Reklama

Reklama

Toranaga je prinútený uzavrieť novú dohodu s dávno strateným členom rodiny. (Disney+)

Recenze (21)

Ahsoka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Epizóda s ponaučením o trpezlivosti. Záverečná tragédia sa, povedzme si na rovinu, skôr-či-neskôr, dala aj očakávať vzhľadom na už predchádzajúcu zbrklosť Nagakada, ktorý sa stále nepoučil a zmaril tak zrejme otcove plány, o ktorých sa už asi nedozvieme. Anjin, čoby jedna z hlavných postáv, pôsobí už tretiu epizódu v rade veľmi nevýrazne, priam na hranici chápania jeho zmyslu v celom príbehu, čo ale predpokladám, že sa zmení (?). Zážitok je, ale na ústa nepadám. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Proč se do bitvy ženou jen ti, kteří doposud v žádné nebojovali?“ Co si budeme: opakovaně tu někdo prosí o vlastní smrt, klíčová je oddanost a čest, pak je zase třeba myslet na vlastní odkaz či být otrokem svých rituálů. Respektuju danou kulturu, ale fakt místy zvláštní oddíl… Mračna se nadále stahují, Toranaga proto požádá svého bratra o spojenectví, ten ovšem přispěchal se vzkazem o velezradě. Toranagu by čekala poprava, většina jeho mužů by „absolvovala“ rituální seppuku. Celou dobu tak čekáme na jeho rozhodnutí. Kluk mohl vyhrát svou první bitvu... ()

vydumnica 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pre mňa doteraz najslabšia epizóda, také slabšie 4*. Asi prvýkrát som sa pri Shogune nudila! Príliš veľa nezaujímavých rozhovorov a politiky, hlúpych rečí (pri večeri), príliš málo Mariko a po tejto epizóde som si už istá tým, že Anjin tu nie je hlavná postava, a že bol nešťastne obsadený hercom Cosmo Jarvisom ako aj tým, že to nie je žiaden hrdina, ktorému by divák nejako zvlášť fandil, je to len barbar a bodka. Teda buď je tu Anjin len taký pako alebo Cosmo Jarvis strašne zle hrá, čo som až prekvapená, lebo Shogun si potrpí na detaily a všetko funguje parádne. A ešte niečo. V tejto epizóde to už s tou hmlou prehnali. Vkuse hmla alebo prítmie, niekedy si nie som istá, na koho pozerám. Verím, že ďalšie epizódy už budú opäť skvelé. Knihu som nečítala, ale vraj tu je zatiaľ najväčšia odchýlka od predlohy. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Což o to, opět je to skvěle natočené. A přes mírné zpomalení i napínavé. Má Šogun nějaký plán? Stane se něco nečekaného, co tu beznadějnou situaci v jaké se ocitl zvrátí? Opravdu je kodex cti tak silný, že se nepřítel nemusí bát o svůj život? A vyřešila by vůbec něco jeho vražda? Tentokrát mi některé momenty nepřipadaly tak úplně věrohodné, smysluplné, resp. i přes vtahující atmosféru, cítím trochu rozpaky. A ten WTF závěr? Zvláštní epizoda. Ne špatná...zvláštní. Tentokrát žádná postava nebyla ústřední, ba ani dvojice...všichni dostali stejně prostoru. Tuto epizodu si pro sebe ukradl stín bezvýchodnosti. ()

LachtanShows 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po představení Vrbového světa se vracíme do té intriky protkané konverzačky, které vévodí vždy přesný Hirojuki Sanada, přestože během hodinové stopáže nezmění grimasu. To na jeho nesmírném charismatu ale vůbec neubírá. ()

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Viac premyslava a hlbava epizoda. So skrytym napatim a i depresivnou odovzdanostou v ovzdusi. Holt, taky to bol sposob zivota, ci doslova len "prezivania". Velmi slusne. 80% Zaver bol vyslovene poezia v tragedii a marnosti. Brilantne. ()

CaladanChmur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Za mě výborný díl a pro všechny kritiky  co mají problémy hlavně s pochopením děje, logiky, či nepobírají mentalitu japonců kolem roku 1600. Tak je to jen a jen vaše chyba a zároveň se tím o dost ochuzujete. Navíc je to  podle knižní předlohy, i když už je znát nějaké odklonění. Ale ono  zase až tolik prostoru k manévrování tu není. Zkuste začít číst..pomůže vám to. Za mě  90% ()

makakus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V hlavní roli tentokrát všudepřítomná a zvláštním způsobem něžná mlha. Nejsilnější herec, který jako němý svědek přhlíží přehlídce lidských vášní, probublávajích skrze to věčné japonské sebeovládání a poslušnost.  A po krátké chvíli vzplanutí je odnáší v potůčku laskavý déšť spolu s prolitou krví. ()

george82 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak jsem čekal, že to syn dotáhne do konce, ale koukám, že osud je opravdu velmi vratký. Každopádně se mi trochu upozaďuje to něco mezi Mariko a Angličanem. Tak jsem zvědav, jak to dopadne. ()

schluke 

všechny recenze uživatele

Zatím nejslabší díl, neustálé omílání kdo se všechno zbytečně zabije. Děj se prakticky neposunul, až na pár drobností. ()

Piraka

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale působilo to na mě jako filler.. Děj se po pár epizodách začíná táhnout jak ztuhlá nudle.. Buď je příběh zbytečně natažený a nebo velice kondenzovaný, ale na to, že zbývají pouze 3 díly, tak se bojím, že se to ke konci moc uspěchá... Tempo určitě kolísá, jen pro to zatím nevidím správný důvod.. ()

PanXY 

všechny recenze uživatele

Epizoda, která jde do větší hloubky než předešlé, více zamyšlená a otevírající hlubší proud emocí. Připravuje půdu na finále. Funguje, protože jsem u seriálu po dlouhé době zvědavý a natěšený, jak se bude další díl vyvíjet. ()

Karlito74 odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Díl, kde se místo na pódiu a louce(kvůli bezpečnosti) setkají bratři uprostřed lesa, kde by je mohl zabít doslova kdokoliv. Ovšem oslovují se vybraně : ty ubohý hovnožroute. Vyhozené peníze! Pro ty co to nečetli: Toranagův syn v knize nezemře. Scénáristi dostali první várku koksu a dál už to bude jen horší. ()

Reklama

Reklama