foto

Miloslav Šmídmajer

 • nar. 5.9.1959 (61 let)
  Litoměřice, Československo

Zajímavosti o tvůrci (10)

 • Případ mrtvého nebožtíka (2020)

  - „Každý večer spotřebují televize desítky mrtvol, aby uspokojily své diváky. Uvědomil jsem si, že lidé jsou zahlceni kriminálkami na každém kroku a že přišel čas si z toho udělat trochu legraci,“ uvedl režisér a producent Miloslav Šmídmajer. (SONY_)

 • Miluji tě modře (2017)

  - Denisa Nesvačilová (Tereza) musela zvládnuť aj výškovú akrobaciu, nakoľko sa nepodarilo zohnať kaskadérku, ktorá by odpovedala jej výzoru. Režisér Miloslav Šmídmajer využil tiež to, že sa venovala modernej gymnastike. Denisa Nesvačilová sa neskôr nechala počuť, že ju všetko bolelo, mala spálenú kožu na rukách aj nohách a veľké mozole. Na posledných dvoch tréningoch od bolesti plakala. Nakoniec zvládla náročné kúsky vo výške 5,5 metra a bez istenia. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)

 • Miluji tě modře (2017)

  - Původní název scénáře "Jedním slovem tě miluji modře" byl zkrácen z toho důvodu, že vtip v názvu ukrytý údajně nikdo nechápal. (Zdroj: Miloslav Šmídmajer) (dwbmb)

 • Dvojníci (2016)

  - Spoiler: Miloslav Šmídmajer, producent filmu, si zahrál brýlatého průvodce v galerii při krádeži peněženky. Narážkou na něj je také hláška na konci filmu, když dochází k vrácení peněz a rodinných šperků: "Šmídmajer ještě na výlet do Anglie nedal". (TOMIK007)

 • Jak básníci čekají na zázrak (2016)

  - V čase 13:00 si kašlajícího pana doktora s chřipkou v lékárně zahrál sám producent filmu Miloslav Šmídmajer. (TOMIK007)

 • Celebrity s.r.o. (2015)

  - Při jednání filmového štábu lze na zdi za Tomášem (Jiří Mádl) vidět pověšený plakát odkazující na pohádku Peklo s princeznou (2009), kterou rovněž režíroval Miloslav Šmídmajer, a ve které si hlavní roli prince Jeronýma zahrál Jiří Mádl. (rublik05)

 • Čtyřlístek ve službách krále (2013)

  - Producent Miloslav Šmídmajer chtěl natočit také celovečerního Krtečka i Křemílka s Vochomůrkou, ale nepodařilo se to. Až Čtyřlístek, na jehož koprodukci se podílí společnost Cinemart, mu vyšel. (Mr.Hudson)

 • Probudím se včera (2012)

  - Filipovi Blažkovi se při natáčení ve škole stala zajímavá příhoda s jednou z mnoha krásných středoškolaček. Při natáčení se režiséra Miloslava Šmídmajera zeptal, zda má ke studentce při scéně ve třídě jít blíž. Než od režiséra uslyšel odpověď, zašeptala krásná školačka a herečka zároveň, že klidně může, že jí to rozhodně nevadí. Přestože byl v tu chvíli mezi nimi věkový rozdíl cca 20 let, Filip Blažek se červenal. (Paity)

 • Probudím se včera (2012)

  - Po pohádce Peklo s princeznou (2009) se jedná o druhou spolupráci Jiřího Mádla a Miloslava Šmídmajera. (J*A*M*A*L)

 • Povolání: kameraman (1996)

  - Pro dvojici Šmídmajer-Ondříček se nejednalo o epitaf jejich spolupráce. Tím by se dala nazvat kniha „Tudy jenom procházíme“, která poutavou formou místy až deníkového typu mapuje Ondříčkovu kariéru jeho vlastním pohledem jen občas přerušeným Šmídmajerovým intermezzem dovysvětlujícím některé historické události nebo spíše charakterové vlastnosti „ústředního hrdiny“ knihy. (Zdroj: Letní filmová škola)

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Host

TV pořady

2016 Ceny české filmové kritiky 2015 (TV pořad)
2011 Barrandovský videostop (TV pořad)
2008 Hvězdný reportér (TV pořad)
1988 Studio Kontakt (TV pořad) - mod.

Fanoušci tvůrce