet postupy a napady,ktore su dotiahnute v Matrixe do dokonalosti a teda predznamenavaju nieco velke. Rovnako aj hudba Dona Davisa velmi pripomina Matrixovsky motiv.Neda sa vsak povedat,ze Bound by bol nejakym polovycnym filmom. Urcite nie.Je "len" velmi vydarenym filmom,ktory predznamenava, coho su tvorcovia schopni.3,5/5* ()

Juto

Strhujúci, násilný a veľmi sexi príbeh lásky. Aký úžasný debut bol pre Wachowských tento film. Úžasná kamera, fantastické herecké výkony a vo filme nie je nudný okamih. 8/10 ()

SHI-SHA

Od tvůrců Matrixu jsem čekal kvalitní film, ale že dokáží vytvořit gangsterku, která bude bavit i mě jsem opravdu nečekal. Místy to bylo tak napínavé, že jsem si musel dát na chvíli pauzu. Tak trošičku to vypadá jako jedna z povídek v Pulp Fiction, ale to bych asi Pasti trochu nadržoval. Každopádně film mohu všem doporučit. CHYBA VE FILMU : Violet se na začátku filmu snaží svést Corky tím, že jí začne ožužlávat prst. Na tom by nebylo nic divného, kdyby se předtím Corky nehrabala v sifonu pod umyvadlem. Kdo aspoň jednou čistil zacpané trubky plné vlasů atd., ví co mám na mysli :-) 85% ()

dr.fish

Vcelku povedená stylová, barvama a sexuálním napětím vyšperkovaná gangsterka. Pantoliano perlí a holky ruku v ruce kradou dva miliony. 80% ()

Aargh

Čtyři a půl bodu. Wachowští opravdu umí a doufám, že v dalších filmech opět nezapomenou na Joea Pantoliana. ()

Decker

Kvalitni thriller s vynikajicim erotickolesbickym nabojem (postelovka je opravdu skvele natocena) ktery zpocatku utvareji dve hlavni predstavitelky se pomalu meni v cistokrevnou mafianskou podivanou kde exceluje bravurni Pantoliano. ()

ing.Frosty

Naprosto fantastický thriller. Bratři Wachowští vytěžili z asi tak 3 interiérů, 3 hlavních a asi 5 vedlejších herců naprosté maximum. Úžasně strhující snímek s parádní réžií, scénářem a hudbou. Druhá polovina je vygradovaná až na půdu, kdy člověk prostě nevydechne až do úplného konce. Oba sequely Matrixu strčí hravě do kapsy. Plný qalt. ()

Bobik9

Pčeceněné jak blázen. Stejně jako bratři či sestry Wachowski. Začíná to jako erotický thriller a potom se z toho stane docela zdlouhavá víceméně konverzačka. Dvě lesby se rozhodnou okrást mafiány, kteří se později sami pozabíjejí. Nic víc nic míň. Nepřijde žádný zvrat. Skončí to přesně tak, jak si od začátku myslíte. Navíc hodně slabé herecky. 76% je nesmysl. Možná 40%. ()

lennyd

Když se Corky (Gina Gershon) vrací z vězení a stěhuje se do nového bytu, ve výtahu potká své nové sousedy - Ceasara (Joe Pantoliano), ale hlavně jeho přítelkyni Violet (Jennifer Tilly), s níž okamžitě cítí blízké souznění. Holky se hned druhý den dají dohromady, a kromě sexuálního povyražení začnou vymýšlet velký plán - ulehčit Ceasarovi od peněz, které by měl předat místní mafii. Jenže i přes výborně vymyšlený plán se Ceasar nechce peněz jednoduše vzdát ... Na první podívání mne debut bratrů Wachovských nijak neoslovil (dokonce jsem tenkrát ani netušil, kdo to vlastně Wachovští jsou). Nedávno jsem se ale k filmu dostal znovu, a tak nějak mi asi padl do nálady, a já musím své původní hodnocení poopravit. Film se docela špatně jakkoliv škatulkuje - z každého žánru si bere trošku - trochu romantický, trochu krimi, trochu černá komedie. Ale to je vcelku jedno, důležité je, že se docela povedl - a hlavní podíl na tom podle mne má výborný Joe Pantoliano (samozřejmě mimo výborné režie, hudby, kamery a dalších zcela nepodstatných náležitostí :) )... ()

Master19

Trošku pomalejší rozjezd, který ovšem prudce akcelerují techtle i mechtle Violet s Corky a pak už se jede na plný plyn. Do hry totiž vstoupí Caesar a o zábavu je skutečně postaráno až do konce. Velice koukatelný film, který mě "donutil" přidat si Ginu Gershon mezi oblíbené herečky. (no jasně, je to hlavně kvůli tomu nadzdvihlému hornímu rtu... :-) ) ()

dANo

Prvá tretina filmu má skôr erotický (priam lesbický:) nádych, ale v ďalších dvoch tretinách sa film rozbehne v mafiánskom duchu s množstvom (doslova) prepratých peňazí a niekoľkými mŕtvymi... Film je brilantne natočený, hlavne pohyb kamery je výnimočný, ale aj hry s farbami sa mi veľmi páčili. Ženským som držal palce aj napriek ich intrigám, ale ako spomenuli viacerí vo svojich hodnoteniach, tak potešila ma aj postava a herecký výkon Joe Pantoliana. ()

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

18.08.2018