Letadlo kdesi nad Atlantikem unesou teroristi a žena, která cestuje se synkem a trpí záhadnou nemocí, kvůli tomu musí odhalit svoje temné tajemství. (Netflix)

Warhorr

Das ist nicht normal !!! Ja das ist supeeer !!! Pěkná řežba v podání našich árijských sousedů. Jak si na nějaký ty upírský Patizony nepotrpím tak jsem se i bavil. Není to samozřejmě žádný mega super nadupaný akčňák ale gore si zde svou cestičku najde, scénka s nožíkem super. Maskéři si taky pohráli. Na upírech, či jakýchsi mutantských upírech, to jde pěkně znát a tady mají za mě palec hore. No a tak třetinu filmu tvoří záporák Eightball, solidní psychouš. Takovýho padoucha bych chtěl snad v každým akčním filmu. Na nedělní odpočinek po guláši se šesti, why not. ()

Strike

Občas se prostě zadaří a i u poctivého béčka se najde záblesk, který si divák ještě dlouho bude pamatovat. Zde se mezi přepálenou délkou filmu, občas až ochotnickými hereckými výkony takový záblesk urodil. Mám na mysli opravdu nesympatického a absolutně nehereckého dětského herce, který ještě dostal opravdu děsivý a nesedící anglický dabing. To je asi na celém filmu ten největší horor. ()

majec4

Hned na zaciatok sa musim priznat ze ma tento film velmi prekvapil. Vyzeralo to na take kadeco, hlavne ked som si uvedomil, ze je to nemecke. Dej filmu by som oznacil za sviezi napad, nepamatam si film s upirskou tematikou v lietadle (mimo prvej casti serialu The Strain). Zo zaciatku mi to prislo take kostrbate so slabou kamerou, no od nastupu na palubu to bolo ok a uz som len tipoval ako to asi cele dopadne. Ten zaver (cela posledna tretina) bol super, takto som to veru vymyslene nemal :-). Mohlo to byt o cosi kratsie, inak sa to celkom podarilo. ()

arcticsky

Ale jo...mělo to jistý švih a bylo to překvapivě docela drsné a krvavé. Chyby tam byly dvě - nesmyslně uřvaný spratek (že by špatný překlad nebo dabing?) a stopáž mohla být klidně o čtvthodinku kratší. Aspoň by nezbyl čas na různá klišé typu natvrdlosti komunikace letadla s pozemním dispečinkem a policie se spratkem... ()

bozka10

Dobrá krvavá masárčnina s upirmi tu nebola od 30 dní dlhej noci a osobne som nečakal až takýto nárez.Po dlhšej dobe upíri znovu zabrali 👊. ()

Flopik

Nič som si o tomto filme nezisťoval a tak ma prekvapilo aká upírska režba to v konečnom dôsledku bola. Je to akčné, masky sú výborné a prekvapivo to bolo aj dosť krvavé. Snaží sa to hrať aj na emočnú strunu matka-syn a prekvapivo funguje aj to. Horšie je to však už so stopážou, ktorá je veľmi prehnaná. Ubrať pol hodinku a nemal by som problém zväčšiť hodnotenie. Klobúk dole pred maskérmi, pretože kto videl Last Kingdom vie, že Peri je neskutočná kočka a tuto teda ako upír vyzerala skvelo odporne. Koniec bol ale zbytočne naťahovaný. Ja dám tie 4* pretože takéto filmy sa už tak často nevidia. ()

JM87

Naprosto vynikající. Doporučuju si o filmu vůbec nic nezjišťovat. Prostě to začne únosem letadla a pak se stane něco dalšího. ()

warrenur

Velmi slusny pocin. Zrejme tomu nemecka strana dodala sudnost pred americkou uletenostou. :) Purcell-a som uz dlho v ziadnom filme nevidel. Mamina a jej zvieracia cast sa spravne prelinali. Dianie na palube bolo opat svojim sposobom o cosi insie ako v mnohych podobnych kuskoch, ci pri teroristickych unosoch, ci vo World War Z, kde boli velmi podobne sceny. Moze byt. Az teda na prilisnu angazovanost a neohrozenost chlapca. To sa uz zial vo filmoch stalo zeleznym pravidlom, ze dianie vzdy zachrania neohrozene decka. I tak odporucam, ma to slusnu atmosferu. 60% ()

Bozvav

Nebylo to tak úplně marné, jistě žádný trhák, ale jistou atmosféru a draw snímek má. Horor to určitě není, mohlo to být kapánek kratší, vizuálně docela dobré a závěr třaskavý. Obsazení nic moc, ale vyloženě nevadilo. Za mne 55%. ()

Aurus

Tohle je další podařený hororový film a další povedený film od Netflixu. Příběh je velmi dobrý, povedený a zábavný, postavy jsou sympatické, hudba je docela děsivá a hodně povedená, atmosféra tu je velmi dobrá, povedená a solidní, napětí je zde hodně časté a skvělé, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Za mě další povedený film který musím fakt hodně pochválit. Za mě 7/10. ()

Hapretor

Opravdu dobré ... záživné ... zpočátku nevíte, o co vlastně jde ... pak se to začne vyjasňovat a ještě přitvrdí ... toto se povedlo ... ()

BOURQUE

Vypadá to tak, že Netflix v poslednom období sadí „len na“ horory (viac trilógia Fear Street). „Blood Red Sky“ je nefalšovaný „upír movie“ a jedná sa o slušný príspevok do daného žánru. Film má slušnú dynamiku, svoj obmedzený priestor (lietadlo), kde sa odohráva cca 85% príbehu, využíva celkom efektívne. „Flashbacky“ z minulosti sú do hlavnej línii príbehu zakomponované primerane. Z hereckej stránky Peri Baumeister odvádza slušný výkon, skutočným psychopatom a zloduchom je tu Alexander Scheer. Miestami som váhal medzi štyrmi hviezdami, ale nakoniec dávam silnú a pevnú trojku. Jednak v polovine druhej časti film trochu stráca dych a tým pádom tá dvojhodinová pasáž nie je celkom opodstatnená. Potom je tu ešte hudba, ktorá by mohla byť dynamickejšia a strašidelnejšia. P.S.: V porovnaní s Fear Street (pozor, iná koncepcia a subžáner!), Blood Red Sky má jasne navrch. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Rathalos

Tak pre mna osobne velke prekvapenie a najlepsi horor o upiroch,aky som kedy videl,Nemecko opat boduje,vo filme nechyba akcia,krv,dobre herecke vykony,potesili skvele masky,trosku len zamrzi minimum gore efektov,ale nevadi,aj tak to bude plny pocet hviezd...:-) ()

strikeman

Až na tu do očí bijící stupiditu s bílými teroristy, kteří zneužijí ke svým záměrům hodné muslimy to byl zajímavý příspěvek do "upířího subžánru", navíc překvapivě z německé produkce. I když pár úsměvných zvratů se dostavilo, vcelku jsem se dobře pobavil. Takže pokud se nenecháte znechutit moderními schématy (bílí zlí muži, hodný muslimák a hlavní akční hrdina - žena), doporučuji... 70% ()

Rockerman

Jedna z nejstarších a nejklasičtějších postav hororu v nezvyklém a originálním zpracování, které zpočátku vypadá jako obyčejný únos letadla. Jenže mezi pasažéry je jedna cestující, která je vyjímečná! Moc se mi líbila ta překvapivá zodpovědnost, že nákaza se nesmí šířit! Pravidla žánru jsou opět prolomena. Jeden z nejlepších "českých" hororů! ()

Olík

Teroristi versus králikodlaci a to vše na palubě letadla…..tak asi jak to může vypadat. Osobně bych spíš pracoval s pocitem neznáma, než to řezat hlava nehlava. Dokáži ocenit práci maskérů (především na angry Peri Baumeister), ale jinak to je jenom velká krvavá skvrna.…takové lépe udělané béčko. ()