Na brněnské základní škole dojde ke rvačce mezi romskými a bílými žáky. Nová ministryně pověří ombudsmana, aby na místě situaci uklidnil. Aleš Pelán (L. Vaculík) se ocitá ve škole, kde si učitelé nevědí rady a dětem je všechno jedno… (Česká televize)

Hombre8

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zástupce frajer!  Klobouček. Škola bez kázně – mlýn bez vody. Škola bez kázně – mlýn bez vody.“ Zdroj: https://citaty.net/autori/jan-amos-komensky/?page=5 Škola bez kázně – mlýn bez vody.“ Zdroj: https://citaty.net/autori/jan-amos-komensky/?page=5 Škola bez kázně – mlýn bez vody.“ Zdroj: https://citaty.net/autori/jan-amos-komensky/?page=5 „Škola bez kázně – mlýn bez vody.“ Zdroj: https://citaty.net/autori/jan-amos-komensky/?page=5 „Škola bez kázně – mlýn bez vody.“ Zdroj: https://citaty.net/autori/jan-amos-komensky/?page=5 „Škola bez kázně – mlýn bez vody.“ Zdroj: https://citaty.net/autori/jan-amos-komensky/?page=5 ()

kingik

Nuda z Brna. Na jedné brněnské rasově smíšené základní škole dojde k incidentu. Mně to přišlo směšné, i směšně  natočené, ovšem školní kuloáry šly do kolen. Posuďte sami: Marsell Bendig vytáhne vystřelovací nůž  na svého tvarohového vrstevníka. Následné je ministerstvem školství vyslán školní ombudsman, aby celou mimořádnou událost století řádně  vyšetřil. A to je jen začátek. Objeví se zároveň tajně pořízená nahrávka ze školní třídy. A to je tedy případ vhodný pro brněnského Hercula Poirota! V Brně by mu měli postavit pomník, kdyby existoval. Budeme se muset spokojit jen s Lukášem Vaculíkem a Jaroslavem Pleslem, který mu při vyšetřování asistuje. S tímto seriálem končím hned po jedné zhlédnuté epizodě. Nic proti tématu rasové segregace, ovšem s tím už přišel Tomáš Magnusek v Bastardech. Tohle bylo tak nezáživné a unylé. A zbavené veškeré kontroverze. Řešilo se rázem mnoho jiných záležitostí, koho zajímalo nějaké tajně pořízené video a jeho instalace v učebně, rasové rozdíly rázem ustoupily do pozadí. Vaculík má to nejlepší  za sebou. A když je nedostatek romských herců, ochotně zaskočí Zdeněk Godla. Existenci inkriminované nahrávky jsem nechápal. Vůbec nic skandálního na ní nebylo. Směšné bylo, jak do toho byl zapleten majitel přilehlé zastavárny. A aby těch hovadin nebylo dost, okrajově se řeší i řevnivost mezi Prahou a Brnem. Takže tahle epizoda otřesná úplně ve všem a nejvíce je na ní pozoruhodné na kost vyhublý Martin Havelka ve svém posledním tažení. 4/10 ()

Padme_Anakin

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zástupce ředitelky si mě získával krůček po krůčku a v druhé půlce už mě měl na lopatě, znalý prostředí, chování dětí, dobrý učitel, který to nevzdává.. Pravdou je, že děti rychle poznají, kdo na ně stačí a kdo ne, tomu začínajícímu učiteli tropily pořádnou neplechu.. Rozuzlení bylo poněkud úsměvné, žádný rasismus a ani politika, že.. Nicméně když tvůrci otevřou několik ožehavých témat a pak z nich jen smířlivě vybruslí, je to mýma očima škoda.. Pánové Vaculík, Plesl a Dalecký se mi moc líbili, byli prostě báječní.. ()

quido_zidle

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na české poměry pořád nadprůměr (herecké výkony, kousání do sakra kyselého jablka inkluze nepřizpůsobivých dětí (nemyslím jen romské...), dialogy, herecké výkony a v tomto díle bombasticky napsaný proslov zástupce k ministryni(!)). ...ale - stává se z toho nějakých divných 30 případů Fackovacího panáka: S postavou ombutsmana všichni mluví jak s kupou hnoje (školníkem počínaje, ministryní konče) a  detektivní zápletka, která v min.díle ještě jakš takš fungovala, byla teď úplně nonsense. Ombutsman hledá 3/4 dílu kameru a kameramana, místo aby se řešili evidentní sračky na dané škole (nejen té) (jako Holzmann hledající ztracený aluminiový klíček...) ()

rakovnik

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pan zástupce ředitelky měl na konci pravdu. V daném prostředí žije, na rozdíl od úředníků z Prahy, takže se v něm orientuje věcně, bez emocí a realisticky. Natočeno hezky, ovšem vyznění případu bylo téměř nijaké, zase poněkud mimo. Místo opravdového problému se řeší zákulisní politka, byť s kamerou vše nakonec souviselo. Dokument k třídě 8. A dodnes pamatuji, ani jeden z nových učitelů neuspěl. A optimismus na konci, že jsou na ně ve třídě přece tři, příliš nesdílím. Špičkování mezi Cajzly a Štatlari bylo asi nejhezčí. ()

• Když jsou Aleš Pelán (Lukáš Vaculík) s šéfporadcem Havlíkem (Jaroslav Plesl) v zastavárně, lze z rádia slyšet skladby „Ich Will“ a „Mutter“ od německé industrial metalové kapely Rammstein. Obě pocházejí z jejich třetího studiového alba „Mutter“, které vyšlo v roce 2001. (rublik05)
  • Pátá epizoda byla nejsledovanějším pořadem večera po 20. hodině, premiéru zhlédlo 1,26 mil. diváků (15+). Byl to zároveň nejlepší výsledek celého dne. (rublik05)
  • Brněnská škola se měla nacházet dle slov postavy ztvárněné Jaroslavem Pleslem na náměstí Brigády, v prvním záběru je ale u vchodu vidět název ulice Kotlářská. Náměstí Brigády, ani ulice Bystrická, o které se v tomto díle hovoří, v Brně nejsou. (klukluka)