Neskutečná Anna

• USA Inventing Anna
USA, 2022, 10 h 8 min (Minutáž: 59–83 min)

Epizody(9)

Odvážná podnikatelka, nebo mistrná podvodnice? Novinářka zkoumá případ Anny Delvey, která si jako údajná dědička obrovského jmění naklonila newyorskou smetánku. (Netflix)

Sharleen odpad!

Videné len 2 diely, aj to so sebazaprením. Neskutočný a zbytočný blábol.  Zbytočne prehrávajúca novinárka, na ktorú sa vďaka jej prehnanej mimike skoro nedá pozerať, v kontraste s kamenným ksichtom akože neodolateľnej Anny, ktorej výberu do hlavnej úlohy už vôbec nerozumiem. ()

Arkagas1989

Podvodník z Tinderu a Neskutečná Anna. Ti dva by si mohli podat ruce a docela hezky by jim to klapalo.  seriálu jako takovému - byť se tváří, že je to vše vymyšlené, velká část je postavena na skutečných událostech - i to se vlastně dozvíme v posledním díle. Za mě mi ale Anna celý seriál byla tak strašně nesympatická, že jsem myslela, že to snad ani nedokoukám. Sociopatku s psychickou poruchou ale zahrála herečka skvěle, o tom žádná. Vivien mi naopak jako novinářka zpracovávající její příběh sedla a dívala jsem se na to vlastně spíš kvůli jejímu příběhu. Některé díly jsou zbytečně dlouhé, protože už prostě víme, že Anna se s nikým nepárala, ale celkově je to za mě fajn. Dívala jsem se na to do pozadí u vaření, uklízení a u mnoha věcí obraz vidět nepotřebujete. Rozhodně to není nic náročného, ale člověk si zase trošku uvědomí co všechno můžete, když umíte manipulovat s lidma. ()

AndrewNewman

Vlk z Wall Street v sukni alebo skôr v predražených šatách. Menej nápadité, horšie zrežírované a k tomu vám tam neustále vyhráva nejaká rapová hudba. Ale pozerá sa na to dobre, ústredné postavy počínajúc Annou sú dobre obsadené. Rovnako ako vo Vlkovi, ani v tomto prípade nie je na mieste žiadna ľutosť, možno aký taký menší rešpekt. Nič prevratné, ale fakt, že ide o skutočný príbeh tomu prídáva nádych kontroverzie, čo divákov priťahuje. ()

quido_zidle

Druhým dílem (ač lepším než strašlivý díl první) končím, dál to nedávám. Klasický Netflix natahovací "strong woman" děj s 90ti procenty zbytečné vaty. Pokud Vás zajímá život podprůměrné zneuznané novinářky, která se chová jak puberťačka a osudy dalších x naprosto nezajímavých lidí představených v nudných a trapných dialozích, jděte do toho. Pokud se chcete dozvědět jak ta ženská okrádala banky a celebrity, tak za dvě hodiny čumění nedostanete ani ň. Když si představím dalších podobných 7 dílů, tak si raděj najedu na Wikipedii... ()

Sharlis

Anna je nezaujimava, nudna, egocentricka, wannabe celebrita, resp. zlatokopka, ktora uraza vsetkych okolo seba. Proste najvacsia pica ever. A o nej je serial. Takze strata casu. ()

sahier

Seriál o psychopatke ,ktorej podlahli další podobní a mnohí iní  - dajme tomu naivní , síce je založení na relánom základe a aj sa tak odohral , ale neverím ,že jedna žena - novinárka dokáže neskonale ň dokonale rodiť vkuse niekoľko mesiacov a tak isto neskonale sa nechať masírovať kolegovcami , známymi a rádobi kadejakými inými jedincami na počkanie po krížoch - rodila som síce len raz a to zo zlyhanými ladvinami ale to neustále stenanie ,j ajkanie som nikomu neprdevádzala...teda neviem , či mal byť seriál o psycho Anne , alebo o tehotnej novinárke.  To by ma zaujímalo asi najviac. No, ale vrátim sa k Anne - miss dokonalej .... nedivím sa , že ju rodina poslala do prdele, pretože ako je známe so psychopatom nevyhráš ( a tým sa človek narodí ) a ani sa na ničom, nikto,  nikdy s ním nedohodne a kto toto nepochodpil , je buď absolútne naivný blbec ( jej kamarátka z hotela ), alebo  ma rád sadizmus v podobe poníženého , okradnutého, alebo akýmkoľvek iným spôsobom týraného ! Herecké výkony vo filme nule, kvantum absolútne zbytočných scén, zbytočné hranie na city, tam kde niet na čo hrať, celkovo zbytočne dlhý scenár a musím priznať, že som väčšinu scén ,kde sa odohráva pracovný a súkromný život novinárky preklikávala , nakoľko ma zaujímali vyjadrenia samotnej psychopatky ku kľúčovým veciam a len som si utvrdila diagnózu psychopatov a jediné riešenie postoja k takým ľudom ...vziať nohy na plecia a utekať od nich čo najďalej. Zvrátený svet sa klania zvráteným osobám, ()

Ironhead

Opravdu je něco tak zajímavého na holce, která chtěla bát v žitě a tak lhala kde jen mohla, aby se o tom točil seriál?! Po pár dílech končím, je to děsná nuda plus hlavní hrdinka je absolutně nezajímavá (Anna, ta filmová a ne herečka Anna Chlumsky :_). Dokonce se chová doslova jako kr...a a nikdo jí tu za nepošle tam kam Slunce nesvítí, pro mě nepochopitelné. Asi si aktéři téhle události oškubat zasloužili. Ale zjišťovat to dalším sledováním tohohle seriálu rozhodně nebudu. Jednu hvězdičku za technické kvality a pár dobrých herců. ()

Frosby

Annu Delvey si buď zamilujete, alebo ju budete nenávidieť. Tie úplne nezmyselné podvody, ktoré robila sú tak absurdné, že sa mohli uskutočniť zrejme len v New Yorku, kde sa peniazmi ohadzujú lopatami 🤑😅 Rekonštrukcia scén je natočená veľmi pútavo a zo záujmom to budete chcieť sledovať až do konca .... . @Paity@ To, že má herečka Anny po celý čas poker face bol zrejme zámer, aby dokonale vystihla jej chladnokrvnosť, nekompromisnú bezcitnosť a sociopatické sklony. Zase to nie je romantická komédia, aby prežívala afektovane každú scénku 😛 ()

tulrika

Anna je otravná, nudná blbka bez mimických svalů, která okrádá povrchní a nudné lidi z vyšších kruhů. Opovrhuje vším a všemi a loudá se v drahých botkách po městě. Nesympatická Anna, hysterická novinářka, společnost elitních otrapů. Totální nuda ()

Lesazrk odpad!

Ťažko uveriť, že také nesympatické tuctové dievča oklamalo niekoho na Instagrame a nie to ešte celú smotánku. Keby bola celá táto séria hodená do jedného 1,5 hodinového dokumentu s reálnymi fotkami, bolo by to omnoho lepšie. Tinder Swindler vs táto hraná zlátanina je 100:1. ()

Tr0nic

Škoda, že tvorcovia nedali prednosť hodinovému dokumentu, ale zbytočne natlačili vatou seriál, ktorý má strašne pomalé tempo a za tri hodiny čo som videl, skoro nič nepovedal. ()

Colomba666

Anna, neboli ženská verze Tinder Swindler, je celkem vychytralá zlodějská čůza, hrající si na veleúspěšnou podnikatelku, přitom by bez svých chlebodárců mohla žrát z podlahy. Ale pokud bych si měla zvolit, jestli shlédnout dokument, nebo tento škvár, volila bych první zmíněný. Chápu, proč bylo zapotřebí natočit relativně totožný příběh, ale do hlavní role zasadili ženu, protože u ženy se přeci vše dá omlouvat jako nedorozumění. ()

PoprockCZ

Ani nevím, proč jsem se to nakonec rozhodla dokoukat. Téma podvodnice, která převezla spoustu povrchních New Yorčanů, kteří v ní viděli jen zlaté prasátko je sice zajímavou sondou do tamní společnosti, nicméně herečka Anny je tak šíleně nesympatická, že absolutně nechápu jakékoli sympatie vůči ní. Místo toho, aby konec směřoval k rozpletení hádanky a ukázal, že Anna je sice svá, nicméně v mnohém měla pravdu, tak jsem nabyla dojmu, že si svou vinu naopak plně zasloužila a spíš než o geniální dítě šlo o geniálního fracka, který není schopný navázat opravdový lidský kontakt a je plně soustředěný pouze na peníze. ()

kotrlak

Je to zdlouhavý a hodně nudný a chce to velkou dávku trpělivosti pokud to má člověk dokoukat do konce. Stačily by tři díly.  Já to zkouk hlavně kvůli J.Garner. Nicméně charakter hlavní postavy je zajímavej a jsou tací mezi námi. Znám osobně jednu obyčejnou učitelku z Moravy, bezohlednou a bez skrupulí, která je dneska dean na univerziítě v San Diego. Lidi kteří jdou tvrdě za svým a přes mrtvoly to často dokážou. A USA je v tomhle směru země neomezených možností. Jen pro představu - pokud by Anna dostala loan (tzn. v případě že by fin. instituce nevyžadovala osobní setkání svého zástupce s jejím otcem) a realizovala ADF, tak by se o ní jednou mluvilo jako o úspěšný businesswoman, která vybudovala americkej sen from scratch. USA má podobně úspěšných crooks v historii hafo. Jinak mě v týhle sérii vytáčely útoky proti D.Trump. Stačí se podívat na ekonomiku a finanční trhy a zahraniční politiku ted´ za Biden a člověku se chce zvracet...ale liberální neomarxisti si prostě nedaj pokoj... ()

Pilgrim6

Dobrý začátek, který skončil ve svodidlech. Je to neuvěřitelně a zbytečně dlouhé, asi jako když píšete esej a potřebujete nahnat počet slov omáčkou. Postavy se jsou až hraničně hloupé (chápu, že šlo o scam a denial je silný, ale tohle už hraničilo s naprostým odtržením od reality). Ač často validní, tak ten na sílu tlačený narativ "sexism did it" byl v některých momentech úplně trapný. Všichni tak nějak souhlasně přehlížíme, že novinářka ohrožuje život svého dítěte, protože "musí dopsat článek, aby své dceři mohla říct, že maminka je drsňačka" a okolí tomu ještě "doslova" tleská a manžel na to kouká. Hodně na ruby postavený koncept sjednocení mateřství a kariéry. Ale hlavně opět, tenhle seriál mohl být o polovinu kratší. Hvězdička za Julii Garner, hvězdička za oblečení a soundtrack. ()

Awer

super duper materiál, který je prostě too cool, aby to byl úplný propadák. První dva díly jsou hrůza, skoro se nedají překoukat. Pořád sledujete novinářku, která není ta nejvíc likeable osůbka ve vesmíru. Zoufáte si, že seroš o super duper Anně bude ve skutečnosti fakt příběhem o tom, jak tahle zoufalá manželka s pohaslou kariérou v magazínu, co už taky pamatuje lepší časy, honí hrou na všechny strany svůj kredit, aby mohla být něčím víc, a servíruje světu i nám coby diváctvu pravdu o Anně Delvey, jíž nazřela a prakticky i vytvořila. "Jenže to unikátní a zajímavý tvořila ta (ne)podvodnice, ne ona!", máte skoro chuť křičet na monitor. Krom toho celý koncept Scriberie, kam neproniká hluk ze zbytku open officu, která je totálním světem pro sebe samý a kterou tvoří samý ty "ne the most likeable" typy, hustokrutej hollywoodskej tým investigátórů, co dostávaj nápady, které VŠECHNO MĚNÍ, kdykoli se začne měnit hudba. To samé novinářská návštěva, jíž nutno "týdny vyjednávat" a hle, naráz je to potřeba, tak to jde hned. Podobně stačí jen tak přijít za advokátem a po formální chvilce odmítání poskytne každý materiál... Brr, fuj, to všechno bylo už předevčírem starý. Napříč seriálem jsou příšerné i nucené narážky na "surreálně odlišný svět bohatých" a vysloveně ubohé jsou narážky na "lůzu líných odborů" (ač je obdivuhodná odvaha nechat být tou línou Afroameričanku, jíž nejen pro PC, ale i v kontextu děje máte mít jakože asi rádi). Nefunguje ani paradigma "obrovského světového příběhu" střetávající se s jeho provincialitou a ztraceností ve světě, jež je plný jiného dění. Od pátého dílu přesto přichází zlom a je obecně lepší, když je druhá půlka "ta dobrá". Čověk taky začíná chápat, že naší horlivé novinářce opravdu jde o nějaké komplexní uchopení, byť na můj vkus stále až nekriticky maternalistické. Stejně tak vy, pokud jste to teda nevěděli už před prvním dílem, přestáváte fandit tomu, "aby nebyla podvodnicí", a začínáte fandit tomu porozumění. A takhle to celkem funguje, byť tu a tam přicházejí další a další banální floskule a simplifikace. Postavu Anny to nakonec uhraje – poměrně nebanálně. Což je jádro pudla a stačí mi to na to, abych říkal, že je to super seriál, "jen" s brutálními problémy. ()

dudel3333

ked si hovno myslí ze je zlata rybka ,o to horsie ze ona je o tom presvedčena psychoticka,panovačna,sebestredna,egocentricka dievčina ktorej ego siahalo vyššie ako Mount Everest.Zaujimavo vykreslene ,trosku viac rozťahane s tipicky americkym koncom ...urobiť z odpornej "čuzy" chudačika prvej triedy....pekne urobená "agitka" ()

Lailath

Panečku ako mne šla tá žena na nervy... Na facku, aj dve, s kľudom angličana... Miestami ma až trhalo od nervov. Ešte aj tá herečka je tak nesympatická...Ale natočené je to dobre, možno o dva diely menej by neuškodilo, ale inak ok. ()

Zdarda

Nikdy jsem nepochopil, proč je Shonda Rhimes tak přeceňovaná. A nechápu to ani teď, seriál je neuvěřitelně líně napsaný. Takže novinářka odhaluje Annin život? Ale no tak! To je přece tak prvoplánový, laciný a líný! Postavy novinářů jsou extrémně otravný a děj se soukromím novinářky mě vůbec nezajímá. A postava Anny? Hrůza, tak nesympatickou postavu jsem dlouho neviděl. Vše se jí děje ohromně jednoduše, náhodně a vše musí být natočeno jako že cool. Dialogy typu “-Kdo opravdu jsi? -Teď o tom nechci mluvit.” A samozřejmě tam musí být pocítit téma žen proti mužům. Tolik promarněného potenciálu se skrývá v opravdovém příběhu, že by to dokázali Terence Winter napsat a Scorsese natočit o sto procent líp, i kdyby zrovna frčeli na metakvalonu. ()

mia.com

Vubec me to nebavilo, vydrzela jsem asi do pulky, ale dal uz to neslo. Nevim, jestli je Julia Garner tak dobra herecka, ale byla mi neskutecne protivna a jen jsem ten jeji xicht videla, mela jsem chut ji vyfackovat!!! A to vazne se tremi vykricniky. Ovsem po shlednuti instagramu skutecne Anny, jsem v soku, kolik lidi ji vazne obdivuje. Zvracenost, chce se mi zvracet. Nicmene pribeh by se dal shrnout asi takhle: chytra pipina, ktera se vetre mezi bohate, ojebava je, prijde se na to, jde do basy. Konec pribehu. Po nekonecne dlouhem uvodnim dilu mi tech par dalsich prislo uz proste furt dokola a nic noveho k tomu. Mozna,kdyby to bylo kratsi, bylo by to lepsi. Za me ale ne, nuda. ()

Neskutečná Anna skutečně zbohatla, teoreticky

Neskutečná Anna skutečně zbohatla, teoreticky

13.02.2022

Předstírej, dokud to nedokážeš. S takovou myšlenkou Anna Sorokin, jejíž skutečný příběh je předmětem novinky Netflixu Neskutečná Anna, přišla do Spojených států a několik let si žila jako královna.… (více)

Seriálový Bridgerton se rozrůstá

Seriálový Bridgerton se rozrůstá

17.05.2021

Seriálový hit Bridgerton streamovací služby Netflix se kromě nedávno potvrzených tří dalších řad dočká čerstvě také spin-offu. Ten zástupci Netflixu potvrdili před pár dny a děj se tentokrát zaměří… (více)