Bílý šum

• USA White Noise (více)
Trailer 3

Rodina, láska, smrt i katastrofa, která doslova visí ve vzduchu. Absurdní komedie režiséra Noaha Baumbacha, nominovaného na Oscara. (Netflix)

Trailer 3

Radek99

Satira z rodu podvratných, řemeslně dotažená k dokonalosti, zodpovídající na otázku - Jaký je vlastně smysl života intelektuála v západní komercializované konzumní společnosti? Postmoderně nejednoznačná a žanrově nesourodá - katastrofický film střídá komedie s mysteriozní vložkou a kriminálním rozuzlením zakončená skvělým muzikálovým číslem z chrámu konzumu - supermarketu... ()

J*A*S*M

Honírna podobné úrovně jako poslední Iñárritu. Tenhle trend, kdy streamovací gigant dá áčkovému režisérovi neomezené finanční prostředky, aby si bez kontroly natočil, cokoliv chce, začíná být nesnesitelný a musí skončit. Vždycky z toho vyleze to samý. Absurdně dlouhý, egomaniakální, nesoustředěný bordel. Zajímavé jednotlivosti tu jsou, řemeslná kvalita samozřejmě taky. Ale vůbec to nedrží při sobě. ()

Rimsy

Bílý šum je alegorická konverzační romance s příměsí černohumorné satiry – anebo také cokoli jiného. Noah Baumbach využil nápadité předlohy a silné herecké sestavy k filmu, který je v mnoha scénách a jednotlivostech poutavý, v součtu však přehlcený a rozpadlý. Zajímavý experiment rozhodně ano, ale zlomové autorské dílo nikoli. ()

Enšpígl

Film střídal pasáže, kdy mluvili stejnou řečí jako já s těmi, kde mluvil řečí úplně jiného kmene. A přesně to ovlivnilo nejvíce moje hodnocení v momentě kdy jsem dialogům a chovaní hlavních hrdinů rozuměl mě film přišel velmi atraktivní a zajímavě podaný, v momentě kdy to bylo opačně jsem jen čekal na změnu pasáže. Adam Driver je tradiční kvalitka a filmřaský se taky jedná o povedenou práci. ()

Marceloo

Americká rodina sa potýka s každodennými problémami a chaotickým svetom. Všetko sa mení vo chvíli, keď ich mestečko zasiahne toxická katastrofa, ktorá navždy zmení ich životy. - Počítal som s tým, že to nebude nič pre mňa, ale reku že keď má kamarát silentname Noaha Baumbacha ako oblúbeného režiséra aj scenáristu, skúsim tomu dať šancu. Nanešťastie ma to vôbec nechytilo a vlastne ani netuším, čo tým tvorcovia chceli zdeliť, pretože som po celý čas myslel na horor Martyrs, ktorý som včera po rokoch opätovne zhliadol a podobne ako pri prvom zhliadnutí ma úplne odrovnal. Občas sa objaví nejaká úsmevná scéna alebo moment prekvapenia, ale pre podobné filmy jednoducho nie som cielovou skupinou a nekonečná stopáž je už len klincom do rakvy. ()

• Počas nakrúcania filmu náhle zomreli až traja členovia štábu. (Arsenal83)

Související novinky

Nový Star Wars seriál nabírá další hvězdu

Nový Star Wars seriál nabírá další hvězdu

07.09.2022

The Acolyte, nadcházející Star Wars seriál zasazený poprvé do období dávno před prequelovou trilogií v éře tzv. High Republic, nabírá další hvězdnou posilu. K dříve oznámené Amandle Stenberg …