Bývalý námořní kapitán James McKay přijede na Západ se svou snoubenkou Patricií Terrillovou. Mladá žena je dcerou nejmocnějšího muže v kraji, majitele obrovského ranče Henryho Terrilla. James se budoucímu tchánovi zamlouvá, ovšem jen do chvíle, kdy odmítne bránit se proti násilí. Do tohoto kraje ruka zákona nedosáhne a muži musejí často bojovat s honáky Terrillova konkurenta Rufuse Hannasseyho. V sázce je totiž drahocenná voda, kterou oba rančeři potřebují pro svůj dobytek. Nenávist mezi oběma rody vrcholí a schyluje se k válce. James neví, jak to na Divokém západě chodí, přesto však stále odmítá změnit své zásady. Jen málokdo vidí, že je v mnoha ohledech statečnějším mužem než místní rváči a siláci... Klasický film Williama Wylera vznikl v roce 1958. Je ukázkou toho, že i western lze vytvořit bez zbytečné surovosti, s důrazem na hloubku charakterů a přitom divácky přitažlivě. Své samozřejmě sehrálo vynikající herecké obsazení s Gregorym Peckem v čele. (oficiální text distributora)

Krchy

Tohle je opravdu klasika ze staré školy. Poklidně plynoucí příběh, prostý velkých gest a efektů, ale přitom nenudí ani na chvíli. A ač mám rád i trháky s Johnem Waynem, tak Gregory Peck jej v této roli strčí do kapsy. ()

lemonova

Hoci western nepatrí k mojim top žánrom, Veľká zem je klasika, ktorá mi učarovala.. skvelý Gregory Peck v krásnom príbehu. ()

Nerd4Dreaming

Vzhledem k tomu že je to western z 50. let, bál jsem se že to bude velký zklamání, ale opak je pravdou. I když některý schémata jsou klasický, celkově je to povedenej a přitom atypickej film, s atypickým hrdinou. Potěšil mě hlavně příběh a kamera, nádherný záběry na nekonečný prérie. The name is McKay, James McKay. ()

Evander

Velká země není westernem v pravém slova smyslu, je to spíše takový romantický gentlemanský western. Film rozhodně není špatný, ale čekal jsem od něj o poznání více. Zejména velmi pomalý rozjezd mi kazil zážitek, protože skoro do poloviny filmu jsem se často nudil a teprve v polovině druhé se mi film začínal líbit. Pro někoho tak může mít dlouhá stopáž své opodstatnění, pro mě však ne! První polovinu filmu bych o dobrou polovinu zkrátil a pak by pravděpodobně byla velká země výtečným filmem. 80% ()

Rathalos

Reziser William Wyler moze byt na seba hrdy,uzasna westernova klasika z minuleho storocia so sympatakom Gregory Peckom a nadhernou Jean Simmons,ma to sice takmer tri hodiny,no pozeralo sa na to tak super,ze to zbehlo ako voda,nemam ziadne vyhrady,jednoducho genialny film...:-) ()

greenlord

western, kde hlavní hrdina vystřelí jednou do země z jednoranné pistole, přesto skvělý a nadčasový. výborní peck a burl ives. ()

Besyn

Skvělý,nezapomenutelný,nádherně natočený western,který je u mě ještě výš než Sedm statečných.Wiliam Wyler byl holt PAN režisér a Gregory Peck PAN herec.Jen jedno nemůžu dodnes překousnout :Tohle že bylo v roce 1958 u oscaru na halvu poraženo dnes již ztěží koukatelným muzikálem Gigi ?Pche. ()

Cruchot

5 hvězdiček bez debat. Opravdu nádherný film a určitě jeden z nejlepších westernů, které byly kdy natočeny. Příběh odehrávající se v překrásných exteriérech je vcelku obyčejný, ale báječně vyprávěný, což podporují především vynikající herecké výkony. Peck je pro podobné role jako stvořený a vhodnější partnerku mu snad ani nemohli vybrat. Nepřehlédnutelný je potom také určitě Burl Ives jako hlava klanu Hannaseyů. Atmosféru dotváří i výborná hudba Jerome Morosse. Klasika, která se neokouká. ()

pepa3rd

Jeden z nekrásnějších klasických westernů, jaké kdy byly natočeny a přitom mě uchvátil především tím, že je vlastně úplně jiný. ()

yossarian-

Náhodou jsem narazil na tento film a musím říct, že nelituji ani jedné minuty ze 160, které jsem u filmu proseděl. Western není plný přestřelek, není v něm ani jeden indián a hlavní hrdina vystřelí jednou za celý film, přesto myslím že je to nejlepší western co jsem videl. Peck je Pan Herec. ()

mi-ib

Místy je to opravdu vyprávěno trochu rovláčně, ale není to tak hrozné. Navíc zápletka je velmi dobrá a díky tomu se tam pořád něco děje. Je to velmi povedená kovbojka plná neřádů i sympaťáků. Burl Ives tu má skvělou roli. ()

Ozzy2

Na westerny jsem ujetej, ale tohle byl očistec.Tři hodiny koncentrované nudy a prkenný výkon Gregory Pecka.Milý golfisto, kdybychbto neviděl, nic by se nestalo.Tohle nebyl western, to byla píčovina jak z pera Rosmunde Pilcher. ()

Adiemus

Jeden z mála filmů, které působí i po letech. A to, prosím, dávno westerny nemám v oblibě. Ale hudba - s výjimkou závěrečné scény - je nesmírně otravná. ()

waska

Klasika mezi klasickými westerny :-) Kdo neviděl trojici snímků Sedm statečných, Velká země a Tenkrát na Západě, tak neviděl western :-) Skvělý a jedinečný Gregory Peck! ()

FireTight

Velká země určitě patří mezi špičky svého žánru, ovšem na dnešní dobu mi stejně přišla nějaká příliš pomalá a roztahaná. Přeci jenom, 165 minut je docela velká pálka a když si k tomu připočtete, že se drtivá většina děje odehrává na rozlehlých pláních, musí vám být jasné, že tohle není žádný kvapík. Ale naštěstí si film ke mně cestu našel, jen kdyby James McKay nebyl tak ultravelký klaďas, bylo by celkové vyznění snímku ještě o chloupek lepší. Takhle mi zase celou dobu připomínal amerického Mirka Dušína. Na druhou stranu, jeho souboj s jedním ze synů Rufuse Hannasseyho patří mezi to nejlepší, co se v celém filmu stane. Fakt. ()

D.Sleeper

Velká země je trochu jiný western, než na jaký jsme zvyklí. A moc se mi líbí způsob, jakým je jiný. Způsob jakým lze řešit konflikty, způsob jakým lze objevit svou (skutečně) drahou polovičku.... :) ()

Navštivte Noc v Hollywoodu

Navštivte Noc v Hollywoodu