poster

Detektivní příběh

 • USA

  Detective Story

Drama / Krimi / Film-Noir

USA, 1951, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MrCreosote
  ****

  Jedna z těch polozapomenutých perel, které jsou k vidění v 9 ráno ve všední den na České televizi. Ale aspoň že tak, o tohle drama bych totiž nechtěl přijít. Jednota místa, děje a času napovídá, že se jedná původně o divadelní hru, zrežírováno je to ale stejně nápaditě jako o 6 let mladších 12 rozhněvaných mužů. Kirk Douglas tenkrát nabíral fazónu a jeho polda, co by si "nejradši vyndal mozek z hlavy a vymyl z něj všechnu tu špínu" je zahraný s bravurou rodu Douglasů vlastní. Navíc závěrečné vyústění rozhodně nejede podle nějaké zavedené šablony, ale svou úderností vás donutí přemýšlet. Na téhle policejní stanici se totiž s nikým nejedná v rukavičkách.(14.4.2010)

 • misterz
  ****

  Vynikajúca konverzačná dráma o človeku, ktorého postupne premohli démoni minulosti. V tejto náročnej postave sa predstavil Kirk Douglas, ktorý jej dal vďaka svojmu hereckému majstrovstvu a obrovskej charizme punc dokonalosti. Stará známa vec, že ten kto sa nedokáže preniesť cez svoju minulosť, tak ten to nedokáže ani u iných. Nakoniec zostane iba zúfalstvo, pocit márnosti a nešťastie. Čo som nečakal je, že aj napriek ťaživým myšlienkam a smutnému námetu sa tu vyskytol i humor, o ktorý sa zábavným spôsobom postarala sympatická zlodejka Lee Grant, ktorej situačné hlášky vždy pobavili. Veľká spokojnosť, pocitovo a obsažne bohatý snímok. 85/100(25.5.2016)

 • GigaPudding
  *****

  Pětihvězdičkový obraz toho, jak může černobílá zásadovost a téměř až fanatická snaha potrestat i sebemenší provinění bez soucitu vést k tragickým koncům. Neschopnost odpustit ani těm nejbližším, horlivost ve snaze potrestat provinilce a i finální rozuzlení po ztrátě všeho na čem záleželo díky vlastní nekompromisnosti v podání Kirka Douglase.(19.2.2010)

 • Dale
  *****

  Na skvelý film netreba mať rozľahlé exteriéry, postačí kvalitný scenár plný výborných dialógov a interiér jednej budovy, v tomto prípade policajnej stanice, ktorý dáva dostatočný priestor, aby herci naplno rozvinuli charaktery svojich postáv a rozohrali príbeh, na ktorý len tak ľahko nezabudnete. Hlavne vďaka skvelým výkonom Douglasa, Parkerovej, Wisemana a Grantovej.(5.9.2017)

 • Matty
  ****

  24 hodin ze života nekompromisního poldy a policejní stanice, kde jsou uplatňovány natolik mccarthyovské vyšetřovací metody, že se sama mění v místo činu (všemu tiše přihlíží neškodná svědkyně). Stará drsná škola s ne-úplně-kladným hrdinou, kterého může spasit už jen jediné. Co obzvlášť znepokojuje, oproti jiným noirovým filmům si zde s ohněm nehraje samotářský detektiv, ale „regulérní“ ochránce zákona. Promyšlená práce kamery, dobří herci (Joseph Wiseman mi připomněl De Nira zamlada) a Wilerova suverénní režie, díky které dokáže Detektivní příběh i po letech vtáhnout. 80%(13.4.2010)

 • - Filmový debut Lee Grant. (Kulmon)

 • - Největší problém pro Wylera představovalo téma potratu, které v předloze hraje velmi důležitou úlohu. Podle tehdy platného Produkčního kodexu však bylo zcela nepřípustné a ve filmu se nesmělo objevit. Wyler měl na věc zcela jasný názor, ale musel se podřídit. Slovo potrat sice ve snímku neuslyšíme, ale z dialogů, v nichž zazní slovo řezník, jasně vyplývá, čím se s adoptovanými dětmi kšeftující doktor opravdu zabývá. (Zdroj: Letní filmová škola)

 • - Horace McMahon, Joseph Wiseman, Michael Strong a Lee Grant si zopakovali před kamerou svá divadelní vystoupení. (Kulmon)