Jak ukrást Venuši

• USA How to Steal a Million (více)

Koníčkem Charlese Bonneta je falzifikátorství uměleckých děl. Na poslední aukci se mu podaří úspěšně prodat padělek Cézannova obrazu. Jeho sebevědomí to ještě posílí. Jeho dcera Nicole, která otce neustále zrazuje od jeho počínání, jednou v noci překvapí v domě distinguovaného muže, o němž si myslí, že je to zloděj. Simon Dermott je však specialistou na padělky a přišel odebrat vzorek barvy z domnělého obrazu Vincenta Van Gogha, aby mohl Bonneta usvědčit z podvodu... Bonnet se mezitím rozhodne vystavit v prestižní pařížské galerii falzifikát sošky Venuše od Benvenuta Celliniho. Sošku již před dávnými roky padělal Nicolin dědeček a jako model mu stála Nicolina babička. V galerii je soška z bezpečnostních důvodů umístěna uprostřed kruhu infračervených paprsků, při jehož přerušení se spustí alarm. Nicole Bonnetová se schází s americkým obchodníkem přes počítače Davisem Lelandem, z něhož se vyklube zájemce o sošku Venuše. Nicole zdůrazní, že je soška neprodejná, a když ho políbí, Leland si začne  dělat naděje. Daruje jí zásnubní prsten. Za Bonnetem přichází pojišťovací agent, aby podepsal dokument, podle něhož bude soška Venuše pojištěna na milion dolarů. Svým podpisem však Bonnet dává také svolení k odborné expertíze. Nicole se zděsí a kontaktuje Dermotta. Chce, aby jí pomohl sošku ukrást, než se na podvod přijde… Dermott se Nicole ptá, proč chce ukrást něco, co jí patří. Také jí řekne, že se mu zdá, že soška Venuše je Nicole nápadně podobná. Ale Nicole se mu líbí, a proto souhlasí... Oba navštíví galerii a obhlížejí situaci a bezpečnostní opatření. Dermott je znepokojen, když zjistí, že naproti galerii je přísně hlídané sídlo ministra vnitra. Přesto však vymyslí plán. (TV Prima)

neo93

Úsměvná komedie v hlavních rolích s Audrey Hepburn a Peter O'Toole. Ona hraje Nicole, nevinou dceru pařížského padělatele uměleckých děl, především obrazů a soch. On ztvárňuje ušlechtilého domnělého zlodějíčka obrazů, který se objeví u nich doma. Když se tito dva poprvé střetnou, je to hned ohromná zábava, natož když se rozhodnou ukrást podvrh sošky Venuše od Benvenuta Celliniho, kterou vytvořil právě otec Nicole. Musejí ji získat z galerie, kde je nyní vystavena, aby její papá nešel do vězení, jelikož sochu chtějí podrobit odborným posudkem.  Je velice příjemné sledovat tuto dvojici, především ve druhé polovině snímku, kdy provádějí důmyslnou krádež v galerii. Jejich postupné sbližování nemá chybu, zvláště v kumbále pod schody. Chemie mezi nimi jednoduše funguje a těží z toho celý film. Navíc potěší přítomnost také Eli Wallach jako obchodník a nápadník Nicole, který má zájem o sochu. Velmi přívětivá romantická komedie Williama Wylera, kterou si rozhodně zase někdy moc rád zopakuji. ()

xylofonka

Nesnáším Petera O'Toolea, ale v tomhle filmu je nezapomenutelný stejně jako nádherná a vždycky upravená Audrey Hepburn. ()

Robbi

Dva herecké koncerty v podání Audrey Hepburn a Petera O'Toolea, ovšem nesmím zapomenout ani na nezapomenutelného "Calveru" Eli Wallacha, který si uměleckého fanatika vystřihl s precizním zaujetím. Vzhledem k tomu, že ona Venuše je vlastně podobizna Nicoliny babičky, která pózoval svému manželovi, nejedná se až tak o krádež jako spíš o záchranu rodinné cti. Audrey tu předvedla naplno jemný komediální talent, podobně jako ve Správné dívce, Peter O'Toole přidává k detektivní logice i místy rozpačitý, ale neodolatelný šarm. Tenhle film se dá vidět pořád a stále, nevybledne. ()

maruli

Naivní, nádherná a neuvěřitelná Audrey a šarmantní, šik a štajemný Peter, párek k pohledání a příjemnému pokoukání. Klidně bych si dala nášup :) ()

Katie_

Další z řady vynikajících filmů, ve kterých Audrey exceluje v hlavní roli. Vtipná a hlavně nevšední zápletka, tomuto filmu musí přijít na chuť snad každý!:-) ()

ForGump

Film, který jsem viděl asi 50x. A pořád je stále geniální, a to hlavně díky Peterovi O'Toolovi a Audrey Hepburn pochopitelně, ale také díky skvělému Hughu Griffithovi jako otci Hepburn a nápadníku Elimu Wallachovi. Legendární scény v muzeu, ať už bumerang nebo velice chytře získaný klíč, který je prostě jenom z druhé strany zdi. Půvabná šedesátková komedie, která neomrzí. 90% ()

kyLuke

Výborná zlodějská komedie , která má švih a svým nápadem moc filmů nevykrádá ( i naprosto geniální "Podraz" přišel až po tomto snímku ) . Takže ve své době asi nejlepší zlodějský film a dnes jeden z těch nejlepších ( tedy alespoň pro mě ) . Ten film ani chvíli nenudí a je naprosto příjemný . Jasných pět hvězd ! ()

milwaukee

Venuši jsem viděl poprvé asi v pěti letech a v paměti mi zůstala scéna, jak hlavní hrdina magnetem posunuje klíč, aby si otevřel zavřenou kóji. A když jsem pak po létech náhodně zapnul TV a na tuhle scénu narazil, řekl jsem si, že bych měl tento film shlédnout celý. A to jsem taky udělal. A vůbec nelituji. Protože tohle je opravdu skvost, který teď už nikdy nevynechám, když ho opakuji. 90% ()

Anianna

Film, který mě okouzlil už v mládí. Asi bych našla i výstřižky z Kina (to byl časák pro filmofily). Roztomilá Audrey, podmanivý Peter, střelený padělatel Griffith... Původní dabing. Zvláště Munzar přispívá hodně k charismatu hlavního hrdiny. Kopecký je taky úžasný! Když vám vypadne obraz, můžete to poslouchat jako rozhlasovou hru. Ale ten vizuál stojí sakra vysoko! Paráda! ()

Dinsberg

Delikátní humor mezi ústřední dvojicí povyšuje tenhle film na lahůdkovou záležitost. Byla to moje první loupež ()

KillHurt

Tento film mě uchvátil už jako dítě. Je chytrý, vtípný, s nápadem a chemie mezi hlavními herci funguje skvěle. Hodnotit tento film před třiceti léty dostane ode mě i tu pátou hvězdičku. ()

Týnidlo

Hepburn je prostě elegance sama:)! A jak už tu bylo řečeno - chemie mezi hlavními hrdiny je a to filmu dodává na nezapomenutelnosti!:) 5* i za to, že je to taková klasika. ()

MeGab odpad!

Snaha o shlédnutí třetího filmu s A. Hepburnovou skončila tentokrát už kolem 15. minuty. Nevím, jestli nesnáším Hepburnovou osobně nebo jen filmy, v nichž hrála. K filmu: Zloděj neskutečně hloupě předstírá zranění a Hepburnová mu to jak totálně vypatlaná sežere, přestože nehraje nesvéprávnou osobu. Tak takhle teda ne. Dělejte si z diváků šprťouchadla v nějakým tyjátru, ale do filmu to netahejte. Vždyť je to hnusný! ()

jov

Veľmi chutný filmiček, kde Audrey Hepburn je ako snežienka a Peter O Toole, ten čo ju chráni, aby ju nikto neodtrhol. ()

kubilov

Krásná mladá aristokratka Audrey Hepburn a vychytralý lupič Peter O'Toole se pouštějí do na první pohled nemožného úkolu. Plán je chytrý, způsoby elegantní a účinné, chemie mezi hlavní dvojicí funguje, režie mistra Wylera také šlape a sympatická atmosféra vše ještě umocňuje. Hugh Griffith jako tatínek podvodníček, trochu nevýrazný Eli Wallach, ale přesto je Jak ukrást Venuši díky takovým vychytávkám jako bumerang nebo hra s klíči nezapomenutelné a velmi kvalitní dílko z dílny nezapomenutelného umělce. ()

Pitryx

Já tedy paní Hepburnovou vůbec nemusím, já nemusím všechny baby ostříhané na chlapa a v tomto snímku ještě ten její podivný drdůlek… Děs běs. Ale zase v rámci objektivity nutno uznat, že jde svižnou a elegantní komedii. Ne že bych ji musel vidět podruhé jako před mnoha lety, ale prostě to potěší. Určitě to chtělo v ději větší spád a asi kratší stopáž. 2013122111750/11817 ()

DjsVorel

Nemůžu si pomoct, ale tohle je pro mě prostě jízda! Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Audrey. Lepší už jsou pro mě pouze Prázdniny v Římě. Jak ukrást Venuši je jeden z mála filmů, u kterých nedám dopustit i na původní český dabing. Tenhle film pro mě nepostrádá ale lautr nic. Má vtip, šmrnc a glanc, dobrej nápad, skvělý herecký výkony. Hlavně neodolatelný Peter O'Toole a tatíček padělatel Hugh Griffith jsou dokonalí. William Wyler je prostě mistr v oboru a jeho filmové počiny nikdy nepostrádají vysokou úroveň kvality. Téma, která se týká loupeže je v tomto případě velmi nekonvenčně zpracováno. Samotnými zloději se stanou dcera majitele sošky a znalec padělků umění, opravdu páreček k pohledání. Celých 123 minut jsem to hltala a i když jsem se určitě podruhé už nesmála každému vtipu, furt mně to přišlo nadstandardně humorné a hodně povedené. Myslím, že tuhle příjemnou romantickou komedii můžu vidět i několikrát a bude pro mě stále stejně půvabná jako poprvé. Hodnotím někde mezi 85 - 90%. ()

Berry0153

Toto je krimi komedie jak má být!!! Ne jak to, co filmový průmysl posledních pár let plodí. Milá, nenásilná, zábavná, vtipná, napínavá, vzrušující, no a tak bych mohla ještě dlouho pokračovat ;-). 90% ()

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole