Reklama

Reklama

Neskutečná Anna

(seriál)
  • USA Inventing Anna
Trailer 2

Epizody(9)

Obsahy(1)

Odvážná podnikatelka, nebo mistrná podvodnice? Novinářka zkoumá případ Anny Delvey, která si jako údajná dědička obrovského jmění naklonila newyorskou smetánku. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (63)

liskam odpad!

všechny recenze uživatele

Ve finále nedokoukáno. Opravdu nehodlám "oslavovat" dementní (jistě nedoceněnou geniální podnikatelku s dokonalou vizí jak vnutit horním 100 000 věci které vůbec nepotřebujou) čtěte krávu, která dokázala zblbnout hromadu lidí kteří v podstatě ani nežijí v reálném světě. Navíc je tohle drama s nádechem dokumentu ještě pitomě zpracované. Příště může Meetflus "oslavovat" jiné podvodníky (na světě jich je spousta, a čím budou horší, tím na to bude tutově čumět více lidí) a ukazovat lidem, že takhle žít a snažit se podnikat a zbohatnou je vlastně strašně kůůůl. Odpad 10% ()

choze 

všechny recenze uživatele

Nesnesitelná Anna by bylo výstižnější. Tu postavu budete s potěšením nenávidět. A dost možná i bez potěšení a dokonce natolik, že seriál rychle vzdáte. Což bude škoda, protože je to perfektně napsané a zahrané drámo z prostředí newyorské smetánky. Kde je hranice mezi Fake it till you make it a regulérním podvodem? Jak dokázala jedna mladá holka oblbnout hromadu lidí z lepší společnosti a velkých bank? A kdo se doopravdy skrývá za vždy bezchybným vzhledem a fancy fotkami na sockách a za vší tou arogancí i kňouráním? Moc mě bavila ústřední novinářka, která v honbě za článkem do poslední chvíle zarputile ignorovala vlastní pokročilé těhotenství. A Julia Garner s tím jejím bitch facem a přízvukem je celou dobu stejnou měrou zralá na ošukání, zabití i na Oscara. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Příběh je to neskutečný a určitě to má nějaký důvod, že na Netflixu se objevil v době, kdy na něm frčí dokument o izraleském švindlíři z Tindru. Anna je totiž taky taková čůza nejvyšší úrovně, co vydělává na blbosti druhých. Je chytrá, vynalézavá, využívá své krásy a chlapi na to letí, jak jinak. Filmařsky je to tady ale děs a bída spolu ruku v ruce. Natočeno přesně v tom duchu těch Hallmark dramat, které diváka, co má rád filmy, musely urážet hned na první dobrou. Julia Garner by možná mohla být dobrá herečka, ale s takovým filmařským řemeslem úplně neoslní. ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

"She is everything that is wrong with America right now, and she's not even American." --- Pokial má divák tohto seriálu zdravý hodnotový rebríček v živote, bude mať behom veľkej časti metráže pocit, že si chce vytrhnúť oči z vlastnej hlavy a umlátiť nimi hlavné dve protagonistky. Nič podobne dráždivé a frustrujúce som už roky nevidel, čo je známka toho, že scenárista, režisér a herci odviedli kus veľmi kvalitnej práce. Podarilo sa im zreprodukovať osobu, ktorá disponuje s takou mierou absencie úcty a pokory, že sa pravdepodobne jedná o mentálnu poruchu. Naopak prekypuje povrchnou posadnutosťou voči formálnej stránke sveta, kde na každom inom človekovi hodnotí takmer len oblečenie, a všetko ostatné je nepodstatné. Jej absencia základnej ľuďskosti asi nevyjadruje nič silnejšie, než že sa jej zriekli aj vlastný rodičia...  --- Možno je Anna Sorokin výkvetom smutného životného príbehu obklopenej zlom a nenávisťou. Možno je ale výsledkom skreslených životných hodnôt skrze socmédií, kde vyrastala v pocite, že forma vždy zvíťazí nad obsahom, egonarcisismus je jedinou cestou - hlavne keď ju prikrmí povyšovaním sa a ponižovaním ostatných. Pokial to druhé je pravdou, pán Boh nám pomáhaj všetkým v  nasledujúcich desaťročiach. --- PS: Seriál je remeselne na úrovni. Hodnotím nízko, pretože som sa behom sledovania cítil naozaj zle, a tiež z dôvodu, že ku koncu príbehu dostáva Anina postava z môjho pohľadu neoprávnenú podporu a poľutovanie... ()

Botič 

všechny recenze uživatele

Seriál, který by snad chtěl být novodobým Velkým Gatsbym. Anna tu slepě sleduje zelené světlo v ulicích New Yorku. Vzduchem tu lítá Prada, Gucci, Dior a bouchá šampaňské. Shonda jejímu příběhu věnuje snad všechen čas světa a ve vyprávění je spolehlivá asi tak, jako hlavní postava. Tak dlouho se tu lže, až tomu na závěr všichni uvěří. V prvních epizodách sledujeme vzestup monstra, aby ve finále došlo k jeho pochopení a tak trochu omluvení. Takovému obětování se pro Annu se těžce věří. ()

Galerie (223)

Zajímavosti (12)

  • V rámci příprav herečka hlavní role (Julia Garner) navštívila skutečnou Annu Delvey (Sorokin) ve státním vězení Rikers Island. Po dobu její návštěvy byla přítomna i skutečná novinářka (v seriálu Vivian Kent) Jessica Pressler, která se podílela na tvorbě scénáře. Herečka Julia Garner zjistila po čase debaty s Annou Delvey, že opravdu někdy zastrašuje. „Jak probíhá natáčení,“ zněla chladně položená otázka směřující herečce, která opáčila, že to jde dobře a poděkovala. Sorokin se rázně zeptala na to, jak ji bude hrát. Když Garner začala mumlat neidentifikovatelným přízvukem, tak se začalo napětí mezi nimi uvolňovat. (dan4815)
  • Anna Sorokin se chtěla dostat z Německa, ale nechtěla, aby někdo poznal její ruský původ. Začala sledovat seriál Gossip Girl (od r. 2007), aby se naučila, se snahou potlačit přízvuk, angličtinu. (dan4815)
  • Laverne Cox bola nervózna, či sa jej stvárnenie trénerky Kacy Duke bude skutočnej Kacy páčiť. Vravela, že ak nebude spokojná, považovala by svoj výkon za osobnú prehru. Kacy jej po zhliadnutí seriálu však pogratulovala a poslala kvety. (matthew.17)

Související novinky

Neskutečná Anna skutečně zbohatla, teoreticky

Neskutečná Anna skutečně zbohatla, teoreticky

13.02.2022

Předstírej, dokud to nedokážeš. S takovou myšlenkou Anna Sorokin, jejíž skutečný příběh je předmětem novinky Netflixu Neskutečná Anna, přišla do Spojených států a několik let si žila jako královna.… (více)

Seriálový Bridgerton se rozrůstá

Seriálový Bridgerton se rozrůstá

17.05.2021

Seriálový hit Bridgerton streamovací služby Netflix se kromě nedávno potvrzených tří dalších řad dočká čerstvě také spin-offu. Ten zástupci Netflixu potvrdili před pár dny a děj se tentokrát zaměří… (více)

Reklama

Reklama