Generálova dcera

• Německo The General's Daughter (více)

Můžete se vydat správnou cestou, špatnou cestou, anebo můžete zvolit cestu vojenskou. Teď záleží na tom, jakou z nich si zvolí armádní vyšetřovatel Paul Brenner, který se na vojenské základně Fort MacCallum snaží objasnit vraždu přitažlivé kapitánky. Madeleine Stowe hraje Brennerovu spoluvyšetřující případu - coby armádní poradkyně pro případy znásilnění. Je to "hra na kočku a myš, kdy váš odhad na to, jak to skončí, bude totálně vedle." (Magic Box)

nash.

Asi nejlepší kriminálka z vojenského prostředí. Efektní akci nahrazuje postupné a překvapivé rozkrývání spáchaného zločinu, Travolta skvěle podává svého tvrdého frajera, spousta lahůdkových slovních minipřestřelek a všemu dodávají na síle dvě kratičké a přesto nezapomenutelné scény, které sevřou srdce i žaludek a do očí vženou slzy.. ("Nestalo se to." a "Táto, neodcházej") a zejména ta první hlavně díky skvělé Leslie Stefansonové. V jediném detailním záběru doslova vidíte jak se láska a důvěra k otci mění v šokující pochopení zrady a prázdnotu rovnající se smrti... ()

klerik

Parádny triler, kde Travolta ukazuje, že je naozaj majster Comebackov. Ono je to obyčajná vyšetrovačka á la JAG ale vidno, že to brali vážne (Zelené peklo už také šťastie nemalo) a film má skvelú technickú stránku. ()

marhoul

Tohle vůbec nebylo špatné. Viděno náhodně včera, zaujalo, zajímalo, s dobrou hudbou a krásnou kamerou. Sedlo mi to. ()

honajz

Film vznikl podle stejnojmenné románové předlohy a je to vidět. Většina vydávaných spisovatelů má přecejen větší talent než průměrný hollywoodský scénárista. Snímek je i dost solidně natočen a už z režisérova komentáře nabydete dojmu, že ví, co točí. Zápletka je možná příliš reálná na to, aby film zaujal víc, než jakákoli jiná dobrá detektivka, ale jestli vám právě tohle vyhovuje a nepotřebujete žádný nablýskaný spektákl, pak se bude Generálově dceři ve vašem přehrávači líbit. A mimochodem, i když to tak začátkem osmdesátých let nevypadalo, John Travolta je opravdu dobrý herec. Ve filmu představuje vojenského vyšetřovatele, jenž pátrá po vrahovi dcery velitele základny, která byla nalezena (dcera, ne ta základna) ve výcvikovém prostoru svázaná, nahá a mrtvá.    Obraz a zvuk: Velmi dobře udělané DVD. Obraz je precizní s vynikající ostrostí i prokreslením barev. Rovněž tmavé scény jsou perfektně čitelné, takže vám nic důležitého neunikne. Zvuk je krásně jasný, zřetelný s perfektními basy - a přitom se jedná "jen" o detektivku. To samozřejmě platí pro originální zvuk, ačkoli ani surroundový český dabing se namá za co stydět. Ano, disk si můžeme pustit i v češtině, což je pro drtivou většinu diváků plus.    Výbava: Překvapivě kompletní. Na disku dostaneme čtyři vystřižené scény - všechny jsou okomentované, takže se i dozvíme, proč z filmu nakonec zmizely. Většinou se v nich probírá vztah Travolty a jeho bývalé přítelkyně, která s ním vyšetřuje vraždu. Hezký je alternativní konec. Netýká se vůbec hlavní dějové linie, takže vrahem zůstává zahradník, ale je docela vtipný. Vše je opět česky otitulkováno. Titulky, byť jen anglické a německé, má i režisérův komentář. Ačkoli komentář je možná trochu silné slovo - West jednou za čas do děje vstoupí a přečte připravený text. Je to škoda, protože se to hezky poslouchá. Na konec výčtu bonusového materiálu nesmíme zapomenout na typický film o filmu a dvě mistrně zpracované filmové upoutávky, podle nichž snímek působí skoro jako akční film.   Film 3/5 - Dobře napsaná i natočená detektivka DVD 4/5 - Pro "normální" film je toto asi maximum, co si lze přát ()

claudel

Ještě dnes si pamatuji, jak jsem v patnácti odcházel z tohoto thrilleru zaskočen s nepříjemným pocitem v zádech a znechucením na duši. Jedna z nejlepších Travoltových rolí, o Jamesi Cromwellovi nemluvě. ()

ARI50

John je super a zahrál akorát na podívání což mě film se trochu líbil ale není to dramatická špička ve vyšetřováni co by mě vzala v pohodě. ()

Gary

Za všechno může scénárista. Scénář se mi zdá poměrně neprofesionální. Některé dialogy jsou unilé jako z divadla Sklep. Jediné, co zachraňuje je režisér West a sakra dobrý Travolta, který i sem tam pronese dobrou hlášku. ()

Lacike

Priemerna detektivka ozvlastnena tym, ze sa odohrava vo vojenskom prostredi. Pripad ma dvakrat nezaujal a rozuzlenie je tak prekombinovane az mi pripadalo smiesne. Kazdu polhodinu sa najde novy vinnik. V zavere som fakt cakal, ze sa vo dverach zjavi dalsi clovek a vykrikne, ze to on je vrah. Najviac ma na celom filme bavil James Woods a jeho dialogove prestrelky s Travoltom, ktore boli o triedu inteligentnejsie a zabavnejsie ako zvysok filmu. Film obsahuje viacero zbytocnych linii vdaka ktorym film miestami nudi. Napriklad spolocnu minulost medzi Travoltom a jeho kolegynou. Aspon, ze je to dynamicky zrezirovane, takze napriek slabsiemu scenaru to ma svizne tempo. Vysledkom je jednohubka, na ktoru na druhy den zabudnem. Pripadalo mi vtipne jak skoro kazdych 5 minut v zabere preletel nejaky vrtulnik. Aspon ze nebol digitalny. 5/10. ()

bouncer

Z mého pohledu dosti průměrná detektivka v celkem nezajímavém vojenském prostředí. Travoltova kariéra je očividně na úpadku (což se později potvrdilo). Přesto to má smysl, nechybí určité napětí a na večer u televize ideální snímek... ()

JohnCZ

Kriminálka z vojenského prostředí - už jen to téma působí atraktivně, Travolta je tu na pomezí otravného frajírka a stylového zmetka - což je možná na první pohled cool, ale divák se s ním moc nesžije. Hned úvodní scéna překypující atmosférou jižanské ameriky, podbarvená atypickým hudebním podkresem slibuje zajímavou podívanou. Ačkoli je scénář docela komplexní, zůstává po celou dobu poměrně přehledný, byť na můj vkus až přespříliš vykonstruovaný. A to v kombinaci s ne úplně 100% režií způsobuje, že to na mě nepůsobilo vždy úplně uvěřitelně. ()

mis-ko

Štandartná krimi, ktorá ma vlastne ničím neprekvapila. Dej bol pomerne ľahko predvídateľný, takisto ako konanie väčšiny postáv. S výnimkou zavraždenej. Jej činy a pohnútky boli ťažko predvídateľné, aj to len kvôli ich ťažkopádnej logike. Tak na 2 1/2*. ()

ladko

Mierne nadpriemerné krimi(tak 3 a pol hviezdy) s dobrým Travoltom, striedavo dobrým a zlým scenárom a peknou kamerou. Film vás občas prekvapí, občas sa vyvinie presne tak ako by ste čakali. Niektoré hlášky Brennera boli dokonca aj vtipné(a často totálne zabité dabingom).Paul Brenner: "Perhaps she preferred her men to wear condoms. Perhaps you're aware that condoms are in fashion again, because of disease? These days, you have to boil somebody before you can sleep with them. Care for a bath?" ()

MikO_NR_1909

Videná dávnejšie, jediná poznámočka: Travoltovi znovuvzkriesenie alebo ako by sa to dalo nazvať Tarantinom mu pomohlo zrovna tak, ako mne civieť na jeho akčné maškarády. Zarobiť a ututlať v lacnej póze, to áno. Pasívne a nudné. ()

Orlau32

Ani román ani film mě ničím nenadchnul. Jestli sázeli na Johna Travoltu, tak to zase není takový charismatický herec pro tyto kriminální úlohy. ()

blackrain

Ústřední dvojice byla postavena před nelehký detektivní úkol. Museli se vypořádat s nedůvěrou nadřízených, kteří chtěli celý případ zamést pod koberec. Vražda mladé ženy s temnou minulostí na vojenské základně a její následné vyšetřování je velmi zajímavé téma. Ze začátku se všechno odvyjí nezáživně a nudně, ale pokud přežijete první půlhodinku než se film rozehraje, pak se před vámi rozeběhne působivé drama z atraktivního prostředí vojenských uniforem. ()