Pětice svérázných expertů vedená Martinem Bishopem si vydělává vyhledáváním chyb v bezpečnostních systémech, které pak za tučnou odměnu pomáhají postiženým firmám odstranit. Slušně rozjetý podnik se však ocitne v úzkých, když je skupina nucena přijmout nelegální zakázku Úřadu pro národní bezpečnost. Bishop nemá na výběr a práci musí vzít, protože agenti úřadu ho mají v hrsti díky počítačovému podvodu, který před lety spáchal. Donutí ho uloupit černou skříňku geniálnímu matematikovi Janekovi. Vzápětí však vyjde najevo, že skřínka je dekodérem umožňujícím proniknout do každého, i sebelépe chráněného systému a ve skutečnosti si její krádež objednala mafie. Hned po odcizení skříňky ale zjišťují, že vědec, jehož zásluhou tento vynález vznikl, zemřel. Martin Bishop a jeho kolegové si uvědomují, že jim hrozí velké nebezpečí a musí vynaložit veškeré síly, aby se jim podařilo uniknout smrti. (Nova Cinema)

kolodej1

mělo to něco do sebe a především druhá polovina filmu byla zajímavá, zatímco ta první byla hlavně nudná. Zápletka kolem černé skříňky mě nijak zvlášť neoslnila a je dost poplatný své době, celkově film docela rychle stárne. Takže i přes nesporné kvality Redforda se jedná pouze o průměr ()

LeePriest

V době premiéry před více než dvaceti lety všechna ta technologie a počítače nejspíš vypadaly dost zajímavě. Bohužel na dnešní dobu už opravdu hóóódně zastaralé. Přesto se film dost zajímavě rozjel až do celkem úsměvného závěru. 70% ()

Salus

Průměrný thriller s velmi překombinovanou a nesmírně nepravděpodobnou zápletkou. Herecké obsazení to nezachrání, mozek trpí! Škoda. ()

esmoke

Film s Robertem Redfordem z roku 1992 patří mezi filmy, které málokdo viděl a je to škoda. Solidní heist movie ve kterém ani po 20ti letech ten "trechno" nadech nepusob směšně. (2D dabing) Rozpočet: $ 35 miliónů, Tržby: $ 105,232 miliónů. ()

Radek273

Herecky hvězdně obsazený, avšak jinak průměrně laděný snímek se zdařilou hlavní myšlenkou. Trochu to celé připomíná Redfordovy "Spy Game" a především "Tři dny Kondora", nicméně nutno říct, že z těch tří je to nejméně zdařilý kousek. Proč? Možná ona zmiňovaná táhlost nebo .. jak to popsat .. "umělost" scén, těžko říct, ale prostě to nechytlo. ()

PTuranyi

Kvalitný špionážny thriller tentokrát o partii chlapíkov, ktorí robia testovacie vlámačky pre banky a zrazu sú prinútení prijať zákazku na krádež tajného dešifrovacieho projektu. Všetko sa samozrejme zvrtne a nič nie je tak ako sa zdalo. Kvalitná produkcia a výborné herecké obsadenie     Robert Redford, Sidney Poitier, Ben Kingsley zaručujú slušnú atmosféru aj keď sa sem tam objaví klišé alebo zjednodušenie, Ale nechýba vtip, či už v postave chronického konšpirátora Matky, šoférovania slepecom alebo sofistikovaného otvárania kódovaného zámku vykopnutím. 75% ()

Imouse

Vé své době to byla jistě "bomba". Ale dnes už některé scény působí křečovitě a zápletka je pěkně provařená a nezajímavá. Přesto s jedná o ucházející podívanou. ()

JQK

No, slaboučké. Herecké výkony jsem moc nepostřehl, napětí také ne, i když začátek byl vcelku slibný. Netuším kdy, ale snad někdy v jedné třetině se to zvrhlo ani ne v parodii, jako spíš ve frašku. Slovy klasika, i zde "finis coronat opus". Že bude muset chudák slepý Whistler nakonec řídit dodávku, to jsem předpokládal správně, i když to bylo hrůzné zjištění. Co jsem ale nepochopil, proč tohoto sluchového génia musel ze střechy navádět Redford? Předtím převedl takové výkony, že pro něj nemělo být problém jet jen podle sluchu. Určitě by poznal, kdy jede po asfaltu a kdy už míří do škarpy. Kdyby mi bylo třináct, bylo by to asi na nadšené 4*. Takhle jen dvě, je ale fakt, že to bylo lepší, než to co naše televize obvykle v sobotu večer nabízejí. 49 Kč na stánku nepovažuju za vyhozené peníze, zvětšilo to objem nákupu, což beru jako investici do toho, aby mi trafikantka schovala pár titulů, až budu na dovolené. ()

smerfetka

Parádní - vtipné s akcí, dobře natočené - jeden z filmů, na které mohu koukat zas a znovu :-) Ovšem nejvíc mne dostal playboy pro nevidomé :-D ()

pavont

Dve hodiny zabiteho casu, ktore okrem hercov vazne nemaju co ponuknut. Pozerat sa na to da, ale tazko povedat k comu tento snimok priradit. Napada ma akcna komedia ale akcie je tam malo a humoru snad este menej. ()

Stealth2

Do špiónského filmu daleko...ke komedii ještě dál....špatný film. No a že by tady někdo z herců vyloženě exceloval...fakt nevím jestli jsem nekoukal na něco jiného ??? ()

Unrealik

Zklamání. Na závěr se sice pár vtipů povedlo, ale to nestačí, když drtivá většina filmu je prostě nudná, nezajímavá. ()

mlock

Příjemný špionážní kousek z éry starších technologií. Technické prvky trochu zidealizované, ale v přijatelné míře. ()

RoyBatty444

Whistler: Chcem mier a priateľstvo na celom svete. Agent: My sme vláda USA také veci nerbíme! Taký milý film o vážnych témach zneužívania moci vo vynikajúcom obsadení. ()

Swatcha

Viděl jsem to asi patnáctkrát. Slídilové jsou skvělou komedií s hvězdným obsazením a perfektními hereckými výkony. Víc ale nelze čekat ... ()

arabrabka

Film, který řadím ke svým nejoblíbenějším a který jsem viděla nejvíckrát. Nemůžu si pomoct, ale Redforda prostě můžu :) A když se pohybuje v partě existencí s pochybnou minulostí, tak možná ještě víc. Přidejte více než uspokojivé herecké výkony hlavních představitelů, zajímavý děj, při kterém se nenudíte ani na chvilku, inteligentní scénář s přiměřenou dávkou humoru, obstojnou kameru a nemůžete hodnotit jinak než kladně... A když slepý D. Strathairn řídí dodávku, dokonce to vypadá téměř reálně :) ()

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier