Růžoví plameňáci

(festivalový název)
  • Česko Pink Flamingos (festivalový název) (více)

V karavanu, kde v baltimorském podsvětí žije notoricky známá Divine, byste bydlet nechtěli. A čert vem, že tam kromě téhle makabrózní figurky žije také její hipíkovský syn Crackers a přes křeslo přetékající tunová matka Edie. Divine se totiž ne náhodou honosí titulem „královna oplzlosti“. Jen potkat ji by vás mohlo stát obsah vašeho žaludku, nedej bože s ní rovnou promluvit. A co je nejhorší, právě se odkudsi vynořila vydařená rodinka Marbleových, jež se rozhodla o korunku pro nejnechutnější osobu na planetě srdnatě zabojovat. Začíná šílená série zvrácenosti, odpornosti a nevkusu, která i divákům pražského festivalu Týden otrlého diváka zmrazila krev v žilách, a velmi hlasitě položila otázku, kam až by si měl režisér ve svých filmech dovolit zajít. Každopádně John Waters zašel nejdál, jak jen to bylo možné. A při tvorbě komedie Pink Flamingos, jež je určena jen skutečně srdnatému obecenstvu, se evidentně dobře bavil. (oficiální text distributora)

Boogeyman

Přestože mluvící řitní otvor, který je zde často zmiňován jakožto „vrchol“ filmu, je velká výzva, já se až k němu nedostal. Čěkal jsem nějaký šíleně absurdní, nechutný a odporný film, který je tak extrémně explicitní a z řady vybočující, že se stal takovým kultem. Jenže dočkal jsem se pouze nudy, která nezaujme ničím. I ty pověstné nechutnosti (které jsem stihl vidět a kvůli kterým jsem ten film chtěl vidět) jsou nudné, je jich málo a navíc nejsou ani moc nechutné. A jsou propojeny dlouhými nikam nevedoucími dialogy. O hereckých výkonech a profesionalitě zpracování nemluvě, kromě ústředního hermafrodita jsou všichni ostatní naprosto tragičtí, ochotníci hadr. Růžoví plameňáci jsou naprosto zbytečný film, který nenabízí absolutně nic, zač by stál vidět. Jednu hvězdičku dávám za dobrý písničkový doprovod. ()

Kusko.t2

Extra úchylná bizarná šialenosť patriaca k topu daných filmov, pri ktorej sa už spomínané extra pojmy zahanbia už pri samotnej myšlienke na Pink Flamingos. Spracovanie veľkého štýlu, ktorý si divák proste s otvorenou pusou obľúbi alebo ho hneď odsúdi. Žiadne polovičatosti John Waters nedopustil. Štipľavý slovník, úchylný humor, výrazné charaktery, násilie, nadšenie. Aj najspodnejšie umenie je umenie aj keď niekedy trocha fekálne, že. ”People around you can make you sick.“ ()

mchnk

Sexem přetékající a drogama se neomezující 60tá léta, jistě zanechala stopy nejen v Johnu Watersovi, ale celému jeho "hereckému" týmu. Recese na lidský hnus? Nebo přístup typu "jo hele, tak doženeme perverznost do extrému, haaaa!" Oba tyto možné pohledy vystihují dva druhy komentářů, které se tady objevují. Bezcenný odpad, nebo perverzní umění. Oba pohledy jsou možné. Film Tě buďto královsky pobaví, nebo Ti udělá bordel v žaludku. Absurdní, přesto kvalitně se rozvíjející děj, je plný humoru a překvapivě zdařilých dialogů i monologů, samozřejmě ve vší perverznosti. Nenahraditelná/ý Divine a vlastně i Connie a jejich konkurenční boj, je vrchol absurdnosti celého snímku a je jasným poselstvím, že film je potřeba brát s velikou rezervou. Neoddiskutovatelnou kvalitu filmu podtrhuje výborný a perfektně s dějem ladící hudební doprovod. ()

pornogrind

Hledáte film plný zvráceností a úchyláren. Pak je Pink Flamingos tou pravou volbou. Boj o nejoplzlejší žijící osobu může začít. V dnešní době už sice film nebude šokovat tak jako v době vzniku i tak je tenhle film pro velmi okrajové diváky. ()

Goldbeater

Zda je to opravdu lepší než Šepoty a výkřiky, jak tvrdil divák v jednom z rozhovorů na konci filmu, posoudit nedokážu, ale zato můžu říct, že u sledování obou těchto svébytných „uměleckých“ děl jsem trpěl podobně. Poměr scén, které si chci pamatovat (vtipné hlášky typu: „Zdá se, že existují dva typy lidí...“), a těch, které si pamatovat nechci, je dost nevyrovnaný. Nic proti přehlídce oplzlostí, ono po pár minutách začne veškeré dění v kontextu snímku působit normálně, ale bohužel mi to celé nepřišlo vůbec tak zábavné, jak jsem si myslel, že bude. Zápletka je opravdu nicotná a některé scény jsou zkrátka absolutně bezobsažné a příliš dlouhé na to, aby bavily. S ranou tvorbou Johna Waterse se asi příliš přátelit nebudu. ()

Webb

[6,5/10] (Dreamland) (Barevný /// Produkce: John Waters /// Scénář: John Waters /// Kamera: John Waters) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

Anderton

Česi majú Konoflikářov, Američania Pink flamingos.....Ako maximálne nekonvenčnú satiru na americký spôsob života to beriem. Dalo by sa povedať, že herecké výkony sú tak amatérske, že sa muselo točiť na prvú. Vzhľadom na dĺžku niektorých dialógov v jednej statickej scéne tomu ale tak stopercentne nebolo. Štáb bol rád, ak si to tí "herci" zapamätali a aspoň raz povedali správne. V jednej scéne vidíme na stene obraz Nixona a akoby tvorcovia hovorili, toto je v Amerike možné iba za jeho vlády. Myslím, že táto interpretácia nebude ďaleko od pravdy. ()

Frajer42 odpad!

Naprostá sračka. Dle popisu jsem očekával skutečné oplzlosti nevyššího řádu. Ničeho se mi nedostalo. Ve filmu jsou asi 2 úsměvné momenty. Když si borec roztahuje prdel a když druhý borec ukazuje v parku ptáka ženě a zjistí, že žena je ve skutečnosti muž. Jinak je film totální hovno, které si jiné hodnocení než odpad zkrátka nezaslouží. Není to nechutné, není to ani vtipné. Naprosto zbytečný film. ()

Socrates

Jedna hvězda za nějaký to pionýrství Watersova oboru, jinak jde o šílenej brak, kterýmu zoufale chybí alespoň mnohem víc humoru. ()

Willy Kufalt

První půlhodina s „takovou normální rodinkou“ a většinou dění kolem výstředné Divine, její matinky v dětské postýlce milující vajíčka, konkurenční pyšné „zaměstnávatelky“ s červenými vlasy nebo poslíčka vajíčkáře mě svou svérázností a vtipem většinou hodně bavila, tedy až na tu nechutnou sexuální scénou se slepicí. Brzy po ní už začalo přibývat čím dál víc nechutností a také humor buď ubýval nebo se až příliš opakoval v těch samých nápadech, takže si už nedokázal udržet zpočátku nasazenou poutavost. Ač se pořád našly povedenější scény (autenticky hroutící se hořící karavan nebo originální „vzpoura“ nábytku) i velmi pozvolna rozehrávané dějové zvraty a taky se mi hodně líbil soundtrack plný retro swingových hitů, postupně pak ten film v mých očích dost klesal. Plně ho s rozhodnutím o 3. hvězdičce zachránilo až vyústění před médiemi, kde John Waters s hlavními postavami plně odhalil, oč mu šlo a sice že po celou dobu směřoval k ukázce hodně zvrácené vize anarchie, v propojení na společenskou atmosférou po potlačení kultu hippies a protestů 60. let. Vyústění, rozehrané přitom se zachováním onoho svérázného stylu, mě slušně dostalo a některé z postav dokážou přes pachuť z vybraných scén zůstat nezapomenutelné i v tom pozitivním slova smyslu... ale ač rozumím kultovosti tohoto filmu, mám raději z undergroundových komedií ty, které dokážou být podobně svérázné i přinášet rovněž nečekané sdělení, ale daří se jim to beze spádu k samoúčelným nechutnostem. Tohle už zacházelo nejednou za hranici vkusu a právě z toho důvodu bych se podruhé na Růžové plameňáky nepodíval. [55%] ()

Chrustyn

Film plný divných lidí, kteří dělají divné a ve většině případů nechutné věci. Film postrádá větší smysl a celé to vypadá jako domácí video od party úchyláku. 1* dávám za dobrý výběr muziky. ()

jojinecko

Jedna z najväčších úchyláren aké som kedy videl!!! No je to úchylárna vtipná a podarená s výborným castingom (haha), hoci drvivej väčšine jedincov by to asi taká sranda nepripadala:)))) Pri Johnovi Watersovi je aj taký Jodorowski "neškodný", hoci je pravda, že v Pink Flamingos sú všetky nechutnosti v podstate samoúčelné, bez nejakého hlbšieho podtextu...Teda ak neberieme súťaž "najodpornejší ľudia na svete" ako nejakú "myšlienku":) Napriek tomu Pink Flamingos je jeden z tých filmov, ktoré by sa dali označiť ako "kultový"... Tým, ktorí boli znechutení Salom a jedením "čokolády", nech si pozrú Pink Flamingos až do konca!:)... ()

Flego odpad!

Magazín People vyhlásil Divine ako "Drag Queen of the Century" a v komunite LGBT patril ku kultovým postavám svojej doby. Pre neznalých to bol v skutočnosti muž a v mladosti bol často šikanovaný za svoju zženštilosť. Čoskoré stretnutie s filmárom Johnom Watersom ich primalo k natočeniu spoločných krátkych filmov, ktoré si v komunite získali popularitu. Azdy ich vrcholným dielom je práve Pink Flamingos. Toľko historické pozadie, pre mňa osobne nech sa pozriem na film z akéhokoľvek nadhľadu a prejavím značnú mieru tolerantnosti, vzbudzuje odpor. Z filmárskeho pohľadu je film jednoznačným odpadom a bolo úplne jedno, čoho som bol v ňom svedkom. Je hrozne a lacno natočený, o hereckých prejavoch nemože byť ani reči. Zhluk scén má navodiť dojem, že sa jedná o boj dvoch skupín o tom, kto je najopĺzlejší človek na svete. ()

Ivoshek

Viděl jsem to v Aeru v rámci Týdne otrlého diváka a byl to masakr. Něco tak úchylnýho jsem v životě neviděl. Zápletka byl souboj dvou rodin o to, která je nechutnější. Sám si doteď nejsem jistej. Každopádně, pokud jste někdy chtěli vidět ve filmu tlustýho tranďáka (ten na plakátu), exhibicionistu, co si k péru přivazuje klobásu, sex se slepicema, bábu, která se živí výhradně vejci ("Oh, hello, Mr. Eggman!") a v závěru i konzumaci psího hovna, neměl by vám tenhle počin uniknout. Asi největší úchylárna, jakou jsem kdy viděl. ()

Xeelee

[FOD 2014] Hovno jako dárek k narozeninám nejnechutnější osobě na světě, vajíčka, výroba a prodej dětí, nějaký ty vraždy, párek, kuřata, felace vlastního syna, opravdový psí hovínko… Prostě normálka. Divine byl/a vskutku božská. Narozdíl od některých mi ale nepřišel film tak nechutnej, že bych u něj s chutí třeba nepovečeřel. Asi i proto sem neměl problém ládovat se po projekci hovinky na závěrečném srautu a nalívat si mošt z bažantů. BTW ta poslední scéna byl bezpochyby geniální marketingovej tah. [verze s úvodem režiséra a s jím komentovanými vystřiženými scénami na konci] ()

cunesk8

Tak a bitva oplzlosti může začít. Jestli si myslíte, že jste ve filmu už viděli úplně vše, tak to se pěkně mýlíte. :) ()

Jansen

Výcvik k nevkusu. Nejoplzlejší film všech dob. Estetika hnusu. Mýtus vytvořený kolem Watersových Plameňáků stojí opravdu za to. Verze s navazujícím režisérským komentářem navíc dodá některé „neocenitelné“ Watersovy postřehy k jednotlivým scénám. S potěšením lze sledovat, že pan režisér si o nic nezadá s oplzlostí svých filmových (ne)fiktivních postav. Korunu tomu potom nasadí závěrečné reakce diváků („Rozhodně lepší než ty Šepoty a výkřiky!“) Samotný obsah filmu ať si každý radši přebere sám. ()

5150

Originální nechutnost a dosud jediný film, který se dočkal na Festivalu Otrlého diváka znovuuvedení (1. a 10. ročník). Festival Otrlého diváka 2014 ()

Terva

CITÁT - Vejce, vejce, vejce............. Teda nevěděl jsem co nebo kdo je Divine, ale teď už to vím a žasnu. Dokoukal jsem to z velkým odporem a to jen ze zvědavosti, co vše dokážou lidé natočit. CITÁT - Skutečně posraná kunda........... Ujeťárna jako prase někdy se mi zvedal i kufr. Film má velice dobrou hudbu, to se musí nechat. Nikdy více. ()