Ztracené město

• USA The Lost City (více)

Spisovatelka Loretta Sageová (Sandra Bullock) píše úspěšné romány, které se odehrávají na těch nejexotičtějších místech. Že prakticky nevystrčí paty ze svého bytu, je vedlejší. Dalším paradoxem je fakt, že jejího dvorního hrdinu, okouzlujícího dobrodruha Dashe, ztělesňuje na obálkách jejích knížek velmi nepraktický ňouma Alan (Channing Tatum). Je sice sexy, ale k ničemu, a to ho dost trápí. Rád by udělal něco hrdinského. Dostane příležitost, když lehce šílený miliardář (Daniel Radcliffe) spisovatelku unese přímo před jeho očima. Tenhle člověk si totiž vzal do hlavy, že Loretta ve své poslední knize detailně popsala cestu k mýtickému Ztracenému městu, v němž se ukrývá poklad nedozírné hodnoty. Než se Loretta naděje, sedí v letadle, které ji převáží na exotický ostrov kdesi v Atlantiku. „Kluk z obálky“ Alan se rozhodne svou autorku zachránit, ale vědom si svých limitů, přibere na cestu osobního trenéra, opravdového dobrodruha (Brad Pitt). Společnými silami se jim sice podaří vyprostit Lorettu ze spárů únosců, ale tím jejich dobrodružství uprostřed tropické džungle zdaleka nekončí. Naopak, právě začalo. A bude stokrát šílenější než ta, o kterých se Loretta rozepisuje na stránkách svých bestsellerů. (CinemArt)

Martrix

Navzdory názvu, atraktivnímu námětu a účasti hvězd, jde o laciný televizní brak. Celá premisa je pitomá, humoru velmi málo a většina momentů osciluje mezi trapností a bezduchým plácáním blbostí. I když to má být schválně...má jít o přepálenost, která se prolne do reality, pořád to postrádá vtip a chytrost. Scénář dělali čtyři lidé? Pravděpodobně na dovolené v Dominikánské republice, nebo na Havaji u láhve whisky. Jediné kdy to mělo úroveň, bylo deset minut Brada Pitta...jakoby si odskočil z natáčení úplně jiného filmu. Účast Bullock...nejspíš rychlý prachy, Radcliffe pro změnu asi nemohl odolat záporné roli. Ale ani takoví herci nemůžou ze scénáře a la románek pro ženy, udělat slušnou dobrodružnou komedii. I když jsem nic moc nečekal, jsem zklamaný... . ()

Juto

Je to priemerná dobrodružná komédia bez akejkoľvek chémie medzi hercami...okrem možnej chémie v tvári Sandry Bullock. 5/10 ()

PROCESOR

Odpočinkový, zábavný, milý, dobrodružný, vtipný, romantický snímek, pro zlepšení nálady. Žádnou nabušenou akci nečekejte, ale úsměvné a milé našlapování. Kdo chce mít lepší náladu a nic moc složitýho neřešit, tak určitě doporučuji. ()

Ondatra

Zprvu jsem si přečetl, že tento film má odkazovat na legendární Honbu za diamantem. Sice nějaká podobnost tam je, ale jinak mi to spíš přijde jako parodie. Mám z toho pocit jako kdybych koukal na céčkovej film, kterej se snaží bejt áčkovej. Celkově je to způsobeno tím, že celý žánr se za těch čtyřicet let posunul dopředu a na Honbu to zkrátka nemá. Ztracené město totiž dost sází na humor, který je podle mě dost stupidní, a jestli se tomu někdo upřímně směje, tak nevím, co dělám špatně. Sandra Bullock pořád na svůj věk vypadá dobře i když nepatří mezi mé oblíbené herečky. Spolu s Channingem Tatumem tvoří docela fungující dvojku. Samotný Channing tady skvěle hraje takovýho blbečka a myslím, že ženské divačky budou koukat jenom na něj. Takovou třešničkou na dortu je tady ale Brad Pitt. U něj se celkově divím, že tuhle roli přijal, protože si myslím, že má na lepší, ale film aspoň obzvláštnil a z herců mi přišel nejlepší. Vůbec by ale nebylo na škodu, kdyby tady měl více prostoru. Daniel Radcliffe v roli záporáka působí průměrně. Ztracené město jsem viděl jednou a myslím, že mi to stačilo. Neříkám, že se k němu nikdy nevrátím, ale znám daleko lepší dobrodružné filmy. 4,5/10 ()

KajusaK

Pro mě dlouho očekávaný film, bohužel jsem jej ale nedocenila. Čtyřka (Bullock, Tatum, Radcliffe a Pitt) v jednom filmu působí skvěle, ale vlastně na něm nic skvělého nebylo. Puštěno nadvakrát a i tak jsem se nedodívala. Efektově šílenost, vtipné minimálně a nápad milionkrát ohraný. Bohužel. Třeba příště. ()

campix

Nuda. Není se moc čeho chytit. Celé je to zamýšleno jako parodie na autorky červené knihovny s dobrodružnými prvky a pokud jste žena kolem 40tky a čtete podobnou literaturu, tak váš to možná bude bavit, pro všechno ostatní výrazné doporučení se vyhnout obloukem. Maximálně jako podkres k nějaké práci nebo tak, protože je to vyloženě nenáročná ''zábava'', která nepřináší nic jakože nového. Snad jen Brad Pitt je zde opět super a trochu se divím, že se pro něco takového nechal ukecat. ()

angel74

Film Ztracené město rozhodně není žádné veledílo, ale já jsem se docela bavila. Dovolím si tedy trochu nadhodnotit. Chtěla jsem si odpočinout u nějaké nenáročné podívané a přesně to se mi taky splnilo. Nemohu si stěžovat ani na herecké obsazení, protože jsou to především Channing Tatum, Sandra Bullock a Brad Pitt, kteří tuhle dobrodružnou komedii šmrncnutou romantikou drží nad vodou. (70%) ()

majo0007

Po "odchode" Jacka Trénera zrejme odišli aj obaja režiséri a film sa stal takmer nepozerateľným (táboráčik, taneček). Zaujímalo by ma dokedy bude "slečna" Bullock (pomaly 6 krížikov na krku) hrávať takéto romanticky zabuchnuté pičuríny... Neviem, prečo sa do tohto neobulo BLM - neger je tu zas za klasické fatass funny piggy! (ale hlavné, že qvóty sa splnli). ()

alisa.upir

U tohohle filmu jsem se bavila mnohem víc, než jsem čekala. Je to parádní komedie na odreagování a každé slečně, co ráda čte knížky, bych ten film doporučila. ()

Radiq

Chudá slátanina, která nadchne možná příznivce některé z Honby/Honby, ale u tohoto honit nikdo nebude. Rozhodně ne nad stárnoucí Sandrou Bullock, která se nám sice představila s do (mých) očí bijícím botoxem, ale přesto je to pořád plastickej botoxovej obličej - což je škoda, já bych jí spíš odpustil přirozené stárnutí. Chemie mezi ní a Channingem Tatumem zpočátku vykresleným jako klasický archetyp hloupoučkého modela, který časem začne mít i hlubší charakter, vůbec nefunguje a ten hlavní problém podle mě je ten výrazný věkový rozdíl. K humoru se moc často nedostaneme, zasmál jsem se asi dvakrát. Ostatní vtípky vtipné nebyly nebo byly tak na sílu, že se tam vůbec nehodily. Tlustá černoška už vůbec a jednalo se snad o největší problém filmu (a to vlastně doslova). Radcliffe jako záporák ubohej a herecky vlastně nikdy dobrej. Děj jako podle nějakého zaběhlého schématu. Snaha byla. Nuda taky. ()

Sabrewulf

Nevím, kdy naposled jsem viděl film, který by byl tak BRUTÁLNĚ NEFUNKČNÍ VE VŠECH SMĚRECH, jako tohle. Nefunguje tam lautr nic. A ne, ani ten Brad Pitt, kterého všichni chválí jako jediné plus filmu. Úplně nejhorší je to s humorem, drtivá většina vtipů zvyšuje laťku trapnosti do nebeských výšin a ukazuje, že tvůrci v životě ani neochutnali vtipnou kaši = neumějí vtip napsat, neumějí ho načasovat, neumějí ho podat, prostě čiré neumětelství. Příkladem budiž třeba scéna, kdy dva motorkáři spadnou ze skály. Následující dialog mezi Tatumem a Bullock je svou zoufalou snahou o vtipnost tak strašně cringe, že jsem se v křesle kroutil, krčil, schovával se a trpěl. Studem samozřejmě. Když jsme u těch dvou herců, casting hlavních rolí už nemohl být víc mimo. Žádná chemie, ani jeden do své role absolutně nesedí. Z akce už si nepamatuju skoro nic. A teď to nejhlavnější. Za LŽIVÝ název filmu by potřebovali tvůrci jednu pořádnou zleva, protože tohle nemá se Ztraceným městem nic společného. Pokud jako já čekáte, že film bude (alespoň v druhé polovině) dobrodružná jízda, ve které se bude hledat, objevovat, dobývat nějaké ztracené město s poklady, vězte, že celý film je jen o tom, jak hlavní dvojice neustále utíká banditům pod vedením Harryho Pottera. Oni ji furt unášejí a ona jim furt utíká, to je celé. Hrozný opruz! Do toho všeho Sandru hledá její tlustá černošská kamarádka, která je ve filmu neuvěřitelně zbytečnou postavou. Ani nevím, za co ta jedna hvězda. Možná za Daniela, který sice nemá jasno v tom, že menstruují pouze ženy, ale aspoň zahrál roli tak, že jsem v něm neviděl Harryho Pottera. P.S: Film spadá do kategorie - Jé, tolik slavných jmen v jednom filmu, jakto že vůbec nevím, že existuje? -> po shlédnutí-> aha, už chápu. ()

UhLee

(7/10). The Lost City jsem si pustil v den, kdy mi skončilo nejvíce stresující období na vysoké škole. Tento film byl přesně to pravé ořechové. Komedie, u které může člověk vypnout a jenom si užívat ten relax. Herecká camea a jejich brilantní výkony jsou už jenom pomyslnou třešničkou na tomto dortu odreagování. A odpálím to hned z gruntu. Mi se to líbilo. Padly tady fakt dobré vtipy, nad kterými jsem se upřímně zasmál a jenom to podtrhlo mou dobrou náladu. Sandra Bullock a Channing Tatum mezi sebou mají malinké jiskření. Není to ta pravá nefalšovaná chemie, ale něco tam je. Všechny scény si však pro sebe kradli dva kulišáci. Jeden pohledný assassin Brad Pitt a druhý rozkošně zazobaný Anglán Daniel Radcliffe. Tihle pánové si to kradli pro sebe a já jim žral každou repliku. Ve výsledku jsem byl fakt spokojený, i když v druhé polovině je znát docela upadající tempo i nápady, kterými se to ze začátku jenom hemžilo. Upřímně  však moc nechápu to slabé hodnocení. Je mi z toho trochu smutno a přijde mi, že ČSFD uživatelé dokážou být někdy až příliš nároční. ()

filmmovier

Parádní překvapení a skvělá zábava. Sice moc nemusím Sandru Bullock, ale tady mi ani v nejmenším nevadila. Na film jsem se opravdu těšil, vždyť výchozí kombinace je neodolatelná - variace na Honbu za diamantem a obsazení. A obojí skutečně funguje naprosto skvěle a na loňskou (nebo kdy to bylo) Expedice Džungle s Dwaynem se to nejen chytá, ale i ji bez problémů překonává. Zápletka baví, akce funguje, je to vtipné a tyhle čistokrevné dobrodružňáky já prostě můžu. Když se k tomu přidá geniální Brad (jehož postava by si rozhodně zasloužila samostatný biják), výtečný Dan Radcliffe (jenž zase hraje geniálně napsanou postavu) a vynikající Channing Tatum, který je nejen akční hrdina, ale také skvělý komik, není opravdu co řešit. Ztracené město jsem si skutečně užil a budu se k němu pravidelně a velmi rád vracet. Zatím jeden z mých nejoblíbenějších letošních filmů a pochybuji, že se na tom něco změní. Chci dvojku! 80%. ()

Motinski

Ach jaj. Keď jediné čo vás naozaj rozosmeje je 10 minútový výstup Brada Pitta, niečo je zle. Stratené mesto je až moc okatá kopírka priemerných dobrodružných filmov. Na prekvapenie ešte aj málo akčná aj málo humorná. Príbeh je tak obohratý až sa čudujem že ho niekto bol ochotný zafinancovať. Väčšinu času sa ide na pol plynu a chýba aspoň pár momentov kedy by film chytil grády. Škoda, Sandra Bullock bola celkom fajn a chémia s Tattumom fungovala aspoň v druhej polovici. Zo začiatku ale boli strašne kŕčovitý. Radcilffe je záporák na smiech a jediné v čom ma prekvapil je že som v ňom ani nachvíľu nevidel Harryho Pottera. Konečne. ()

Johnny.ARN

Vidieť to v kine, povedal by som si, že tých 8 evry som mal radšej prejesť, nejakú fajnu pizzenku si dať alebo tak. Nijak to nevybočuje zo súčastného holyúdske trendu, kde sa musia plniť kvóty, humor vzniká z predvídateľných a poväčšine trápnych situácií, kde to musí skončiť šťastne a hlavne, aby to bola zábava pre celú rodinu. Na strane druhej, občas to bolo vtipné aj viac ako na úškrn, kotlety som si nevytrhal a Pitt bol skvelý. Ten to zobral len preto, že sa mohol zabaviť. Snáď to nezarobilo a nevznikne dvojka. 3 z 5 ()

st.jim odpad!

Sandra Botox vypadá jako nafouknutá ropucha. Říkal jsem si, ve které části filmu jí asi praskne obličej. Do toho naprosto příšerného scénáře to klidně mohli dát. Poslední naděje nezábavně trapné slátaniny umíra s Bradem. Pokud bych na tohle šel do kina, musel bych se ihned jít do kostela vyzpovídat. S tímle hříchem bych totiž nemohl usnout, natož žít :-D ()

Qitek

Pár fórků ze startu slibuje docela fajn odpočinkovou záležitost, která se bohužel někdy před polovinou promění v typicky fádní dobrodružnou romcom. ()

Ryuuhei

Veskrze průměrná, rádoby dobrodružná komedie, která se za každou cenu snaží být kůl a cílit na zábavné postavy i hlášky, ale ve výsledku vyznívá hrozně suše. Nebavilo mě to a díkybohu nejsem jediný. ()

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

06.12.2023

Hollywoodem krouží nové žhavé zboží, které by mohlo do kin či před obrazovky nalákat davy nenasytných diváků. Hollywood Reporter totiž přináší zprávu, že je rozpracován scénář k třeskuté akční… (více)

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

26.11.2022

Zatímco fanoušci, respektive spíš fanynky herce Channinga Tatuma (Loganovi parťáci) netrpělivě vyhlíží očekávaný třetí díl série Magic Mike v češtině známé jako Bez kalhot, server Deadline nyní… (více)

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

20.01.2022

Zatímco by se herec Daniel Radcliffe měl brzy v našich kinech ukázat díky hvězdně obsazené akční komedii Ztracené město se Sandrou Bullock, Channingem Tatumem a Bradem Pittem v hlavních rolích,… (více)