• Houdini

Oscar 4 nominace: Herečka VR - Nina Foch, Kamera ČB, Výprava ČB, Kostýmy ČB. . . . Zlatý Lev - výběr(9.3.2004)

Výborně zvládnuté řemeslo, ale divácky na můj vkus moc odtažité. Boj o nástupnictví ve velké společnosti. Příliš mnoho postav, žádné z nich se tak nedostane pořádného prostoru, především z té emocionální stránky. Hodně ukecané a kariéristické. A taky definitivní důkaz, že můj oblíbenec Robert Wise (přeborník na všechny žánry) měl koule. Hollywoodský biják z klasického období s velkými hvězdami ale totálně bez hudby! Kdo to kdy viděl někde jinde než u evropských novodobých artovek. Je to odvážné, ale na druhou stranu možná i to je jeden z důvodů proč Executive Suite moc nefunguje - film tak hodně ztrácí z té pohlcující tradiční hollywoodské melodramatičnosti, kterou podobné staré filmy potřebují (obzvlášť když nemůžou nabídnout vizuální exteriérovou žranici). William Holden tentokrát moc nezáří, nijak dobře napsaná ani zahraná postava.(15.12.2007)

• - Jeden z mála hollywoodskych filmov, ktorý nemá hudbu k filmu. Úvodné titulky sú doprevádzané zvukmi dopravy. (Michal74)