Ani u bezvýznamných lidiček bychom neměli podceňovat uraženou ješitnost. Právě takovou odezvu vyvolala atraktivní, vyzývavá žena, která souhlasila, že si vezme obyčejného úředníčka z účtárny, jen proto, aby se zapomnělo na její vztah k ženatému šéfovi. Naštvaný novomanžel, když se tuhle lest dozví, začne v tichosti a s téměř nehnutým obličejem chystat důmyslnou pomstu, která navíc může přinést i hmotný prospěch... (oficiální text distributora)

Nail

Sladká mrcha Květa Fialová a nenápadná šedá myš Rudolf Hrušinský. Konec je takový jakýsi divný, čekal jsem něco jiného. Celkový dojem je na slabší 4 hvězdy.. ()

GIK

Hlavně od poloviny vynikající černá komedie. Koncert Rudolfa Hrušínského, jenž v některých ohledech dokonce překonává i samotného Spalovače mrtvol. Naprosto roztomilý tlouštík, kterého si musí každý oblíbit. Atmosféru podtrhuje úžasná a nezaměnitelná hudba Zdeňka Lišky. Weiss příjemně překvapil komedií. Škoda že tady netočil v sedmdesátých letech. Pod jeho vedením by zajisté vzniklo mnoho kvalitních bláznivých komedií. ()

Schlierkamp

Československý film, který rozhodně není komedie a krimi už vůbec ne. Tento snímek se žánrově dá zařadit pouze těžko, vzhledem k závěrečné improvizaci se jedná spíš o jakýsi experiment, který nevyšel. V titulní roli se představí R. Hrušínský a jako československá herecká špička pochopitelně nemá sebemenší problém přesvědčivě zahrát introventního neseběvědomého úředníka, kterého podvádí manželka. Problém však spočívá spíše v nezajímavém, pomalu se vlekoucím, nevěrohodně napsaném scénáři a přímo katastroficky nepovedeném zakončení snímku. Úvodní část tohoto Weissova slepence naznačovala jistý potenciál, jenž byl ovšem vzápětí degradován střední částí filmu a zejména jeho koncem. Varianta s několika různými závěry nebyla zvolena šťastně a vedla pouze k divákovu roztrpčení. Herecké výkony nebyly přitom špatné, avšak od výjimečně nízkého hodnocení mě neodradil ani typický zasněný pohled a sladký úsměv nevěrné K. Fialové. Dle mého názoru ztráta času pro diváka a zbytečný film pro tvůrce. ()

Martin79

První dvě třetiny této, řekněme polodetektívky, jsou bezva. Poslední třetina, která nabízí tři alternativní konce je dost slabá. Škoda. Jinak Květa Fialová je tady, pro ní dost neobvykle, hodně nepříjemná. Chudák Rudolf Hrušínský. ()

Tiiso

Snímek režiséra Weisse hravě i přes své nedostatky, válcuje kdejaký současný, původní snímek, a tím dokazuje jak celkem vyhrává souboj s časem. Ryze americkým způsobem vyprávění, nám tvůrci předvádí takovou malou studii, z hlediska psychologie, jednoho maloměstského úředníčka. Daří se jim to celkem úspěšně a podařilo se jim, mě do svého vyprávění, bez problémů vpravit. Děj příběhu je zajímavě předkládán. Nikde nenudí ani nerozčiluje. Na komediální prvky jsem čekal plné čtři čtvrtě filmu. Až jsem zapoměl, že film patří do škatulky krimikomedie. Snímek spíše působil velmi dramaticky, až hororově ( bráno z nadsázkou ). temnou stranu věci se tedy podařilo režisérovi ztvárnit velmi dobře. O zmíněných komediálních obratech to stejné říci nemohu, působily na mě spíše rušivým dojmem. Ale ne zásadním způsobem. Dobré herecké výkony dozajista přispěly k celkovému dojmu a tak stejně i doprovodná hudba. Samotný závěr skvěle rozuzlil dobíhající příběh a skočení při střihu do barevného provedení bylo výborně načasováno. Mimochodem namodralý filtr, ztvárňující atmosféru film-noir čtyřicátých let je k nalezení ve scéně samotné vraždy Alice. ()

JohnnyBoy

"Já malý provinční úředníček zabiju náměstka z centrály." Formálně velmi zajímavá, sarkastická komedie mravů. Překvapivě nezestárla, ba naopak. Chápu Juraje Herze, že nutil Hrušinského do Spalovače mrtvol. Zřejmě tenhle film musel několikrát vidět. ()

blekekeke

Depresivní film nemůže být komedií, a taky že není. Co se musí uznat, že si se mnou příběh zahrál, neb jsem slušně tápal. I když být jednoho řádného konce, bylo by to snesitelnější. Takhle to bylo až moc psycho ... ()

kotrlak

Je to slaboučký a ukrutně nudný. Na to je naroubovanej rádobykomediální konec, kterej působí jak z jinýho filmu, ale to už je zatraceně pozdě. Takže jedna za Rudu... ()

rentier

Taková televizní nečekaná překvapení z hlubin naší filmové historie s oblíbenými herci mám vážně rád, už se těším na další shlédnutí. ()

djpatrick

Herecký výkon pana Hrušinského byl fajn, ale já jsem ten film trochu nepobral. Kdyby to končilo už tehdy jak měli Hrušinského oběsit, tak se mi to líbí asi více. Ta dohra už byla moc, je však pravda, že tam se lidský charakter asi ukázal v plném světle a hned v několika verzích, ten úplný konec byl však totální podpásovka, bohužel. ()

frantisekly

Film vystihuje modelové správanie pri zistení nevery. Od afektu k raciu. Najprv je to ,,zabijem ich", potom, keď hlava chladne ,,zabijem ju", neskôr príde depka, takže ,,zabijem sa" a nakoniec - čo bolo, to bolo, veď sme Česi. Nevysmievam sa. Český národ stál zopár krát pred vyhladením a naučil sa kompromisu, niekedy aj trápnemu. V tomto konkrétnom prípade to Hrušínskeho ,, já mám všechny děti rád" beriem. Kompromis som nebral vo filme ,,Musíme si pomáhat" - prase konfidentské zostane prasetěm konfidentským a patrí pred súd. Označenie komédia - áno, ja som mal úsmev na tvári pri každom pohľade na majstra Hrušínskeho. Vystrojený ako chlapík v depešáckom klipe ,,A Question of Time" plus sajdka, už za to hviezdička navyše. Dobrý film. ()