Jeden z posledních dobrých filmů Vlasty Buriana. Tady je dobře ,že to tvůri hodili na začátek století což tomu jenom prospělo. Pošták Choura dostane zapeklitou zásilku pro nejlepšíjo člověka ,ale kdo to je, To je ale otázka. Městská rada se muže přetrhnou ,až se jako vždy poperou ,když schůzujou a musí zasahovat hasičí. Hercké obsazení je pěkné. Hlavně složení rady J.Hlinomaz,M.Kopecký,V.Vydra a jiný k tomu jim sekunduje J.Kemr.(24.12.2007)

Filmy s Vlastou Burianem mám rád a Nejlepší člověk spíše patří k tomu průměrnějšímu co natočil. Ale na dobu vzniku je je docela padařený film-není v něm toliko té vlezlé rudosti. Tehdejším soudruhům asi stačila ta jednoduchá satira maloměšťáctví z upadajícího oknce c. a k. mocnářství. Film dokáže pobavit hlavně díky hercům. Nejvíce je ona radost vidět na samotném Burianovi, že může hrát a navíc ve svém nejoblibenějším druhu filmu-v historickém, že má na sobě uniformu. Celkově je Nejlepší člověk zcela průměrným filmem. který člověk může bezproblému skouknout v sobotu po obědě a vůbec nemá v hubě tu zvláštní pachuť, jako ji třeba mám u starých komedií z 50tých let.(9.5.2007)

Výborná komedie, vůbec jsem nečekal, že bude až takto vydařená. Navíc Vlasta Burian nebyl ve své kůži, zato nemocný. Prostě to už nebyl ten herec, kterého diváci znali dřív. Ale výkon odvedl opět parádní. I tady nám naservíruje pár bezvadných hlášek a nezapomenutelných scén. Velice pěkný je i styl kamery, život na maloměstě tu je velmi dobře ukázán. Kvalitní je i scénář a o to šlo v té době asi nejvíc. Jinak mě moc potěšili další známí herci, nejvíc Miloš Kopecký v další ,, záporné" roli své kariéry. Tato komedie je velmi vydařená a podle mě patří s králem komiků k tomu nejlepšímu. 80%.(29.1.2012)

Vyborna satiricka komedie s hvezdnym obsazenim. Scenar sice neprichazi s nicim novym v nasem filmu ci literature, forma natoceni a stridmy humor me ale v tomto snimku potesil. Z hlavnich postav clovek nemuze s nikym sympatizovat, a tak se muzeme jen usmivat nad bidou lidske duse, ktera, jak videt se nemeni po desitky, mozna stovky let.(8.4.2009)

Těžká satira nejen na poměry v obecním zastupitelstvu, ale vůbec na lidské pokrytectví a manipulovatelnost. Relativně nízké zdejší hodnocení mne překvapuje. Cožpak toto téma má být pouze komunistickou kritikou maloměšťácké společnosti první republiky? Ne, ne, tohle téma bylo a je aktuální ať v dobách totality, tak i dnes! Stále si ti "výše postavení" v čele s politiky nahrávají do vlastní kapsy a důvod jejich angažovanosti je často jiný než by měl být... Vlasta Burian zde hraje podstatně jinou postavu než v 99% svých filmů a myslím, že se jí důstojně zhostil, a já ji hodnotím vysoko!(22.11.2014)

• - Natáčení probíhalo v ateliérech a v Prachaticích. (Terva)

• - Pri príležitosti 10. výročie Spoločnosti Vlasty Buriana v roku 2007 bolo vyrobené pamätné razidlo, kde je Vlasta Burian vyobrazený ako poštmajster Pliešok z tohto filmu. (Raccoon.city)