Na přání otce se rodina Earpových stěhuje z Missouri do Kalifornie. Cestou poznávají Divoký západ a jeho drsné zákony. Syn Wyatt studuje práva. Je to mladík, který se vyhýbá násilí. Odjíždí z Kalifornie za svou dívkou, kterou miluje, a ožení se. Ona během těhotenství zemře na tyfus a Wyatt ze zoufalství zapálí dům. Stane se z něj opilec, krade, přepadává lidi, naučí se zabíjet, dostane se do vězení a jen o vlásek unikne oprátce, protože jeho dědeček za něj složil kauci a nechal ho utéct. Od té doby Wyattovi začne nový život. Stane se lovcem bizonů, krupiérem v kasinu, pak zástupcem šerifa v malém městě. Šerif z blízkého Dodge City ho přesvědčí, aby mu pomohl chránit zákon. Wyatt s sebou vezme své přátele a bratra. Začnou prosazovat nové zákony, ale to se lidem v městečku nelíbí. (TV Nova)

Big Daddy

Výpravný western, řadou prvků připomínající Costnerův Tanec s vlky. V první řadě tím, že jde o melodramatický příběh z divokého západu spíš než klasický western, kde dominují kovbojové a jejich kolty. Nečekejte smršť divokých přestřelek a honiček na koních či povozy, i když od všeho trochu ve snímku najdete. Kevin Costner opět sází spíš na své charisma než na prvotřídní herectví, ale na to jsme zvyklí. Zajímavý herecký výkon spíš reprezentuje Dennis Quaid coby Doc Holliday. Dlouhá stopáž je sice předzvěst oscilujícího tempa filmu, ale to je nakonec v souladu s výpravným pojetím vyprávění příběhu. Rozhodně jde o western, který lze doporučit a jedna z předních rolí Kevina Costnera. ()

Bohdy67

Tahle role Kostnerovi sedla skvěle. Z dnešního pohledu tří hodinová stopáž a jen zlomek z toho události v tombstone dělají film méně atraktivní,ale měl být i životopisný takže mu to lze odpustit. Plejáda skvělích herců v čele s Kevinem a Dennisem Quaidem. Kdyby zobrazoval jen děj v Tombstone a dění po přestřelce u O.K. Corral asi bych neváhal na pět hvězd. Takhle si říkám, že to mohlo být o něco málo akčnější a proto 77% ()

Pythonator

Wyatt Earp tentokrát pojatý hodně životopisně, od dětství až po Costnera jako dědka. Je to takový Earpovský epos. Smutný příběh jedné rodiny. Jako western to myslím moc dobře nefunguje. Má to obrovský problém. Kasdan není Peter Jackson a tohle není Pán prstenů, aby to utáhlo tříhodinovou stopáž. Jako romantické životopisné drama je to slušné, ale vystřihal bych z toho tak půl hodiny a kdyby to byla hodina, nic moc by se myslím nestalo. Costner byl skvělý jako vždy, ale hlavním Panem hercem celého filmu byl jednoznačně vynikající Dennis Quaid, jehož Doc Hollyday je prostě nezapomenutelný. ()

regin

Sice jsem byl z časových důvodů nucený tenhle výpravný film shlédnout ve třech částech, ale nic to neubralo z mého dojmu z něj. Těch scén, kterými jsem se kochal, krása. Tvůrcům patří velké díky. PS: Filmová postava číslo jedna = Gene Hackman. Takový charakterní člověk jako otec od rodiny, to bych chtěl domů. ()

Bogrant

Nejde síce o najlepší western všetkých čias, ani o ten najviac ospevovaný či vyhľadávaný, ale mne za to vyššie hodnotenie bezpochyby stojí. Predsa len, je v ňom môj obľúbenec Costner, ktorý na Divoký západ jednoducho patrí a postava Wyatta Earpa mu sedí ako uliata. Ďalej obsahuje značné množstvo prestreliek, vrátane tej najznámejšej vôbec, sporov, úmrtí a asi to najvernejšie ohliadnutie sa za životom azda najznámejšieho šerifa tej doby. A dĺžka určite neprekáža. ()

Miroslav.Zac

Kevin Costner se pro role frajerů s kloboukem, osedlaným koněm a rychlým koltem prostě narodil a za pravdu mi dá nejen jeho na westerny bohatá filmografie, ale i všelijaká ocenění. ()

ZelenyPaul

Rozhodně lepší film než Tombstone obsahující solidní režii, kameru, hudbu i herecké výkony - western jako ze starých časů. ()

Foglis

Vyníkající western s velmi dobrým obsazením, 3 hod.délka není na škodu, ba právě naopak, mou pozornost si udržel celou dobu. Palec navrch ()

Chobotano

Zíííív! Tak to mám bohudík za sebou. Chtěl jsem si doplnit mezeru ve vzdělání a něco se dozvědět o jedné z legend Divokého Západu, ale 183 minut bylo moc a důkladný prostřih by tomu jen prospěl. Pozn: Pokud není hudba ve filmu moc dobrá nebo moc špatná, přiznám se, že většinou ji příliš nevnímám. Ale při každé minizápletce šponovat uslzené smyčce do nadpozemských obrátek jako při konci světa by rušilo i při projekci ve škole pro sluchově postižené... ()

JARDAHONDA

Kevin Costner hraje nejslavnějšího muže zákona, který kdy kráčel po Divokém západě.. V epickém akčním snímku, jehož spoluautorem a režisérem byl Lawrence Kasdan, vytváří oskarový vítěz Kevin Costner roli muže, který se stal mýtem a jeho komplexní portrét kritika oslavovala,jako " klasický americký herecký výkon " ( Bob Campbell, Newhouse Newspapers). Působivost tohoto drsného westernu ještě zvyšují Gene Hackman jako Wyattův neúprosný otec Dennis Quaid coby Earpův smrtelně nebezpečný nejlepší přítel Doc Holliday.. Cesta Wyatta Earpa vede z Wichity do Dodge City a O. K. Corralu v Tombstone v Arizoně a je to vzrušující cesta, plná romantiky, dobrodružství a mýtické odvahy **** ()

kuce

Tri hodiny som čakal na akýsi zlom v deji. keď už som ho nenašiel v príbehu čakal som ho na konci, no nestalo sa. Bolo toho na mňa veľa, bez tých romantických scén by som sa vedel zaobísť, respektíve mohlo ich tam byť menej. Na chvíľu som mal pocit, že sledujem Dr. Quinnovu a nebyť Costnera a Quaida tak by ma to skoro prestalo baviť. Jediné čo ma zaujalo bol Wyattov životný príbeh a jeho línia. Costner to zahral výborne. ()

topol999

No proč ne?? A to, že Costnera za tohle odsuzují bude asi tím, že na tomto snímku solidně prodělali?!! Miroslav Donutil na Costnera, jen víckrát toto spojení. Nicméně je mi jasné, že to nebude levná záležitost. Navíc Z. Mahdal je taky boreček.... Skvělý western s početnou rodinou Earpů.... ()

typa

Westerny nijak nevyhledávám, protože jsem jim nepřišla na chuť. Wyatt Earpa jsem tak shlédla z donucení s rodinou a... byla jsem unešená. Ani chvilku jsem se nenudila a třešničkou na dortu byl samotný Kevin Costner, který prostě umí. Líbila se mi kamera, zpracování, zápletky, herci.... Klidně bych si to dala znovu. 80% ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Costnerova malá velká válka

Costnerova malá velká válka

14.02.2010

Nějakou dobu o něm nebylo slyšet. Tanečník s vlky se však vrací na scénu, a opět ve filmu, který hodlá i sám režírovat. Nikoho asi nepřekvapí, že akční dobrodružství A Little War of Our Own bude… (více)