Bound je napínavý akční thriller o ženě, bývalé podvodnici, která naletěla mafiánovi - jenž „pral“ špinavé peníze. Spolu s další podvedenou dívkou se zapřísáhnou, že se pomstí a oberou mafii o dva miliony dolarů, a sice velice dobře promyšleným plánem. Ten, žel ztroskotává v okamžiku, když se začínají dít nepředvídatelné události. Všichni hráči této hry se náhle ocitají ve smrtelných pavučinách překvapení a podvodů... (Intersonic)

Brain-D

Začne to jako lesbická blbost, ale zhruba od půlky se vše strhne v tak napínavej thriller, že z toho vůbec nechápu a hltám každou vteřinu. Jako prvotina hodně dobrý a jde poznat, že bráši Wachowšti to umí i bez efektů jako v "Matrixu". ()

JohnSmith

Obyčejný thriller na kterém není nic zajímavého, krom lásky lesbických hrdinek. Jinak je to tak nějak o ničem, nudné a předvídatelné. ()

VanTom

Stylistické cvičení bratrů Wachovských na téma dvou sexy lesbiček z vedlejších bytů a kufru plného mafiánských peněz, kterých se jim zachtělo. Přímočaré intimní sblížení "jak z porna" bylo opravdu animálně žhavé, ale když se později plán zamotával (kvůli skvěle nevyzpytatelnému gangsterovi Joe Pantolianovi zahnanému do kouta), jinak vychytralý scénář trochu drhnul a jeho opájení se vrstvícími zvraty ještě podporovaly efektní (leč "brzdící") režijní a kamerové vychytávky. ()

ravenir

Tak to byl opravdu Pantoliano! Překvapivě výtečné krimi, druhá půlka mě zcela pohltila. A ty holky jsou mňamózní!! :) ()

Autogram

Ani sexy inštalatérka v špihavom tielku a mužských nohaviciach nie je zárukou, že film bude nezabudnuteľný. Na tento zabudnem veľmi rýchlo. Hoci tu ešte bratia Wachowskí mali gule, a mali ich aj lesbické scény, tá gangsterská časť s odcvikávaním prstov mi išla akurát na nervy. A keď sa v gangsterke nevydarí práve to hlavné, nebude to ani na priemerné hodnotenie. ()

svobik

Prvních 20 minut jsem si říkal, že Wachowští na to jdou tak moc hrr, až to není zrovna uvěřitelné. Zbytek filmu mě ale náležitě poučil, moc pěkná scenáristická a režijní prácička. ()

prasacimor

Tak takúto kvalitku som nečakal. Zo začiatku mi síce trochu vadili teatrálne dialógy ústrednej dvojice, no tie približne od polovice vystriedala najhutnejšia atmosféra a svižne odsípajúci, napínavý a hlavne originálny dej. Za takto rozohraný triler v priestoroch v podstate jedného bytu by sa nehanbil ani Polanski. Moja obľubená scéna je určite príchod Gina a následne fízlov, pri ktorých som napätie krájal ako o závod. Veľmi tomu dopomohlo aj vynikajúce herectvo Joa Pantoliana. Keď som na konci zistil, kto stál za kamerou, hneď mi bolo viac vecí jasnejších. Debut vydarený ako máloktorý a ďaľšia ukážka ako sa za málo peňazí da spraviť veľa muziky. ()

vitekpe

Naprosto paradni holcici neonoir; konecne po dlouhe dobe zase poradna ff. :-) P.S.: nezminuji casto muzske postavy, ale Joe Pantoliano to zahral bozsky. Velike doporuceni. ()

Maynard.

Tož pěkná prvotina od tvůrců Matrixu. Na to, že se film v podstatě odehrává v jednom bytě, tak dokáže diváka držet v napětí po celou dobu. Což kolikrát nedokáží filmy s brutálním rozpočtem. Přiznám se, že nejvíc dávala lesbická scéna, která se povedla. Sice znám lepší - Mulholland drive, ale i tady se na to nechalo koukat :o). Škoda, že byl konec až moc happy, kdyby se holky navzájem podrazily, tak by to mělo větší grády. Atmosferickej film to je, ale na kvality dokonalého MAtrixu samozřejmě nedosahuje. A mezi mafiánskou špičku bych ho taky zrovna necpal... Takže něco mezi 3-4*. Ale tak dám 4, dyŤ je novej rok :o) ()

tempus

Začátek je originální a kdyby takový byl i konec, vysloužil by si mých 5*. Bohužel čím je bližší titulkům, tím je příběh víc a víc průměrný až je tuctový úplně, takže lehké zklamání a dobrý průměr, ale vzhledem k osvěžujícímu začátku a prostředku (stejné dialogy jako v Matrixu) nemůžu jít pod 4*. Kdybych měl v oblibě krimi, prožitek by byl jiný až tak, že neváhám s plným počtem a zážitkem, který by se vracel hezkých pár týdnů. 2/3 pro mě byli zajímavé také z toho důvodu, že před pár dny (v době vidění) jsem četl přes fb zprávu o tom, že se i druhý Wachovski předělal na druhoui. ()

PALINO

Začiatky bratov Wachowských možno nazvať vydarenými, pretože ich debutová PASCA je dobrým a zábavným filmom. Scenár je plný nápadov a zaujímavého deja a nechýbajú mu dramatické, ani napínavé momenty. Naviac je efektne natočený a ponúka filmovo vďačné mafiánske prvky, takže ja som s výsledkom nadmieru spokojný. ()

casioa....

respekt....The Wachowski brothers! matrix trilogy...je síce jasne lepšia :D ale...toto...bolo fakt že "sexi drsne"..mnam..ľúbim všetky holky...ktoré..ľúbia holky :)) ()

GeorgeHans

Neskutočná práca s napätím, vďaka ktorej s hlavnými hrdinkami prežívame každú scénu. Špeciálne tú záverečnú farebnú, ktorá na mňa v kontraste s celou predchádzajúcou temnotou veľmi zapôsobila. Jeden z najlepších režisérskych debutov. ()

jondoe

Simpaticke hlavne hrdinky ,skvely Joe Pantoliano ,vynikajuci namet ,skoro dokonaly scenar a dost dobra rezia. Tento film je tak trochu zvlastny svojim prevedenim. Prvy krat som ho videl asi pred desiatimy rokmy a ked som si ho teraz stiahol a pustil ,zistil som ze poznam takmer kazdu scenu a vsetko si pamatam a to uz je co povedat. Lepsie styri hviezdicky. ()

janik.sk

Je vôbec nejaký film, v ktorom by Gina Gershon nebola brutálne sexy? Ako potetovaná údržbárka v pánskej spodnej bielizni je obzvlášť rajcovná. Feministický thriller, v ktorom sa nevyskytuje žiadna sympatická mužská postava. ()

klukluka

Čekal jsem, že holky ještě udělají skrčku jedna na druhou, a v tom že bude spočívat ta pravá past, takhle to bylo dost přímočarý a jednoduchý. Neříkám, že špatný, ale uměl bych si to představit lepší. Stejně tak moc nebaštím ten konec. Myslím si, že mafiánovi Mickymu by to dřív nebo později docvaklo a holky by nedošly klidu- možná tak v hrobě. Jestli měly spolehlivě vyhrát, tak ho měly odkráglovat, což jsem očekával po Violetině návratu z koupelny. Zkrátka mě neuspokojil ten konec, jinak jistě zdařilý debut za pár peněz. ()

wosho

Napínavý thriller o páru lezeb co přechčijí mafii i nepohodlného chlapa jedné z nich. Bři Wachowski si pěkně pohráli se scénářem a trošku přeházeli pravidla žánru. Hodně filmu pomohlo i lezbická orientace hrdinek. Filmu to dává šťávu a takové to erotické dusno, které mu tak sluší. Celkově se jedná o hodně podařený debut dvou nevšedních talentů světového filmu. ()

cab

Bratrske duo za kamerou je zarukou dobre zabavy a kdyz se k tomu pripocita gangsta prostredi s parem lesbicek touzicim po kufru plnem penez, clovek si muze pohodlne sednout do nove koupene sedacky a kochat se. 75% ()

Arach.No

2. nejlepší film Wachowski-brothers. Na to, ze je Past 11 let stará jsou lesbické scény poměrně odvážné. Zápletka je pěkne propracovaná a příběh odsípá bez většího zadrhnutí. Na výbornou se povedlo obsazení, mezi Jennifer Tilly a Ginou Gershon z obrazovky přímo cítíte to jiskření. Takhle nějak by měl vypadat erotický krimi-thriller. Už ve své prvotině ražiséři ukázali, že mají cit pro neobvyklou kameru, efektní avšak nijak prvořadě vyhlížející scény, a na výběr hereček, kterým černá kůže sedne jako ulitá. Tak hodně štěstí holky... ()

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

18.08.2018