Série(3) / Epizody(24)

Rozpolcený, ale odvážný Dračí rytíř musí využít sílu draka, kterou v sobě nosí, aby porazil zabijáckého démona. Výpravná fantasy podle online hry. (Netflix)

OzyCox

Jako dlouholetý milovník DotA, kterou hraji ještě od dob Warcraftu 3, nemohl jsem si nechat ujít toto dílko. A potěšilo mě. Dozvíte se backstory, jak Davion k Dragon Blood přišel a kdo že je ta Selemene, kterou Mirana a Luna tak uctívají. Krve je tu mnoho a k sexu není nikdy daleko, všichni hrdinové mají hrdinskou vitalitu (takže je nezdolá ani stometrový pád, ani důkladne prošpikování za všech stran), ale pro to tenhle seriál nevznikl. Chcete tu slyšet: For ttha Selemene, for the moonlight! Chcete vidět ultimky v akci a chcete aby to všechno zapadlo. A zapadá to. P.S. Mirany němá nosička je nejlepší charakter, snad bude mít v pokračování více prostoru. ()

dudo24

Som veľmi spokojný. Seriál si asi zobral ako šablónu Castlevaniu, je to veľmi podobný formát. Akčné, drsné, miestami odľahčené humorom, bohaté na komplexnú spleť príbehov. Veľa zo správania postáv a z vývoja udalostí sme už videli inde, ale keďže to funguje, vôbec mi toto klišé neprekážalo. Bolo otvorených viacej tém z ktorých sme dostali vysvetlenú vždy iba časť, ale bolo to dostatok aby som sa namotal a chcel vedieť viac. Teším sa na ďalšiu sériu, na postavy ktoré som si obľúbil a na hlbšie poznatky o príbehu. ()

Veskoslav

Kdy je seriál dobrý? Když pro nehráče představuje zajímavý děj, postavy a celý koncept. Znám hru, měl jsem navíc i výhodu. Za mě stejné překvapení jako Castlevania. Sice nedosáhla její slávy, ale snaží se. Jenom prosím, ta grafika nosu postav při pohledu zepředu mě děsí a sere. ()

KidCZ

Dobrý nápad, ale po první sérii se mi omrzel. NESKUTEČNĚ to pořád někam spěchá, nestíhám sledovat, přetáčím zpátky a zážitek se vytrácí. Příběh fajn, ale po dvou dílech třetí série už mi zbytek přišel strašně natahovaný, i když pořád strašně nahuštěný a uspěchaný. Anime jsem kvůli Dotě překousnul, ale tyhle věci to sráží na průměr. ()

Jkczech

Sice dotu už nějaký ten rok nehraji, ale vždy se rád na ní kouknu či něco co s tím souvisí. Ani tohle nebyla vyjímka, náramně jsem si to užil od začátku do konce a už jen při 1 dílu jsem si ten konec musel přehrát jakou jsem z toho měl husinu :D Nevadilo by mi vůbec, kdyby to mělo pomalejší tempo a né to takhle skákalo rychle. POdle toho konce bych se nedivil, že bude pokračování. Nejvíce jsem si užil Marci a Fymryn, a je škoda že tam Terrorblade neměl více prostoru, když už přišel na scénu, tak jsi ji vzal jen pro sebe. ()

Pilgrim6

Dotu jsem prakticky nehrál (těch pár her nepočítám), takže lore jsem nepolíbený, ale jestli se tu nějaké srovnání vybízí, tak určitě s Castlevanii. A nemohu si pomoct, ale mě se tohle líbilo víc. Postavy mi byly sympatičtější a přirostly mi víc k srdci, animace mi vyhovovala a i celkový příběh mě zaujal mnohem víc než u CV. Body určitě přidává i hlas Yuriho Lowenthala, kterého musí každý milovat už od Prince of Persia Sands of Time. Bingnul jsem to celé najednou, zatímco poslední sérii Castlevanie jsem ani nedokoukal. Velice se těším na pokračování. Tenhle seriál táhnou hlavně ženské postavy a Marci si zaslouží speciální uznání, a to za celé 3 a půl hod nevydá jediný zvuk. ()

UncleMorty

Oukej, nadešel čas připsat první recenzi s chladnou hlavou. Chápu to celé nadšení všech těch hodnotitelů, kteří při shlédnutí této serie chlamstaji memberries a nostalgii doslova po kilech, nicméně o tom to celé není. Dragons Blood by klidně nemuselo mít v názvu vůbec onu zkratku DOTA, protože se samo o sobě jedná o celkem zajímavý příběh ze světa, který vlastně moc ucelené univerzum nemá a díky tomu si tak může dovolit cokoliv. Za mě chválím tu odvahu nebát se přitvrdit a dodat tomu eRkové aspekty. Že má animace a vlastně tak trochu vyprávění mnoho společného s Castlevanií asi zmiňovat nemusím, co bylo v Castlevanií skvělé bylo v Dragons Blood ještě lepší. Všechno to skvělé na téhle minisérii má ovšem jeden velký škraloup a to je ona neucelenost zakončení příběhů. Poslední dvě epizody působí dojmem, že by celá serie ještě další dva díly klidně snesla a mohli by jsme se dočkat aspoň nějakého zakočení (byť opět cliffhangerem) a ne koncem "epizody", který nepůsobí vůbec jako konec série a nechává hned několik příběhových linek naprosto stupidně otevřených. Doufám že další serie přijde brzy a bude mít mnohem víc dílů. ()

bigmatko

je to pomerne smutné, že netflix je oveľa úspešnejší v produkcii kreslených filmov a seriálov ako hraných ale čo sa dá robiť. DOTA to iba potvrdzuje. kvalita sa vyrovná iným úspešným seriálom anime a človeka iba mrzí, že to už dalej nepokračuje. ()

OLAFtrueLOVE

Jako malý jsem trpěl absencí počítače a DOTU jsem tak nikdy nehrál. Od její seriálové anime adaptace jsem tedy nic moc nečekal. Dokud mi ji ovšem nedoporučilo asi 10 lidí. Poté se mé očekávání o dost nafouklo, ale i přes to se celkem naplnilo. Jak jsem psal DOTU jsem nikdy nehrál, a tak nemohu hodnotit samotnou adaptaci, avšak jako člověk nedotčen předlohou jsem si užil parádní fantasy anime se super charaktery a těším se na 2. sérii. ()

Tarlom

Snad nejsilnější stránkou seriálu jsou zajímavé a často i sympatické postavy. Kromě jiného oceňuji také dobře napsané dialogy (počet nadávek stranou). V rámci videoherních adaptací bych Dračí krev subjektivně zatím zařadil někam mezi Castlevanii a Arcane, což vůbec není špatná společnost. ()

Ondak

Po shlédnutí mohu jen doporučit. Krásná animace a děj bez zbytečných výplní. Třetí série mi přišla mírně myšlenkově překombinovaná (ne špatná) , ale jako celek super a nemohu jinak než doporučit. Opravdu jsem se bavil ()

Elanornegra

Veľmi zaujímavý počin, pri ktorom musí dávať človek hlavne pozor, keďže sa tam toho deje fakt veľa. Je to poriadne akčné, skvele hudobne motívy mi miestami pripomínali Stranger things, inokedy trón. Samotný dej je dosť nejasný a tiež mi trvalo chvíľku kým som sa zorientoval. Najlepšie Intra boli od Invookera a Luny. Záver nad očakávania.... za mna nostalgických 85% ()

Fearghast

Animace zcela průměrná, vizuálně pěkné, ale pro mírně dospělejší zpracování a zcela excelentní dabing dávám plné hodnocení. Dota a Dota 2 byly kdysi mé nejhranější hry, ale popravdě nemám tušení, jak moc je to přesné k lore, které mě během několika tisíc hodin Doty pramálo zajímalo. Vyloženě úmyslné schovávání jiných než lidských a elfských ras mě vede ke dvěma závěrům - ve druhé sezóně budou hrát citelně větší roli a nebo jednoduše neměli tvůrci čas a prostředky tento svět zatím dokreslit. ()

supEnoc

Ačkoliv dotu hraju od jedničky, tak ten lore mě nikdy moc nezajímal, jelikož jsem hrdiny vnímal jako přejmutý z loru Warcraftu, čemuž se samozřejmě Valve musí vyhnout. Docela jsem se i parkrát zasmál, např. jak nazývají Miranu Princess of the moon, zatímco Blizzard copyrighted original hero je Priestess of the moon...Celkově jsem od Anime očekával píčovinu pro děti, nicméně docela příjemně překvapilo, je to gritty, kombinace fun a akčních scén, dirty innuendos typu Witcher, zajímavej background DKčka a Invokera etc. Hudba a voice acting na jedničku, ten příběh celkově nic extra, kdybych to nehrál, tak mě to asi extra nevytrhne. Subjektivně 80% ()

Jack.Lev

Pro úvod, byl jsem hráč Doty a nejsem zrovna Anime fanguy (některé jsem viděl, ale většinou to u mě neobstojí s vysokým hodnocením). Přesto jsem byl zvědav jak seriál vlastně dopadne. Po třetí sérii, která víceméně ukončila příběh o Dragon knightovi jsem bohužel zklamán a asi se tady docela rozepíšu (to tady opravdu nedělám).  Když jsem poprvé slyšel, že příběh bude orientován na Dragon knighta, byl jsem vlastně docela happy. Je to jedna z mála postav, co by mohla mít nejen charakterový, ale i fyzický vývoj (v dotě tento hrdina má několik forem draka, který postupně získává). Toho seriál ale vlastně vůbec nevyužil... Začátek ovšem nebyl vůbec špatný, nebyl skvělý, ale patřil mezi takové ty fajn začátky příběhu. Seznámili jsme se s hromadou známých tváří a i pár neznámých. První série začala klasicky lehce a spíše pomalu, v podstatě až v posledních dílech se začalo dít něco více zajímavého. Ale člověk si oblíbí postavy, které jsou na scéně a chápe co se vlastně děje. Za to bych dal 3-4 hvězdy, s tím že počkám co přinesou další série. Druhá série ovšem neuvěřitelně zrychluje. A není to takové to dobré urychlení příběhu, pomalu se totiž děje, že potkáváme nové a nové postavy, ale nemáme vůbec čas se s nimi seznámit. V každém díle se toho totiž stane tolik, že člověk ani vlastně neví čím jednotlivý díl začínal.  Přesto konec druhé série je pohodový, i přes trochu nesmyslné příběhové zkraty se na to dá koukat. Ovšem už to bylo jen na 3 hvězdy. Tam kde končí Book 2, tak tam začíná Book 3. A že to je teda jízda. Avšak ve špatném smyslu. Že "hlavní" nepřítel skončí během jednoho dílu je trošku smutné a devastující pro předchozí díly. To však nebyl konec a v následujících dílech se toho stane ještě tolik... no je skoro škoda o tom mluvit. Příběh sice má docela dobrý základ a dává i smysl, ale scénář už je na tom hůř a v podstatě každá scéna působí kýčovitě. To že k postavám skoro ani necítíte žádný vztah, už jsem si zvykl, ale to že postavy přesně vědí co mají udělat, aby se příběh posunul "správným" směrem je trošku podivné, to že postavy jsou vlastně strašně černobílé je velmi otravné.... a mohl bych pokračovat. No třetí série (až na konec, ten byl zase docela fajn) je fakt špatná a celkově Dota anime musím dát 2 hvězdy. Celkově si myslím, že to mohlo být zpracováno lépe, chápu že Dota Lore je fakt těžce uchopitelný, ale tohle bylo takové... nijaké. Pro dota fanoušky až na pár easter eggů docela nezajímavé a pro okolní lidi "obyčejné" anime. Mám pocit, že Lolko na tom bude mnohem lépe. A je to škoda. Příští sérii přesto asi nevynechám (jestli tedy bude), ale vlastně se ani vůbec netěším. Moje hodnocení je ovšem velmi afektované tím, že je to "anime" a že je to o mé nejhranější hře. Prostě mám pocit, že zrovna anime má možnost vymyslet a ohýbat si příběh/scény jak chce. A nepotřebuji vidět to co už jsem viděl x krát v jiných hrách/seriálech/filmech. A to je přesně problém většiny Anime... vidíme furt stejný typ scén dokola (a často a ani nejsou kdovíjak hezké, přesto zrovna anime nabízí si scény stylizovat jak autoři chtějí), postavy v nich často jsou černobílé a kouzla jsou v nich tak strašně silné a nesmyslné, že člověk si jednoduše říká proč to nepoužil v téhle scéně, když to umí. A přesně všechny tyhle neduhy má i DOTA: Dragon's Blood. () (méně) (více)

bianno555

Tak tento seriál mě zcela pohltil. Hru jsem nikdy nehrál, tak nemám s čím srovnávat, což je nejspíš dobře, protože jsem si ho hodně užil a těším se na 4. knihu. 90% ()