Tři mušketýři: D'Artagnan

• Francie Les Trois Mousquetaires : D'Artagnan (více)

V království rozděleném náboženskými válkami a pod hrozbou britské invaze, hrstka mužů a žen zkříží meče a spojí svůj osud s osudem Francie… Temperamentní mladý gaskoněc d‘Artagnan, neohrožení a věrní královští mušketýři Athos, Porthos a Aramis, křehká Constance, ďábelsky prohnaný kardinál z Richelieu či krásná a tajemná Milady de Winter jsou hlavními protagonisty nesmrtelného vyprávění o odvaze, lásce a cti. (Bioscop)

Saxos

Jiné pojetí zprofanovaných ochránců prasáka krále. Frantícký dvůr té doby by si nic nezadal se zábavou římského císaře GCAG. Zajímavosti: možný vznik zombíků mělkého hrobu. Závěr: stejně jen 50na50, je to nuda. ()

swenyx

Tři Mušketýři včele s Dartaňanem, který se ze snílka vypracuje až na jednoho ze čtyř mušketýrů. Akce plno a Dartaňan spolu s ostatními mušketýry naprosto famózní a zapamatovatelný postavy. Jen ta zápletka mi po nějaké době přišla zbytečně moc komplikovaná, možná jsem jen buran, ale ocenil bych jednolitější a více lineární příběh, kvůli tomu "pouhé" 3/5. ()

Scaevola

Francouzští tvůrci se opět vydali do známých vod, ale protentokrát mi vůbec není jasné proč. Ne že by snad poslední pokus, který jsem zaznamenal, stál za to, ale alespoň se pokusil původní látku nějak (hollywoodsky) ozvláštnit. Aktuálně se však hraje na jistotu domácího trhu: Cílem je nikoho neurazit, látku vyšperkovat moderními efekty, prací kamery a tmavými kostýmy, a hlavně nepřidávat žádné nové významy (ale zároveň nezdůrazňovat motivy původní). Vzdor dialogům, které nikam nevedly byvše useknuty v půli, a zápletkám vyšumělým do prázdna (jak že se dostal mušketýrský oddíl z vazby?) jsem tedy vlastně spokojen, jen mi uniká, proč vynaložit tolik energie na tolikrát viděné, zvlášť když se původní romantismus někam vytratil a pro moderní pojetí "všechno je špinavé a temné" v boji ani pořádně nerozeznáte protivníka. A že tu vystupoval nějaký kardinál Richelieu jsem si bohužel tentokrát vůbec nevšiml. ()

Kushina

Tyhle akční mušketýrské filmy ze staré doby mám skoro stejně tak rád, jako filmy se samurajema. Spousta akce, soubojů, intrik, ale i srandy, lásky a lehkosti. Prostě na tohle jsou francouzi experti a jsem za to rád. 70% ()

jjjerry

Slabý scénář. Někdo se snažil být lepší, orginálnější a tím to zkazil. Geniální předloha je nyní plná děr. Ubrat toho hnusného filtru, přidat logiky a dobové autentyčnosti a hlavně se držet předlohy,  mohl být super film. Neznat orginál a děj, tak se v tom ztratím. Už po prvních pár sekundách mě mělo napadnout, že to nebude mít hlavu a patu když se někdo hrabe z hrobu... ()

RNDr.Strom

Ehm ehm, takže pokračování příště jo? Pokračování příště??... proč mě tady nikdo neupozornil, že to má víc dílů? Takhle se nikdy nedozvím, jak to dopadlo... To je fakt svinstvo. ()

Mrsina

Abych byl zcela upřímný, tak tohle bylo moje úplně poprvé s filmovou adaptací těchto slavných hrdinů a při svém debutu musím použít 3× slovo "úžasné": úžasné herecké obsazení, úžasná hudba, úžasné kostýmy. Neskutečně mě to bavilo a navazovalo mi to ten vnitřní momentální pocit, že 'až vyrostu, chci být taky mušketýrem' a pokud něco takového dokáže film navodit, tak zjevně udělal opravdu dobrou práci. ()

vaclav.g.kar

Wow. Opět jsem po návštěvě kina nadšený, nová klasika z Francie mi vyrazila svoji výpravou dech. Dílu prospívá rozdělení na dvě části a už teď dychtivě očekávám prosincovou premiéru Milady. Vcelku neznámý režisér a cast (Samozřejmě vyjma skvělého Cassela a jako vždy suverénní Evy Green) odvádí úžasnou práci a servírují skvělou adaptaci literární klasiky. 9/10 ()

DIATOR05

Tři mušketýři mě zklamali. Já jsem neměl očekávání na nic převratnýho, jen jsem chtěl nějaký příběh z 16. století ve Francii o tom, jak se D'Artagnan seznamuje, a nakonec dostane mezi mušketýry.  No hned první scéna mi napověděla, že to bude průměrnější záležitost, bohužel jsem i tak měl větší očekávání než výsledek. První scéna se odehrává ve tmě, nejde vůbec vidět kdo je kdo, nejde se vyznat v tom jaká strana je dobrá, a hlavně ta akce v té tmě nejde ani pořádně vidět.  A to není jen tato úvodní scéna, která je špatná, jsou to všechny akční scény. Bylo hezké vidět, že si autoři dali práci s one-shot scénou, a i když za tím musela být spousta práce, opět to nefungovalo a nešlo se vyznat v tom, kdo je kdo. D'Artagnan se dostane k mušketýrům pomalu po prvním setkání a celkově vztahy mezi postavami nejsou vůbec vybudovány. A to ani nemluvím o tom, že ty postavy nejsou ani dobře představeny, většinu těch postav nevím kdo byl nebo jsem to zjistil až ke konci filmu. Příběh byl průměrný, žádné emoce, špatná akce. Jediné, co bylo dobré byla hudba a postavy. Herecké výkony byly taky dobré a díky tomu ty postavy byly fajn.  Asi je jedno jaký podprůměr dám, ale mě osobně baví ten vibe z 16. století u třech mušketýrů a to to prodalo celkem dobře, postavy byly fajn a příběh průměrný, takže nemám asi důvod jít pod 4/10. ()

Holly_Molly

Zkurvený cliffhangery! "Pokračování příště" na konci filmu aneb ten nejčistší fakáč do divákovýho ksichtu, což ale tvůrcům tentokrát projde...Fáááktkt dobrá dobrodružná oddechovka s příjemnym nenásilnym humorem, fajnovou akcí (hlavně ta v lese je fakt boží), krásnou hudbou a skvělym hereckym ansámblem. Předevšim si to ale může užít každej nehledě na znalost či neznalost předlohy. :-) ()

funkyman

Mnam, moja najoblubenejsia knizka a teraz asi aj naj jej filmove spracovanie… Romanticke historicke intrigy v prekvapivo drsnom sate. Nadherna vyprava, skvostny herci a minimum digi bordelu. To muselo prist z Francuzska.. a prekonava “taskarici “ R. Lestera. A bonus je jasny tiez.. druha cast .. dufajme este drsnejsia.. ()

mdf

Příběh,který zná už asi každy a viděno v hodně verzích a tahle mi přišla fakt,po dlouhé době parádní...akční scény na jeden záběr,výběr herců,lokace,kamera,výprava atd.Vlastně,jsem se přistihl,že mě to fakt bavilo a jsem zvědavý na druhý díl. ()

Polux

8/10 | Trailery mě tak úplně nepřesvědčily a přiznávám, očekával jsem, že to tady nedopadne o moc jinak než další neurážející adaptací v řadě, ale realita mě zase jednou vyvedla z krutého omylu:-). Sázka na realistické pojetí a temný/špinavý audiovizuál s humorem omezeným na nejnutnější minimum se nakonec přece jen vyplatila. | Pochvala za typově přesný casting, přičemž zejména dámské osazenstvo v podobě Green (jak také jinak:-)), Krieps a Khoudri to táhne mocně nahoru, ale sympaťák Cassel za nimi nezůstává o moc pozadu. Green bohužel nedostala tolik prostoru, kolik by si zasloužila, ale druhý díl tento nedostatek snad napraví. Akce ve filmu není vlastně až tak moc, ale pokud už na ni dojde, stojí povětšinou za to, čemuž napomáhá i časté použití ruční kamery. Zvláště "seznamovací" bitka (pěkná pseudo jednozáběrová práce) v úvodu filmu se náramně povedla. Stejně tak výprava, kostýmy, kamera a hudba jsou zpracovány na jedničku. Atmosféra toho pravého dobrodružství je tady vážně cítit z každého záběru. | Jako neznalec předlohy si nejsem tak úplně jistý, jak moc věrně se tady šlo ve stopách autora a kolik toho bylo případně dodáno nebo značně přepracováno až samotnými tvůrci, jelikož mám takový pocit, že některé situace se tady odehrály poněkud jinak, než jsem si z předchozích adaptacích pamatoval, ale jednak mě potěšilo svižné tempo po celý čas filmu a jednak mě překvapilo, kolik silných scén si tvůrci pro diváka ve filmu přichystali (průchod čestnou uličkou mušketýrů, královská rozepře ohledně vzájemné důvěry zakončená neotevřením šperkovnice, nebo vyznání citů při předání šperků). | Celkově moc příjemné překvapení a pěkná ukázka toho, že v jistých výjimečných případech má přece jen smysl natáčet další adaptaci proslulé předlohy, která se v minulosti dočkala již bezpočtu filmových zpracování, přičemž některé z nich se řadí mezi nestárnoucí klasiky svého žánru. Nedočkavě vyhlížím druhý díl:-). | PeZet ()

boss123

Traja mušketieri je dnes už preslávený román ktorí napísal Alexandre Dumas st. Musím sa, ale priznať, že som ho doposiaľ neprečítal takže vlastne môžem porovnávať len filmové spracovania. Najnovší film, ktorý je založený práve na tomto románe ma veľmi milo prekvapil. Určite som si ho užil o dosť viac ako nechválne známu americkú verziu spred niekoľkých rokov. Tentoraz sa tvorcovia viac držali pri zemi. Podarilo sa im vytvoriť výbornú atmosféru vtedajšieho Francúzska. Navyše aj ústrední hrdinovia sú dobre obsadený. Či už všetci traja mušketieri tak aj D'Artagnan. Napriek tomu ma najviac herecky oslovila Eva Green v úlohe Milady. Aj, keď nemala príliš veľa priestoru aj tak zvládla s prehľadom všetky svoje scény a som veľmi zvedavý na jej príbeh v prípadnom pokračovaní. Ešte viac ako toto všetko, čo som doposiaľ spomenul ma, ale prekvapili akčné scény. Tie sú natočené prehľadne. Sú zaujímavé a v pár momentoch aj pomerne originálne. Cez kameru až po zvuk sú všetky technické aspekty parádne zladené a po technickej stránke vlastne nemám žiadne výhrady. Čo sa týka príbehu tak ma ničím výrazným neprekvapil. Myslím, že príbeh, ako taký je dnes už veľmi známy, a tak som ani nejaké neočakávané príbehové zvraty nečakal. Čo by som filmu vytkol tak je hlavne to, že som sa nedokázal napojiť na hlavné postavy. A jednoducho som sa nedokázal o ne báť prípadne s nimi nejak extra súcitiť. Čo je možno aj moja chýba, ale nemyslím si, že by my to tvorcovia veľmi uľahčili. Čo je trošku škoda. Zážitok to mohol byť emocionálne určite silnejší. Napriek tomu som spokojný. Film má správnu dĺžku. Nenudí a rýchlo odsýpa. Na plánované pokračovanie som určite zvedavý. Ak si tvorcovia udržia podobnú úroveň budem veľmi rád. Po prvej časti zatiaľ štyri hviezdy z piatich a vidím to na takých osemdesiat percent. ()

Tomulka

Příjemně mne překvapilo toto zpracování. Obsazení hlavních postav se docela povedlo teda kardinál a dva méně známí mušketýři slabota, ale V.Cassel, Eva Green to pozvedají hodně vysoko a François Civil taky dobrý. Kostýmy slabší a jinak je příběh slušně proveden. ()

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

24.02.2024

V pátek 23. února 2024 proběhl v pařížské koncertní síni Olympia slavnostní ceremoniál 49. ročníku předávání cen francouzské Akademie filmových umění a technik (Académie des Arts et Techniques du… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD