Tři mušketýři: D'Artagnan

• Francie Les Trois Mousquetaires : D'Artagnan (více)

V království rozděleném náboženskými válkami a pod hrozbou britské invaze, hrstka mužů a žen zkříží meče a spojí svůj osud s osudem Francie… Temperamentní mladý gaskoněc d‘Artagnan, neohrožení a věrní královští mušketýři Athos, Porthos a Aramis, křehká Constance, ďábelsky prohnaný kardinál z Richelieu či krásná a tajemná Milady de Winter jsou hlavními protagonisty nesmrtelného vyprávění o odvaze, lásce a cti. (Bioscop)

sir.Randal odpad!

Radím všem, kteří četli a mají rádi knižní předlohu, aby se tomuhle braku vyhnuli velkým obloukem. Já jsem bohužel udělal tu chybu a film jsem s velkým očekáváním shlédl, abych byl po jeho konci slušně řečeno velmi, ale velmi rozčarován. Více psát nebudu, jelikož bych musel být vulgární. ()

kokos.o

Film Tři mušketýři: D'Artagnan je pěkně provedeným novým "kabátkem" známého příběhu. Výborně zpracované bojové scény jsou tím, co filmu dává šmrnc. Každý souboj je třeba si zasloužit a u hlavních postav je ukázána i jejich smrtelnost a zranitelnost. Kamera měla pěkný akční nádech, avšak u některých scén bych docenil pohled z větší vzdálenosti. Postačil by krok zpět a divák by si mohl lépe vychutnat celkovou atmosféru boje. Politická doba, ve které se příběh odehrává, je velmi věrohodně zpracována. Můžete se tak lépe vcítit do doby, kdy se odehrávají všechny události. Příběh je napínavý a člověk se v něm dokáže zcela ponořit. Samotný závěr filmu mohl být zpracován poněkud lépe. Zdá se, že tvůrci se snažili film uzavřít, avšak trochu se jim to nezdařilo. I přesto se těším na pokračování.  Celkové hodnocení: 7/10  Art: 8/10    Akce: 9/10    Vtip: 7/10    Napětí: 8/10    Láska: 8/10    Soundtrack: 8/10    2D    04/2023 ()

HNTR

Již několikátá adaptace Dumasovy klasiky sazí na skvělé akční scény, které jsou natočeny většinou Bourneovským stylem na jeden záběr. Lehce obměňuje slavný příběh, nádherný vizuál a charismatické herecké obsazení. Je zcela vynechán humor a film jede celou dobu na vážnou notu. Moderní filmy zasazené ve starších dobách mi všeobecně chybí a oceňuji je více než Marvel a DC. A tohle jsem od Francouzů opravdu nečekal. S radostí se těším na druhou část. ()

RyxiraAmy

Mám ráda příběh Tří mušketýrů, ale tahle adaptace mě úplně nenadchla. Myslím, že kdybych zápletku dobře neznala, budu se v tom trochu ztrácet a polovina postav (Constance, kardinál Richelieu nebo Buckingham, bohužel i D'Artagnan) pro mě postrádala charisma. Na druhou stranu se mi líbila Vicky Krieps, její král, Eva Green, ale především Vincet Cassel v roli Athose. Ten byl asi hlavním důvodem, proč jsem chtěla film vidět a zůstává jím i pro další díl. ()

KaterinaSkop

Viděno ve francouzském originále s titulkama, takže jsem se aspoň vyhnula tomu dabingu který ostatní ne moc kladně hodnotí. Ufff. Ale i tak, přišlo mi to mega dlouhý a že se tam vlastně až tak moc nestalo. Kostýmy parádní, to zase jo. Ale nevím jestli bych šla i na druhou část. ()

hufnagel

Klasika zpracovaná Richardom Lesterom je uložená v mojej pamäti ako veľmi vysoko hodnotená a ojedinelá.Francúzi sa pokúsili o oživenie,ktoré sa viacmenej podarilo.Vadilo mi len až príliš moderné poňatie kamery,čím sa oslabil zážitok zo súbojov,na druhej strane pozitívom bola kvalitná choreografia a atmosféra. ()

Heywood

Tak románu se to v určité chvíli zcela vyhne, ale na škodu to rozhodně není. Zápletka je mírně detektivní a dobře udělaná. Poněkud se tu lecos prozrazuje dříve nevadí, ale stále platí, že starý ochlasta je výborný voják zničený láskou, starý rváč je pozér a primadona, starý kněz miluje ženy vice než víru a D'Artagnan má neotřesitelnou víru v sama sebe, což se sice už blíží narcismu, ale kdo by mu ty chvíle slávy nepřál. A tak příběh už tolikrát zfilmovaný přinesl novou šťávu, nový říz, novou naději, že Athos nebude černý a Aramis Asiat, že Mylaydy bude kus pěkné ženské (to Eva Green je a zde ji to sekne), že příběh o lásce a věrnosti a národní hrdosti k Francii nebude klišé, protože to si autor ani v nejmenším nepřál. (To ale neznal Evropskou komisi a současné novonacistické soudce). Ta do černé laděná kamera a kostýmy, které i v záři mají mírně děsivý nádech podtrhuje výborné zpracování. Casting a následné výkony jsou záměrně nenápadné, neokázalé, ale o to více přesvědčivé. Film má být poctou své době a tahle varianta se tomu blíží skvěle. 80% je zasloužených a těším se na druhý díl. ()

rigby

Velmi vydařené moderní zpracování klasické předlohy. Nehodnotím bohužel nijak výrazně, protože stejně jako jiná zpracování mi ani toto pojetí nic neříká, prostě podobné dobrodružné filmy jsem měl rád jako kluk a pak už mě přestaly oslovovat. Nicméně oceňuji opět francouzskou kinematografii, která si umí hrát na pěkně dobrodružnou notu, což jistě nenechá hned tak každého chladným. Vizuálně to vypadá opravdu skvěle, i když krev nestříká na všechny strany a postavy nesrší humorem. Ale to ať si klidně nechá hollywood, tohle je lepší. ()

hony23

Jedno z nejlepších zpracování Dumasova románu, které ale bohužel končí uprostřed děje a na pokračování si musíme počkat. Což mě neskutečně sejří, protože mezitím člověk zapomene, v jakém momentu skončil první díl... ()

ariari

fascinujúca je podoba herečky s Annou Rakúskou..po rokoch zas francúzska klasika v opulentnom štýle.Ale Dumas ostal zachovaný.  Všetko je tak svižné a samozrejmé,  kamera ,farby, dej.  2 hodiny ubehli  ako voda.  Bolo by skvelé natočiť príbeh o skutočnej Anne Rakúskej a kardinálovom synovcovi Mazarinim,ktorý jej pomáhal vládnuť Francúzsku dobrých 15 rokov,  nakoľko v reále kráľ a kráľovná spolu na dvore ani  nežili, Ludvík XIII bol na chlapcov,a nemali k sebe blízko.  syna splodili údajnou náhodou až po 20 rokoch kdesi ďaleko od paláca. Ona ale bola slušný kvietok, a reálne jej ku korune aj regenstvu pomohol práve slávny kardinál Richelieu a jeho synovec Gullio, Mazzarini. ()

veverysiak

Preč s vyfintenými  manekýnmi v čistučkých dresoch a v naboxovaných čižmičkách - povedali si konečne chlapi pri Seine a zabahnili nielen bojachtivých mečiarov, ale aj podarené kulisy, skutočne sa im podarilo vykresliť totálny humus vtedajšej doby, a to nielen v podzámockých uličkách hnisajúceho Paríža, notoricky známy príbeh sa tak odhalil v úplne inom šate a, čuduj sa svet, ohromne mu to pristane, je obohatený aj neznámymi, ale interesantnými príbehovými odbočkami, ktoré ho rozhodne zatraktívňujú, fakt sa teším na Mylady, takže 80%. ()

Rian_witcher

Knihy jsem četl min 20x. Hned z počátku mě rozhodil příjezd "mladičkého" D´Artagnana do Paříže. Herci je bohužel 35 let a opravdu na ně vypadá. Aramis jako postava svůdníka nepůsobí ani omylem. Atmosféra se snaží o nejtemnější zpracování filmových Mušketýrů. Což je možná i dobře. Neškodí ani více politiky než je v knihách i jiných zfilmovaných adaptací. Souboje, kterých není nijak moc, jsou točeny zajímavou kamerou a působí jako točené na jeden zátah. Jsou dostatečně akční a "špinavé" i když bez kapky krve. Jen té střelby je tam podivně moc. Kdo někdy držel v ruce bambitky ze 17 st, musí mít jasno :-) Za mě ale prostě stále jednoznačně vítězí zpracování z počátku 80 let s Michaelem Yorkem v hlavní roli. ()

Saxos

Jiné pojetí zprofanovaných ochránců prasáka krále. Frantícký dvůr té doby by si nic nezadal se zábavou římského císaře GCAG. Zajímavosti: možný vznik zombíků mělkého hrobu. Závěr: stejně jen 50na50, je to nuda. ()

swenyx

Tři Mušketýři včele s Dartaňanem, který se ze snílka vypracuje až na jednoho ze čtyř mušketýrů. Akce plno a Dartaňan spolu s ostatními mušketýry naprosto famózní a zapamatovatelný postavy. Jen ta zápletka mi po nějaké době přišla zbytečně moc komplikovaná, možná jsem jen buran, ale ocenil bych jednolitější a více lineární příběh, kvůli tomu "pouhé" 3/5. ()

Scaevola

Francouzští tvůrci se opět vydali do známých vod, ale protentokrát mi vůbec není jasné proč. Ne že by snad poslední pokus, který jsem zaznamenal, stál za to, ale alespoň se pokusil původní látku nějak (hollywoodsky) ozvláštnit. Aktuálně se však hraje na jistotu domácího trhu: Cílem je nikoho neurazit, látku vyšperkovat moderními efekty, prací kamery a tmavými kostýmy, a hlavně nepřidávat žádné nové významy (ale zároveň nezdůrazňovat motivy původní). Vzdor dialogům, které nikam nevedly byvše useknuty v půli, a zápletkám vyšumělým do prázdna (jak že se dostal mušketýrský oddíl z vazby?) jsem tedy vlastně spokojen, jen mi uniká, proč vynaložit tolik energie na tolikrát viděné, zvlášť když se původní romantismus někam vytratil a pro moderní pojetí "všechno je špinavé a temné" v boji ani pořádně nerozeznáte protivníka. A že tu vystupoval nějaký kardinál Richelieu jsem si bohužel tentokrát vůbec nevšiml. ()

Kushina

Tyhle akční mušketýrské filmy ze staré doby mám skoro stejně tak rád, jako filmy se samurajema. Spousta akce, soubojů, intrik, ale i srandy, lásky a lehkosti. Prostě na tohle jsou francouzi experti a jsem za to rád. 70% ()

jjjerry

Slabý scénář. Někdo se snažil být lepší, orginálnější a tím to zkazil. Geniální předloha je nyní plná děr. Ubrat toho hnusného filtru, přidat logiky a dobové autentyčnosti a hlavně se držet předlohy,  mohl být super film. Neznat orginál a děj, tak se v tom ztratím. Už po prvních pár sekundách mě mělo napadnout, že to nebude mít hlavu a patu když se někdo hrabe z hrobu... ()

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

24.02.2024

V pátek 23. února 2024 proběhl v pařížské koncertní síni Olympia slavnostní ceremoniál 49. ročníku předávání cen francouzské Akademie filmových umění a technik (Académie des Arts et Techniques du… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD