Bílý lotos

Série(3) / Epizody(14)

Bílý lotos, šestidílná satirická minisérie HBO z dílny Mikea Whitea, která se odehrává v luxusním havajském letovisku, sleduje pestrou škálu hotelových hostů během jejich týdenní odpočinkové a omlazující dovolené v ráji. (HBO Max)

alldo.raine

Do mě se to netrefilo ani trochu. Po necelých třech dílech první serie to opouštím. Své kvality to zřejmě má, ale na mě je to nuda s nesympaticými postavami, která se navíc ani nikam neposouvá. ()

oasismanik

Skvelá ukážka povrchnosti, pretvárky, materializmu, snobstva a pokrytectva. V podstate banda idiotov a zároveň úplne klasických ľudí, z ktorých nefandíte úplne nikomu. Kraľuje ale jednoznačne slizký Murray Bartlett ako Armond. White Lotus kope na všetky strany, v podstate mi to trošku pripomenulo českých Vlastníkov. Škoda, že sa to začalo sľubne rozbiehať až ku koncu, keď miniséria prešla plynule od "trochu humoru" ku "skoro žiaden humor".  Slušné 4 ()

MyrnaAlec

První díl vypadá jako klasické vyprávění, ovšem od třetího dílu se to rozjede. Něco mezi dramatem a sociální studií. Stačí místo telefonu fyzická aktivita a přátelství ? Je lékem na opilost jakýkoli penis ? Je řešením manželského chladu fyzické násilí ? Existují ženy, kterým vadí být krásné a zajištěné ? Temná tvář obsluhujícího personálu se mi vybaví už vždy, když se budu někde ubytovávat. A hudba super. ()

iz67

Nesnesitelne nudná serie, kde min.30% probíhá jako zpomaleny záběr na horici pochodne. A kdyz se neco deje, tak zas nic. Marny pokus o rodinny serial. P.S. Recenze z Respekt 36/2021 naprosto nepochopitelna. Pry satira bohate bile spolecnosti atd., pro me se prave tohle (mimojine) nepovedlo. Jakykoli pokus o hlubsi message zustava opravdu jen pokusem. Proc? Protoze jeto sablanovite a ty pokusy z toho couhaji na prvni dobrou. ()

kubilov

1. série: Naprostý zjevení. Skvělá minisérie, která je přesně tak dlouhá, aby dokázala vybudovat přesvědčivou atmosféru, vykreslit jednotlivé charaktery, vypovědět sevřený příběh, ve kterém hrají všechny postavy svou roli, zároveň aby se vše udrželo ve srozumitelných hranicích, a přesto to nerozplizlo do rozvláčnosti nebo nudy. Hned začátek, úvodní scéna je super, která diváka navnadí na to, že kromě party bohatých bílých Američanů bude šest hodin sledovat i drama, které vyvrcholí smrtí neznámé postavy. Nakonec jsem byl mile překvapen, kolik až jsem toho ve formě Bílého lotosu dostal - sociálně sžíravou černou komedii glosující white priviledge, strukturální rasismus, krizi maskulinity, velkou otevřenost ohledně sexu i rasismus naruby... k tomu nepochopení mezi rasami, pohlavím, třídami i generacemi. To vše v jednom nevinném romantickém havajském resortu. I když celá minisérie šlape od začátku až do velkého finále, vrcholem je jednoznačně třetí díl, to je neuvěřitelná prdel, smál jsem se jako blázen, medvědí pokus o páření tomu nasadil korunu. Z hereckých výkonů mě nejvíc bavil samozřejmě Murray Bartlett jako famózní recepák, hlavně jeho válka s otravným hostem, fajn byl i Steve Zahn, kterému toho unaveného fotra ve středním věku uvěří každý. V neposlední řadě pak i Alexandra Daddario, která zatím nikde nedostala moc příležitostí ukázat jaká je to velmi dobrá herečka, pořádně až tady. A skutečně ukázala, že je talent... precizní civilní a uvěřitelné herectví. Naprostá spokojenost, skvělá záležitost. --- 2. série: Perfektní. První série White Lotusu byla naprostým zjevením, ta druhá tento koncept povýšila téměř k dokonalosti. Zachovala si všechny trademarky a navíc vše povýšila. Je tu víc postav, které jsou ale často skoro i hlubší než v první sérii, na druhou stranu to ale do značné míry znamená trochu méně satiry. Obrovskou devízou jsou lokace, do kterých se filmaři vydali. Protože kromě toho, že je Taormina a vůbec okolí Sicílie neuvěřitelně fotogenické, shodou okolností jsem tam v létě byl taky a moc si to užil. Z tohoto pohledu je tak jediným nedostatkem absence výletu na Etnu. Jennifer Coolidge v 60 letech získala životní roli, jinak jde od recepční, přes skvělou Aubrey Plaza či F. Murray Abraham až po neuvěřitelně si svou hereckou polohu užívajícího Toma Hollandera o ještě lepší televizní zábavu než byla první série. A to už je něco. ()

stephano

Wes Andersen at his best....až na to že to neni od něj. Jinak hudební podklad k tyhle taškařici by zasloužil oskara. 2. serie dotahuje žánr a styl k dokonalosti...až nám bylo líto že to skončilo. ()

iN

Skvěle napsané postavy, prostředí Havaje, dokonalá hudba a perfektní herci... Chce to dávkovat postupně, ale nakonec si mě seriál White Lotus podmanil. Režiséra Mikea Whitea jsem poprvé viděl v Amazing Race a netušil jsem tehdy, že má takové nadání. ()

Heyyy

Bravo, bravo, bravo :) úžasnej námět, skvělá hudba, prostředí a atmosféra, perfektní postavičky, super úvodní znělka. Nejsem odborník, ale řekla bych, že ten vizuál nemá konkurenci. A to pomalé tempo tomu sedělo jako zadek na hrnec, vždyť dovolená, na té se nemá spěchat... Škoda, že v tomhle případě asi nebude žádná další řada :( ()

Jerris008

Ani nedokážu přesně říci, co mě na tom bavilo, ale chytlo mě to a zajímal mě další vývoj jednotlivých postav. Nikdo mi tam nebyl vyloženě jedno, má to zajímavé a někdy i celkem vtipné momenty a celé to umocňuje skvělá hudba ()

Arkagas1989

Bílý lotos je satiristický seriál o 10 hlavních postavách, který si odnesl letos 12 cen Emmy. A není se čemu divit. Celé se to odehrává v jednom luxusním Havajském resortu (natáčeno ve Four season Maui) a sledujeme tu osudy lidí, kteří bojují se svými vnitřními démony pod rouškou lží, že jsou naprosto v pohodě. Máme tu ženu, která na Hawai přijela rozprášit popel své matky, manželský pár, který je tu na líbánkách, ale žena je už po pár měsících v manželství nespokojená, rodinu, ve které otec zjistil, že jeho otec nezemřel na rakovinu, ale aids díky sexu s muži, jeho manželku a dceru s kamarádkou, které přijeli na dovolenou vybaveny mnoha prášky a mají v plánu si to užít.  A v neposlední řadě tu máme samotného ředitele, kterému všichni lezou krkem, ale tváří se jako sluníčko, protože služby. I ve službách se ale dá vymyslet, jak se pomstít lidem, kteří Vás fakt vytáčí.  Dokonalost, skvělý vizuál, skvělá hudba, skvělá atmosféra.  Herecké obsazení top, stejně jako scénář. ()

liquuid

Strasna nuda. V jednotlivych hodinovych dilech se skoro nic nedeje. Snobsky zajezd me vubec neoslovil, neverim tam polovine lidi co a jak hraji, nekteri nejsou vubec charismaticti, hodne se kvaka a hodne o blbostech. Uz v prvnim dile jsem mel problem, ze jsem to chtel po 40 minutach vzdat, jak strasne nudny to bylo. Dobra kamera a doprovodna hudba, jenomze to nic nezachranuje. Mel jsem zcela jina ocekavani. Mam veliky problem i s tim, ze se pojednava o prijemne dovolene a ve vsech parech, rodinach, pratelich, tak se ty lidi nemaji a zaroven maji radi… ()

VojtaMarek00

konecne dokoukano, a musim konstatovat, ze… VYBORNY! po vsech strankach. ale tak jeste aby ne, kdyz to cely stoji na brilantni Jennifer Coolidge. a druha serie? pres prvotni nevrazivost (musel jsem si dat ve sledovani pauzu, jinak bych si nezvykl na nahlou zmenu postav, prostredi a vubec vseho) jsem nadsenej. naprosto paradni pocin. diky za nej. ()

Mistr_Moon

Na začátku každé série mi ukázali mrtvolu a pak jsem musel protrpět nezáživný děj až do poslední chvíle, kdy odhalili, co se vlastně stalo. Pár nechutných nebo přepkvapivých scén to vytahuje, ale většina je prostě jen nuda a křeč o bohatých lidech, co neví, co by ještě mohli... ()

soviczka

S1: Hodně promrhaný potenciál... Kromě ředitele hotelu zde není jediná sympatická postava, všichni jsou divní a tváří se, že mají nějaké strašné tajemství minimálně v podobě mrtvoly v kufru. Přitom jsou to ve finále třeba jen zlatokopky nebo úplní kreténi a vy jste s nimi těch 6 dílů trpěli úplně zbytečně. Takže byste je nakonec pobodali všechny... /// S2: Mnohem lepší! Reálnější postavy v reálnějším prostředí, reálnější zápletky. Nesnesitelná zůstala jen Stiflerova máma, ale zase to Jennifer Coolidge hraje skvěle ;) ()

Detektiv-2

Seriál co rozhodně zaujme. Sledujeme plejádu nesnesitelných hostů, nejšpatnějších charakterů, kteří se předhánění o to, kdo povstane na topu nenávisti a nejhlavnějšího adepta na ránu.. Nicméně vás tato skupina chytí a nespustí. Příběh nutí sledovat jeho vývoj a jsem rád, že ani samotné postavy nezůstaly na bodu stagnace. Skvělé herecké výkony především v podání M. Bartletta a J. Coolidge, naprosto brilantní a atmosferická hudba, která skvěle doprovází skoro každou scénu a musím pochválit i práci střihu. Jedná se tedy o velmi zdařilou minisérii. ()

psychohippo

Tohle mě potěšilo! Na docela malý ploše dost silný příběh, protkaný ostrým humorem, ač to vlastně vůbec nebyla komedie, spíš hraný dokument o dnešní groteskní době plné zhoubných pomateností. Kvalitní herec se někdy pozná tak, že zahraje odpornou postavu tak, až je vám k blití, a tady se to takovými postavami jen hemžilo. A herci je hráli tak, až mi občas k blití bylo. Víc mne ale přepadal smutek z toho dobře vylíčeného zmaru. ()

Barkku

Postavy- geniální, konec- geniální. Pomalý rozjezd a ponor do postav vystřídá smíchuplná gradace absurdnosti ala "napsal sám život" přes temné pravdy ukrývající se na dně každého nedokonalého jednoho z nás. Podmanivé prostředí a hudba, kterou nevíte, jestli milovat nebo nesnášet- asi jako když máte všeho moc moc moc a jste zmlsaní podobně jako někteří z aktérů této minisérie. Hodnoty, na které není čas, jsou i dnes pořád stejné a ozývají se v životě tehdy, když je člověk nejmíň čeká. Někdo vyslyší a někdo dělá, že neslyší nic...a pokračuje v pokrytecké krasojízdě. Ňamkózní. ()

ochmi99

Velice přeceňovaný seriál. Obě série na mě působí jako dobře natočená telenovela. Děj sleduje několik skupinek hostů, které řeśi nepodstatné snobské problémy. Jediné, co musím uznat, že druhá série je o kousek koukatelnější. ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (více)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (více)

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

28.03.2023

Kabelovka HBO se nedávno rozloučila s první sérii seriálového hitu The Last of Us, už nyní ale diváky přivítala závěrečná sezóna oceňovaného dramatu Boj o moc, ještě v letošním roce nás pak čeká… (více)