Pecival

No, ty dialogy jsou chvílema trošičku naivní i na pohádku a moc vtipné to taky není. Ale přesto se mi to z nějakého záhadného důvodu líbilo. Jak by řekl Rimmer: Je to prostě ono. Vlastně ten důvod není tak záhadný. Audrey (přestože nemám rád na ženách krátké vlasy) je absolutním ztělesnění nevinosti a Bogart, ikdyž výrazně starší, má dokonalé charisma. Film je sice poměrně dlouhý, ale uměl bych si představit více prostoru věnovaného sližování hlavních postav a závěr mě taky přišel trochu narychlo. ()

Hollohlaway

Romantická atmosféra je fajn, hlavní pár se sice podle mě k sobě moc nehodí, ale oba jsou tak dobří a výrazní, že to tolik nevadí. Ale jinak je to poměrně rozvláčné a dost času by tomu prospěla nějaká energie navíc. ()

vitekpe

Nemam rad Audrey, nikdy jsem k ni divacky neprilnul, a nerad se na ni koukam... Navic na rok 54 mi to prislo prilis staromilske (vim, asi to byl ucel), a proc tam byl Bogart, to jsem nepochopil vubec. Dej "ala My Fair Lady" me taky neohromil. Ale natoceny to bylo hezky, takze za me stredni hodnoceni. Podruhe uz to ale neuvidim. ()

Sdoom

Okouzlující Audrey v typické hollywoodské romanťárně (v dobrém slova smyslu). Zápletka je sice celkem tuctová, ale na druhou stranu originálně podaná a vyvarovává se celkem obstojně různým klišé. No závěr sice vypadal jako sepsaný o přestávce na koleně, ale celkový dojem to nezkazilo. Ucházející 4 hvězdičky. (HD, orig.) ()

tempus

Film s postarším Humphrey Bogartem, jak vede velkou firmu a je osamělý a má už nějaká léta, proč ne. Film s Audrey Hepburn, která je zamilovaná do nesprávné osoby a pak pozná skutečnou lásku při životní etapě poprvé na vlastní nohy sem hned s ním. Film, které spojuje oba příběhy, NE. ()

Autenticita

Překvapivě film s rostoucí tendencí. Začátek slabý, prostředek ucházející a závěr mě pobavil, takže ty ne úplně zasloužené 4 * dám. ()

Chegi

Pěkné, ale zapomenutelné. A ač je to samozřejmé, napíšu to přesto: Audrey je jako vždy skvělá. Díky ní jsem se na film podíval a ona také byla tím jediným, co mě donutilo zkousnout Bogarta... I když uznávám, že šarmu má na rozdávání. (Pro doplnění: Je to nejlepší z trilogie Sabrina, Love in the Afternoon a Funny Face. Lepší tři) ()

nameadel

První film s Audrey za mnou a bohužel musím říct, že mi slečna úplně nesedí. Film se mi v zásadě líbil, ale absolutně mi nesedla celá Audrey/Sabrina. S někým jiným bych asi byla nadšená, bohužel hlavní hrdinka dělá mnoho. Uvidím za dva dny, třeba se mi to rozleží v hlavě. ()

Billie777

Velmi milá komedie s přenádhernou Audrey Hepburn, která je v tomto filmu snad vůbec nejkrásnější, ačkoliv jí to slušelo ve všech jejích filmech. Není divu, že se stala ikonou módy a elegance. Moc se mi líbily i mužské postavy, obzvlášť vtipný William Holden se svojí houpačkou. Film má krásnou atmosféru, Amerika v té době byla vůbec nejkrásnější. ()

Han22

Sabrinu jsem kdysi viděl v nové verzi z 90. let a nijak zvlášť mě nezaujala prostě další ze stovek romantických komedií. Originál je ale jiné kafe. Na režisérské sesli totiž seděl bezchybný Billy Wilder, který i v roce 1954 dokázal natočit téměř bezchybnou, moderní, lehkou a vtipnou romantickou komedii. Děj pluje hladce, vedlejší postavy jsou vtipné, nechybí pár parádních vtípků (rozsednutí sklenice na šampáňo) a ústřední trojice je parádní. Holden jako nafintěný nezodpovědný playboy, Bogart jako chladný byznysmen, který roztaje a nádherná Audrey Hepburn (i když na můj vkus až trošku moc hubená). Navíc nevíte jak to dopadne - mladá dcera řidiče miluje bohatého playboy, ale ten si ošklivého kačátka nevšímá, dokud se z výletu z Paříže nevrátí jako okouzlující mladá dáma a neuhrane ho. Aby zabránil svatbě a skandálu, jeho starší bratr se ji začne dvořit - a zamiluje se také. Chybou je tak spíše samotný casting, protože Bogart a v podstatě i Holden jsou na Hepburnovou prostě moc staří. A hlavně jsem si to asi neměl pouštět se zlomeným srdcem. Komedie roku 1954. ()

Revolver

Příjemná romantická komedie, která sice patří mezi slabší kousky Billyho Wildera, ovšem rozhodně má co nabídnout. Zejména režie, vtipný a nápaditý scénář spolu s hereckými výkony dělají ze Sabriny skvělou a kvalitní podívanou. ()

Scevola

Lahka romanticka komedia s predvidatelnym motivom. Napriek tomu nebola az taka zla, skoda len ze namiesto drsneho krala filmu noir (i ked ma stale vyraznu charizmu) tam nehral Cary Grant (ako bolo povodne naplanovane) alebo iny jemu podobny herec. Takto to skoncilo niekde na pomedzi 3 az 4 *. 7/10 ()

adam9

Tak jsem poprvé s Audrey šlápl trochu vedle. Začátek je děsný, příliš "lyrický", po odjezdu Sabriny do Paříže už se to konečně rozjíždí, ale i přes velké charisma Audrey a Bogarta to není ono. Nepřijde mi to ničím moc výjimečné (všechno už jsem někde viděl a ano, zní to blbě, když mluvím o filmu z 50. let.) až na konec, který konečně měl pořádné romantické grády. ()

Kovaja

Moc povedený slaďák. Holden byl trhlý starý mládenec ale víc sem držel palce Bogartovi a jeho smutným očím. Ozdobou tohoto kousku je bezesporu Krásná a s jiskrou v oko Audrey. Po jejím návratu z Paříže se proměnila z ošklivého káčátka v rozkvetlý tulipán. ()

Radim

Příjemně naivní romantický film s neuvěřitelně krásnou Audrey Hepburn. Ta po "Prázdninách v Římě" stvrdila svou nastupující roli světové hvězdy a nejde se tomu divit. Remake s Fordem a Ormond z roku 1995 se k originálu ani nepřiblížil. ()

Itar

Wilder je šikovnej režisér a trojka Hepburn/Bogart/Holden je výborná od začátku do konce, takže u filmu se nudit rozhodně nebudete. K tomu absolutnímu hodnocení mi tam ale pořád pár věcí chybí a pár přebývá. Padesátky, no. ()