Spořádaná dívka z dobré rodiny se zamiluje do ostrého hocha v podání Johnnyho Deppa. Parodický muzikál vychází sice z mnohokrát viděné, ale v tomhle případě záměrně limonádové situace – slušná dívka Allison se zamiluje do ostrého hocha přezdívaného Uřvánek. Tomu, aby se však jejich cit rozezněl naplno, brání Allisonina babička i její dobře vychovaný, ale k smrti nudný přítel. Naštěstí se však oběma zamilovaným podaří utéct na koncert. Tam však dojde ke rvačce a ti, co se potyčky účastnili, jsou zadrženi. Do toho všeho ještě přichází dívka, která tvrdí, že s Uřvánkem čeká dítě… Snímek si záměrně utahuje z prvků retromuzikálů, schémat nešťastné lásky i rockových póz. Své místo tady má i promyšlená hra s kýčem, a to ať už jde o tragické zázemí obou hrdinů, obrazovou stylizaci nebo samotné písně. Právě písně jsou pak zásadní součástí celého filmu, a navzdory své přepjatosti si vydobyly mezi fanoušky a fanynkami filmu značnou popularitu. (Česká televize)

Tyny

Šílený komediální muzikál, vážně šílený, ale mně se prostě na to baví koukat. Když je čas si oddechnout, tak si pustím Cry- Baby a je mi líp. Některé scénky, například vystoupení Deppa a Locane, stály za to. ()

Hnedoocko

Nebýt krásných písní a sexy Johnnyho Deppa, mé hodnocení by se blížilo k nule. Děj mi přišel nesmyslný, postavy směšné a vůbec mě to nezaujalo tak, jak jsem doufala, čili velké zklamání. ()

Ivuse

Velmi těžké hodnocení.... no, ale přece jen jsem se nakonec rozhodla. Když jsem to vzala tak trochu jako parodii na muzikály, tak jsem se dost bavila. Parta idiotů, která si říká gang. Hudba velmi povedená a chytlavá. ()

Tereza666

Úžasný film! Snad nelepší film s Johnny Deppem jaký jsem kdy viděla. Naprosto skvělé. A navíc tak hudba! Něco tak fascinujícího jsem nečekala. Mě osobně Cry Baby vyrazil dech. Nechyběla akce, snad i napětí, HUMOR! A herci byli taky dobře vybraní. Já jsem s tímto filmem nadšená! Skvělých 100% Film doporučuji každému komu se jen trošičku líbí Johnny Depp. Rozhodně si na filmu smlsnete :-) ()

blackJag

Když se podíváte na filmografii Johna Waterse, je vám hned jasné, že ani "Uplakánek" nebude žádný ordinérní kousek. A taky není. Režisér mé oblíbené "ugly" pecky ŠÍLENÝ CECIL natočil guláš z POMÁDY a ADAMSOVY RODINY a výsledkem je dost zvláštní rock´n´rollový muzikál, který může být brán jako obhajoba extravagance proti prostřednosti nebo také jako prvoplánově podivný kousek, u nějž už se k další projekci neodhodláte. Mladý Depp je výborný (autenticita výkonu sice trochu padá, protože zpěvy obstarává James Intveld), ale jinak mne žádný další z party individuí a mladistvých delikventů (termín, který zní ve filmu hodně často), působících jako z řetězu utržená banda neherecky vybavených komparzistů, nezaujal. Willem Dafoe je v minutové roli vězeňského bachaře samozřejmě výjimkou, potvrzující pravidlo. 60% ()

Pecival

Poměrně šik stylizace, která ale postupem času trochu omrzí. A o moc víc toho film zase nenabízí, snad kromě Deppa, vypadajícího jako Elvis. Hudba mě příliš nezaujala a to mám Rock'n'Roll docela rád. Pád dobrých vtípků se najde, takže slabší tři. ()

7trpasliku

Film sám o sobě je takovej podprůměr, ale už jenom kvůli mladému Johnny Deppovi a skvělým písničkám má cenu se na něj kouknout! ()

Paity

Chudý rebel popelák Johnny Depp se zabouchne do dobře situované holky. Ocenil bych však hlavně hudební stránku filmu. ()

Kejt.lin

Dost jsem přemýšlela o hodnocení a rozhodla jsem se, že si Cry-baby odnese tři hvězdy. Dost to taky ovlivňoval jedinečný Johnny, protože nebýt jeho hlavní role, asi bych musela ještě snižovat. Film sám o sobě je nic moc. Děj dost všední..navíc hodně předvídatelný, už hruba po 2 minutách je každému jasné jak všechno dopadne..velká škoda. Hlavní dívčí role v podání Amy Locane mi opravdu neseděla, zdála sem mi nepřirozená. Ale i přes to všechno měl film jakýsi náboj..a dalším plusem je celkem dobrá hudba, která nabývá na ceně svou naprostou chytlavostí :) . No.. a teď se dostáváme k tomu proč se mé hodnocení najednou pohybuje tak, jak ho vydíte. Faktem je, že jsem si to další den musela pustit znovu....už to něčemu napovídá.. Následně prošel Cry-baby přehodnocením. Chyby zůstávají stále stejné, ale byly převálcovány..na kolena je srazila ta energie, blázinec, hudba a scéna ve vězení při znění "Please Mr. Jailer" ..No jo, prostě se mi to líbilo :) tečka ()

korinťan

John Waters natočil Pomádu po svém. Trochu crazy komedie (imho s dobrými vtipy), lehce bizarní a ujeté, spousta muziky, Johnny Depp, Iggy Pop. ()

bellica

Jediný, kdo může tenhle film brát vážně, je člověk, pro kterého je to prvním snímkem v životě. Parafráze na Pomádu, Hřísný tanec a zřejmě množství dalších hudebně-tanečních filmů s Johnny Deppem? Samozřejmě se nedá mluvit o kvalitě příběhu, už vůbec o něčem jako je hlubší myšlenka. Přesto má tenhle afektovaný muzikál kromě pár dobrých písniček něco do sebe. Co, to si asi každý musí najít sám...Ať už Cry-babyho věčná slza, "šmajchl" louka místo autokina nebo super "geniální" útěk z vězení. Tahle šílená revue má jednu výhodu, přesně víte, co si o tom myslet...buďto ji milujete nebo nenávidíte. ()

Gore

Johnny Depp už v začátcích své kariéry předvádí skvělý výkon v téhle bizarní parodii na hudební filmy, kde se ujetost střídá s absurditou, ale pohromadě to zrovna moc nedrží. ()