Na přání otce se rodina Earpových stěhuje z Missouri do Kalifornie. Cestou poznávají Divoký západ a jeho drsné zákony. Syn Wyatt studuje práva. Je to mladík, který se vyhýbá násilí. Odjíždí z Kalifornie za svou dívkou, kterou miluje, a ožení se. Ona během těhotenství zemře na tyfus a Wyatt ze zoufalství zapálí dům. Stane se z něj opilec, krade, přepadává lidi, naučí se zabíjet, dostane se do vězení a jen o vlásek unikne oprátce, protože jeho dědeček za něj složil kauci a nechal ho utéct. Od té doby Wyattovi začne nový život. Stane se lovcem bizonů, krupiérem v kasinu, pak zástupcem šerifa v malém městě. Šerif z blízkého Dodge City ho přesvědčí, aby mu pomohl chránit zákon. Wyatt s sebou vezme své přátele a bratra. Začnou prosazovat nové zákony, ale to se lidem v městečku nelíbí. (TV Nova)

sWONDER

Wyatt Earp je dobrý Western. Problém je, že by potreboval trochu okresať a bol by lepší. Ja som sa však pri tomto zdĺahavom priereze Earpovým životom nenudil a užil si zas divoký západ so všetkým čo k tomu patrí. Aj po zhliadnutí mi zostáva záhadou ten komerčný neúspech. ()

Knor

Velkofilm s nádhernou hudbou a výborným hereckým obsazením . Nebýt to až tak zbytečně natahovaný, protože pár hluchých míst tam bylo dal bych plnej počet. Trochu mě zklamalo, že tam nebylo zachyceno víc šerifovských naháněk na všechny ty různý grázli co Earp pochytal. Ale jinak je to western jako bejk. ()

papadoce

Životopisnejšie, rozťahanejšie, aj melodramatickejšie, než na csfd úplne rovnako hodnotený Tombstone, kde si Wyatta Earpa strihol Kurt Russel. Som veľkým fanúšikom Tombstonu a videl som ho opakovane krát, zato Wyatta Earpa som videl iba raz v detstve, aj to si myslím, že nie celého. Vtedy som na to zrejme nemal a matne si pamätám, že ma to ubíjalo nudou. Za tie roky sa zmenilo najmä jedno, stal som sa veľkým fanúšikom westernov. Preto som sa rozhodol, že dám týmto 183 minútam západu šancu. Nechcem sa robiť príliš múdrym, ale myslím, že práve tá melodramatickosť a dĺžka spôsobili komerčný neúspech tak výborne herecky obsadeného filmu. Ja to chápem tak, že Kasdan chcel, aby divák nevidel iba Earpa hrdinu, či pištoľníka, ale aj Earpa človeka, zamilovaného, zraneného, dokonca Earpa zločinca a alkoholika. Zámer sa síce podaril, ale má to svoje chybičky. Predovšetkým som mal často dojem, akoby si režisér (alebo strihač?) nevedeli poradiť so zakončovaním jednotlivých scén a plynulým prechodom medzi nimi. Vždy to vyústilo do akéhosi neprirodzeného strihu, ktorý kľal oči. Na druhej strane, film mal mnoho dobrých scén a predovšetkým tie akčné alebo dramatické stali zato snáď úplne všetky. Najväčší omyl (a to aj dabingový) bol Dennis Quaid v roli Douga Holydaya. To bol, a to nielen v porovnaní s Valom Kilmerom z Tombstonu, úplný prúser. Hrozný herecký výkon hodný zlatej maliny. Možno ďalší dôvod komerčného neúspechu? Príde mi to, že Kasdan si zobral príliš veľké sústo tým, aký príbeh chcel natočiť a na to všetci doplatili. Niektorí to rozchodili ďalším filmom, iní sa potopili a desaťročia nevyplávali na hladinu slávy a úspechu. Tak aby som to zavŕšil. Prvá polovica filmu bola aj 3,5 či dokonca 4 hviezdičková, ale neuveriteľná dĺžka filmu dala vyniknúť nezvládnutej réžii každou minútou viac a viac. Asi je to aj škoda. Od polovice sa to už iba ťahalo a ťahalo a ťahalo. Dávam slabšie a rozťahanejšie dve a pol a trvám na tom, že Tombstone je minimálne o triedu lepší. ()

Spectacle

Příliš rozvleklý a bez většího nápadu. Prostě zase jeden příliš dlouhej Kevin Costner. Méně někdy znamená více, nebo ne? ()

kabul

Po dopozeraní som bol dosť unudený, ale celkový dojem mám dobrý. Je to kvalitný western so všetkým, čo k nemu patrí, ale nato, aby som dal 5 * by musel byť kratší, resp. mal by mať menej nezáživných scén. ()

Sutiman

Dobrý western. Až do príchodu Doca Hollidaya. Potom je to vynikajúci a v podstate celkom smutný western. Skrátiť? Ani náhodou. ()

helrohir

Nebolo to zlé, ale bolo to až príliš dlhé. Chápem, že tvorcovia sa snažili dopodrobna popísať čo najviac udalostí z Earpovho života, ale zas nemuseli zachádzať do úplných podrobností v jednotlivých etapách jeho života. Úplne si dokážem predstaviť, že ktoré scény by mohli odstrániť a príbehu by to vôbec neuškodilo. Taktiež prestrelky, ktoré vo väčšine prípadov bývajú vrcholmi westrenov, sú urobené dosť nezaujímavo a odbité dosť rýchlo. Čo sa týka pozitívnych vecí, vyzdvihol by som herecké výkony, hlavne Dennis Quaid bol vynikajúci, ale veľmi dobrý bol aj Kevin Costner a okrem toho mal film fajn atmosféru divokého západu a dosť dobrú hudbu, aj keď jeden hlavný motív sa tam opakoval až pričasto. ()

Jehan

Věru epicky rozmáchnutá epopej, abychom toho Wyatta dokonale pochopili. Což je poctivá snaha, ježto milý Wyatt je pro Američany něco jako pro Čechy Palacký. Ostatně i Bat Masterson a Doc Holliday jsou čítankové postavy. Zatímco Tom Sizemore v roli Bata nějak vyšuměl, Dennis Quaid se role souchotinářského dentisty a psychopatického zabijáka ujal vskutku důstojně. Je pěkné, že se ve filmu objeví i starý tvrďák Hackman. Dobrák Bill Pullman je taky fajn. Že je film dlouhý? A to mi jako má vadit, když je dobrý? Ani náhodou mi to nevadí. Jistěže se nabízí srovnání s filmem Tombstone také z počátku 90. let. I ten je skvěle obsazený a ctí styl. A je jistě zábavnější a hutnější. Jako milovník westernů mám rád oba a jsem rád, že byly natočeny. ()

marek29

Zajímavé dlouhé vyprávění o americkém Jánošíkovi. Pravý western jak má být ;) pro lepší zhodnocení asi dostane ještě šanci. Ale tady nejde asi nic posrat - jako když si dáš v hospodě smažák.. :) jen tady máš místo nejisté tatarky výhodu Mr. Costnera ()

mrclTV

Tento film pri príde ako film o divokom západe a nie o hlavnej postave. Wyatt je v ňom dobré dve tretiny niečo ako nenápadný sprievodca svetom divokého západu. Prejde si snáď všetkými povolaniami, všetkým dobrým aj zlým, čo ho mohlo na tejto ceste postrehnúť, ale mne sa zdá, že film nie je o ňom, ale z veľkej väčšiny o divokom západe ako takom. Je to dobrý film, ale od vyše trojhodinového veľkofilmu som čakal niečo viac. ()

PeterJon

Veľmi slabé réžiou. Chýba tomu napätie a silné herecké výkony, len chabá reprodukcia o rok mladšieho filmu Tombstone. Akurát som sa dozvedel viac zo života (v tomto filme znázorneného ako neprestrelného) Wyatta Earpa, kedže Tombstone zachytáva len určitý úsek života. Zaujímavé ako veľmi sa podobal Dennis Quaid na skutočného Doca Holidaya, keď pozerám dobové fotky. Výprava veľkolepá, veľmi dôveryhodné, toto muselo byť drahé. 2* ()

PlayEasy

Dle našeho velmi dobrý životopisný western s velmi dobrým KevCost v hlavní roli a též zajímavý Dennisem Quaidem v roli Doca Hollidaye. Jedná se o výpravný a velmi dlouhý (až lehce přetáhlý) western, který ne každému sedne, ale nám tedy rozhodně sedl a díky obsazení, atmosféře, kostýmech a příběhu se nám velmi zamlouval, ale samotná Přestřelka u O. K. Corralu byla pro nás celkem zklamáním. Jinak velmi dobře zpracovaný život legendárního šerifa Wyatta Earpa, který nás určitě zaujal a nechápeme to průměrné hodnocení... 75% ()

adamix

Už som pochopil tým finančným prepadom. Costner zvykol hrať v takých, ale svojou charizmou ich vždy dokázal vylepšiť a stali sa klasikami (môj obľúbený Waterworld či doteraz nevidený Postman). Wyatt Earp do tejto kategórie nepatrí, pretože aj keď v tej dobe išlo o prepadák, nedokázal ho zachrániť ani samotný Costner, pretože tento western je neskutočne zdĺhavý a nezáživný a popritom sa so všetkých síl snaží odvyprávať epický príbeh o šerifskom štvancovi a jeho príbehu. Westerny sú spravidla dlhé, aby mali dostatok času na charakterizáciu postáv a predstavenie deja s dôkladom na akciu, ale v tomto prípade ide vyslovene o nudu. Škoda. ()

seba

U tohoto, hvězdami a známými jmény doslava přecpaného, westernu se nabízí mnoho srovnání. Já napíšu o dvou. 1) Režiséra Kasdana mám velmi rád (Big Chill, Miluji tě k smrti, Grand Canyon), ale jeho westerny Wyatt Earp a Silverado se zrovna nevyvedly. 2) Kevin Costner. Dost se mi zamlouval jeho poslední režijní počin, western Krajina střelců (Open range). Slavná přestřelka u O.K. Corralu z Wyatta Earpa byla totální nuda oproti záverečné střílečce z Krajiny střelců. Resume. Wyatt Earp je tříhodinový, životopisný, nevzrušivý film, který asi po právu propadl. ()

Lewaso

Kovbojky jsou buď dlouhé, nebo legrační. Tahle je dlouhá a dá se vydržet na ni koukat s přiměřeným zaujetím. ()

DooFooS

Monumentální, co do obsahu, přesto však plynulý, až místy vláčný příběh o Wyattu Earpovi, který mě pohltil a nepustil a to především svým stylem vyprávění, kdy se s hlavní postavou seznamujeme důkladně ze všech stran. ()

route60

Wyatt Earp Lawrence Kasdana u diváku totálně propadl ale neprávem je pravda že délka škodí asi nejvíce ale jinak se jedná o výborný western s nádhernou kamerou a herckým obsazením, film asi přišel v ten nejméně vhodný okamžik a těsně po uvedení konkurenta Tombstone. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Costnerova malá velká válka

Costnerova malá velká válka

14.02.2010

Nějakou dobu o něm nebylo slyšet. Tanečník s vlky se však vrací na scénu, a opět ve filmu, který hodlá i sám režírovat. Nikoho asi nepřekvapí, že akční dobrodružství A Little War of Our Own bude… (více)