Reklama

Reklama

DOTA: Dračí krev

(seriál)
  • USA DOTA: Dragon's Blood
Trailer 1

Série(3) / Epizody(24)

Rozpolcený, ale odvážný Dračí rytíř musí využít sílu draka, kterou v sobě nosí, aby porazil zabijáckého démona. Výpravná fantasy podle online hry. (Netflix)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (36)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Netflix trefil hit herního fenoménu Doty a vytvořil poutavý Anime seriál, který poutěší fanoušky Doty i anime zpracování. Je to hezký fantasy svět s elfy, bandity, mágy a draky, kde jsou sympatické postavy, hezká kresba, slušná akce, kde potěší řízné Rko, poutavá výprava i zajímavý příběh, který rozhodně strhne a nikdy nezačne vyloženě nudit, za což vděčím i krátkým 30 minutovým dílům. Jsem spíš fanoušek hry LOL než Doty a anime seriály vyloženě nesleduji, ale tohle jsem si užil. Design draků je úžasný a jakmile z nich stříká krev, není si nač stěžovat. 8/10. ()

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

[1. série] Rozhodně zábavnější a lepší, než jsem čekal, protože jsem neměl o korejském studiu Mir zrovna vysoké mínění. Když k tomu přidám, že jsem o světě Doty věděl jen něco málo z mého kdysi dávného hrání cca 15 let zpátky (tzn. nic) a 8 dílů mi tento svět mělo uspokojivě přiblížit, čekal jsem plochou rubárnu s množstvím mrkaček vůči pařanům. Nedočkal jsem se odfláklého vysvětlení původu postav/světa, ba si užíval elegantnější křížení dějových linií v čele se sympatickými hlavními charaktery. Osobně mi nepřišlo, že by se tvrdošíjně lpělo na satisfakci gamerů: Dobře vypadající a efektní akce bylo tak akorát, naopak mi mnohé úmysly a rozhodnutí přišly dosti lidské a logické, což je na fantasy počin i neobvyklejší; postavám jsem upřímně fandil. Na druhou stranu přidanou nadstavbu jsem nenašel; nic, co by mě jakkoliv ohromilo, zvedlo ze židle a vyložene nechalo slintat o pokračování. Uteklo to každopádně svižně (rychleji, co zmiňovaná a podobná Castlevania), bezbolestně a neurazilo mě to v nejmenším. Lepší 3* ()

Reklama

Kothy 

všechny recenze uživatele

I přesto, že nejsem fanoušek této hry, tak jsem se rozhodl seriál sledovat. Určitě je lepší ji aspoň trochu znát, ať pochytíte souvislosti. Na začátku se představí pár postav a ty nás provází dějem. Sledujeme osud Daviona a Mirany, kteří se spolu vydávají na výpravu za záchranou posvátných lotusů. Zároveň můžeme pozorovat Davionův vnitřní rozpor se svým drakem uvnitř. Celé je to o souboji dobra a zla, tedy Radiant a Dire, zde v podaní Selemene a Terror Bladea. Dozvíme se i dost o drakobijcích a jejich komunitě. Má to jen pár dílů, takže na zbytek si musíme počkat. "Pusť mě dovnitř!" ()

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Já, svého času LoLkař a Dotou prakticky nepolíbený, jsem taková polocílovka. Anime mě nikdy nebralo, u MOBA her jsem kdysi strávil ehmm.. stovky hodin, a přestože to bylo u barevnější konkurence, tak mě lore Doty oslovil. Postavy jsou super a tvůrci si s nimi mohou skutečně vyhrát, protože mají pouze jejich hrubý vzhled a základní charakteristiky a tedy vystavění jejich charakterů a příběhů je zcela na seriálu. Fantasy prvky jsou výborné, příběh a celková výstavba světa funguje nadočekávání dobře a anime styl seriálu nakonec opravdu sluší. Po dávce prvních osmi dílů jsem spokojený a rád budu pokračovat. Edit po 2. sérii: Druhá série mi přišla překvapivě o něco zmatenější, než první a trochu jsem se ztrácel, přestože jsem první knihu viděl teprve před necelým rokem. Každopádně tento neduh je vyvážen zajímavými novými postavami, brutalitou a nečekaným množstvím šokujících smrtí. ()

Ellmariachi 

všechny recenze uživatele

Hry mám nahráno pár hodin a pamatuji ještě první verzi, která vycházela z postav Warcraftu. I tak mě ale ve velkých uvozovkách známé prostředí nalákalo a pustil jsem se do toho. Celé to má velký potenciál, ale zde na ploše pár dílu se zatím nestíhá. Náznakem je nám vysvětleno pozadí konfliktů a některé postavy by si zasloužili více uchopit. Jedno mě ale hrozné láká. První série mi pocitově přišla jako prvních pár dílů GoT, kdy jsem cítil, že by to mohlo být asi fajn, a tvůrci mě zatím jen lákají na to co má přijít. Pokud to tak je, nemůžu se dočkat. Zatím 75 procent. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (1)

  • Jde o adaptaci úspěšné videoherní série ze žánru MOBA. (Mahriz)

Reklama

Reklama