Na přání otce se rodina Earpových stěhuje z Missouri do Kalifornie. Cestou poznávají Divoký západ a jeho drsné zákony. Syn Wyatt studuje práva. Je to mladík, který se vyhýbá násilí. Odjíždí z Kalifornie za svou dívkou, kterou miluje, a ožení se. Ona během těhotenství zemře na tyfus a Wyatt ze zoufalství zapálí dům. Stane se z něj opilec, krade, přepadává lidi, naučí se zabíjet, dostane se do vězení a jen o vlásek unikne oprátce, protože jeho dědeček za něj složil kauci a nechal ho utéct. Od té doby Wyattovi začne nový život. Stane se lovcem bizonů, krupiérem v kasinu, pak zástupcem šerifa v malém městě. Šerif z blízkého Dodge City ho přesvědčí, aby mu pomohl chránit zákon. Wyatt s sebou vezme své přátele a bratra. Začnou prosazovat nové zákony, ale to se lidem v městečku nelíbí. (TV Nova)

kobejn

Tak sem si během dvou dnů zaplnil dvě mezery ve vzdělání ohledně historie kolem Wyatta Earpa, a musim říct, že konkurenční Tombstone mě nadchlo víc. Todle taky nebylo špatný, ale ty tři hodiny byly až moc. Ale už proto, že mi to zabralo takový času, se mi tři hvězdy dávat nechtěj. Ale pokud si něco dát znovu, tak raději Tombstone než todle. ()

Lukrecie

"Práce se má dodělat. Chlap, na kterého není spoleh, nestojí vůbec za nic." 3,5* zbytečně velmi dlouhá stopáž ()

Ellmariachi

Neskutečně dlouhé a občas zdaleka ne zábavné a ani zajímavé. A to jedním dechem dodávám, že se radši podívám na film o hodinu delší, když je tam postava i děj vykreslený tak, jak si zaslouží. Když si vzpomenu na Krajinu střelců, kde bych si klidně dal dalších 30 minut, tak zde to bylo naopak a já se kolikrát přístihl, že se dívám, kolik je do konce. Tím má kritika musí ale končit. Jedná se o klasickou, poctivou filmařinu. Herci jsou dobří a výbornému Kevinovi zdatně sekundují. Navíc občas potěší známá tvář v malé roličce. Děj až na pár výjimek v klidu cupitá a vy netrpělivě čekáte na Wyattovo účtování. Potěší i při titulcích něco o tom jak zbylé osazenstvo dožilo. Chvíli jsem se bál, ale nakonec se Kevin k těm čtyřem, ano musím to říct, dobelhal. 70 procent. ()

Orlau32

Western ? Proč western ? Vždyť se jedná o trochu upravený životopisný film. Watt Earp byl skutečnou postavou 19.století na "divokém západě". Kevin COSTNER se této postavy zhostil velmi dobře. Earp byl vynikající střelec, ale nebyl to zabiják. V dějinách Ameriky na počátku osídlování západu hrál velmi důležitou roli a je kladně historiky hodnocen. Film je ovšem zbytečně dlouhý, některé scény by se daly i vystřihnout, protože nejsou až tak důležité pro pochopení děje a postavy Wyatta Earpa. ()

Vojcl

Klasický western s vynikající hudbou, spoustou přestřelek (včetně té nejslavnější u O.K. Corralu) a hvězdným hereckým obsazením. Možná by neuškodilo zkrátit stopáž tak o 20-30 minut, jinak jsem byl plně spokojen a dostalo se mi všeho, co bych od daného žánru očekával. Dennis Quaid si tu v rozporuplné postavě tuberou trpícího pistolníka "Docka" Holidaye střihnul zřejmě nejlepší roli kariéry. ()

BloodyVamp

Skvělý western s mnoha hvězdami ve vedlejších rolích. Nikdo ovšem film nekrade Kevinu Costnerovi, který má potřebnou dávku chlapského charizmatu. Celý příběh je uvěřitelný, dialogy nešustí papírem a je velice svižně vyprávěn. Musím pochválit slušnou akci a hlavně hudbu Jamese Newtona Howarda, který snad ani neumí šlápnout vedle. ()

Tony.cs

Asi na stejné úrovni jako Tombstone, i když jiné. Kilmerův Holliday byl o pisl lepší, ale Quaid se taky hodně snažil. Costner je lepší Wyatt než Russel, ale to nevadí. Oba filmy mají ode mě stejné hodnocení. ()

Maq

Filmové biografie přečasto dopadají nevalně, jako valící se série obrazů, někdy pěkných, ale bez hloubky a tedy emočně chudé. Navíc se scénář známých skutečností moc nedrží. Není to pravda, je to legenda, jenže bez vzrušení a morálního naučení. Takže špatně. ()

Desperado

Veľkolepý westernový epos Lawrenca Kasdana, ktorý znamenal dve zásadné veci v hollywoodskej kinematografii: definitívny koniec nákladných projektov tohoto žánru a zároveň odstavenie vynikajúceho režiséra na vedľajšiu koľaj (rozkošné béčko Pavučina snov za veľký návrat Kasdana nepovažujem). Príčina týchto neopominuteľných bodov však bola jediná: obrovský prepadák! To sa však týka len z finančného hľadiska, nakoľko samotný film nie je vôbec zlý. Výprava, réžia, herci, hudba, kamera - to všetko na nadštandardnej úrovni. Malinkým problémom sa mi zdal scenár, kde mnohé významné, záchytné body v biografii Wyatta Earpa neboli patrične dotiahnuté a taktiež koniec filmu na takýto ambiciózny počin vyznel do prázdna s tradičnými barličkami vo forme záverečných slov v titulkoch. A to aj napriek vyše úmornej trojhodinovej dĺžke filmu. Predovšetkým pohnútky samotného Wyatta boli vykreslené laxne, či už to bolo náhle úmrtie milovanej prvej ženy alebo neadekvátna náčrtka začiatku priateľstva s Docom Hollidayom, tak zásadného pre jeho životopis. V tomto prípade to zamrzí dvojnásobne, lebo práve Quaidov Holliday bola najživotnejšia a v tom dobrom slova zmysle najnákazlivejšia postava v príbehu, ktorá vyčnievala aj nad samotným Costnerovým Earpom. V každom prípade sa však jedná o poctivú westernovú drámu, kde druhá polovica filmu zatieňuje dramatickými momentmi tú prvú, ktorá len predpripravovala množstvom viac či menej významných bodov v Earpovej kariére pôdu pre hlavnú dejovú líniu filmu - vrcholový stret s Clantonovým klanom v Tombstone. ()

PogoJoe

3 a půl. Po částech to shlédnout šlo, na jeden zátah bych to nedal. Je tam pár nudných pasáží a film mě až na výjimky nedokázal moc vtáhnout. Dobře natočeno, Costner fajn, ale příběh / děj tak silný není. Jednou stačilo. ()

Skip

Bylo to hodně dlouhé, ale také to byl ze všech těch filmů o bratrech Earpových jeden z těch nejlepších, ať si o tom myslí kdo chce co chce. S historickými fakty si tvůrci sice pohráli po svém, ale co, vem to čert. Mně se to líbilo. ()

major.warren

Celkově velmi slušný film. Životopisný film o legendě Wyattovi Earpovi jsem si, ale představoval trochu jinak. Nejsem žádný expert, ale vždycky jsem docela dost zajímal o tyhle pistolnické legendy a rád jsem si o nich četl a díval se na filmy o nich, ale Earp mi moc do oka nepadl. Mě jsou sympatičtí třeba Jesse James nebo Pat Garrett a Billy Kid nebo Buffalo Bill. To jsou takoví ti moji oblíbení střelci z divokého západu. Natočit film o muži jako byl Earp je samozřejmě dobře. Myslím, že lidé by ho znát měli. Přece jen je to legenda západu. Lawrence Kasdan jistě není špatný režisér, ale tady to měl prostě udělat trochu jinak. Největší chyba, scénář:-(. Místo aby byl ukázán zevnitř ukázali ho zvenčí. Nevím jestli mi rozumíte, ale to je podle mě u životopisných snímků chyba, ale to je pouze jen můj soukromý názor. Tady byl Earp vykreslen tak jak ho známe, jako neohroženého šerifa z Dodge City, kterého se všichni bojí, ale nevěřím, že byl takový uvnitř. To si myslím, že vůbec ne. Dále pak herci. Kevin Costner se mi do role Earpa vůbec nehodil. Líbil by se mi tam třeba ve své době mladý Lee Van Cleef nebo Harvey Keitel, Henry Fonda nebo třeba i Jason Robards. Vím, ale, že většina z nich už v době natáčení nežila škoda. Hodil by se tam spíš někdo kdo nemá s westernem zas takové zkušenosti. Třeba Keitel. Mám pocit, že ten nikdy nehrál ve westernu a proto by byl zde ve výhodě. Costner to bral moc jako western a ne jako životopisný film. Jinak herci Gene Hackman nebo Michael Madsen celkem dobří. Kamera úchvatná. Hudba bohužel jsem jí tam nějak nevnímal. Kostýmy i výprava s maskami celkem pěkné a docela bohaté. U mě za čtyři hvězdičky. S odřenýma ušima:-). Nemyslím si, že by to byl špatný film a na Razzies bych ho nenominoval, ale na Oscara také ne. ()

kinderman

Film o tom, že ta pravá láska přichází jen jednou v životě (Urilla) a že pokud nedopadne dobře (nebo skončí příliš brzy), žádné další ženě už nejste schopni dát 100 %, což, pokud to ta žena nepochopí (Mattie), přinese jen problémy. Teprve dlouhý čas ohladí bolest a může přijít něco nového (Jossie)...a když partneři nemají přehnaná očekávání, tak i pěkného. Nejpravdivější okamžiky: dialog Wyatta a Urilly, když se společně rýpou v hlíně na zahrádce...a ještě replika: "Podívejte, pane, už několik let mám hodně špatnou náladu, takže bych ocenil, kdybyste mě nechal na pokoji." Když zjistíte, že už nemáte co ztratit, opravdu se může stát, že vás do konce života žádná "kulka neškrábne". ()

GILLWANDER

183 minútový western bez momentu, pre ktorý sa ho oplatí vidieť. Dlhá stopáž si vyberá svoju daň, dlhodobo film neponúkne nič plnohodnotného, životná cesta Earpa je rozčlenená primerane no po zdĺhavých kúskoch a v celkovej podstate ponúkne iba životopis miestneho šerifa bez hraníc. Jeho kariéra je lemovaná prvou láskou, prvým hlbokým utrpením, odvahou či pádom na samotné dno a odhodlaním čeliť odporcom zákona. Nemal by som nič proti životopisnému filmu takéhoto rázu, lenže dĺžka, ktorou film disponoval bola ukrutne dlhá a väčšinou času nezaujímavá. Costner samozrejme bezchybný. Skrátiť ak by sa dalo tak aj o polovicu, vylepšiť technické parametre a mohlo by to vyzerať k svetu. Takto to zíva iba dejovou prázdnotou, kde ani jediný moment nestojí za pozretie. 60% ()

OG_Swifty

Velmi dobrý western o legendách mezi muži zákona, na můj vkus však velmi pomalý úvod. Kdo má zálibu v kovbojkách a přežije úvodní nudu, ten bude po zásluze odměněn filmovým zpracováním slavné přestřelky u O.K. Corral a následnou vendettou (jenom by se nikdo neměl divit historickým nepřesnostem, např. ohledně atentátů na bratry Morgana a Virgila a pár dalších). ()

Wiikii

Vzhledově se mi Kevin Costner jako Earp v prvních chvílích filmu moc nelíbil, až od poloviny jsem si zvykl a ke konci jsem uznal, že to byl dobrý výběr. Ale Dennis Quaid jako Doc Holliday mě zaujal více. .. Samotný snímek má sice tři hodiny, ale ukazuje celý příběh známého Wyatta Earpa. Je až neuvěřitelné, že někdo mohl mít takové štěstí a nebyl nikdy zasažen při takovémto stylu života. .. Rozhodně dobře natočený western založený na pravdivých událostech, takže se nestydím udělit i vyšší množství procent. .... HODNOCENÍ: 82% (4*) ()

Martin741

Reziser Lawrence Kasdan /Osobni strazce, scenar k Zaru Tela/natocil len taky nudny a dost podpriemerny western o Wyatt earpovi v podani Kostnera /Tanec s Vlky/. Kasadan ma nevyrovnanu reziu, westerny uz v 80. rokoch boli mrtve, kym este v 60. rokoch sa ich tocili stovky, kulisy su plane a podpriemerne, dialogy nic moc. A v kinach to komplet zhoreloa, okrem Obcana Kanea nemam rad prepadaky : 30 % ()

shyster

Tohle jsem opravdu nemohl vydržet. Koukat 3 hodiny na nudný western, bylo pro mě naprosté utrpení. Sága o rodině Earpů, ve které má hlavní slovo Kevin Costner, je zdlouhavá a neucelená. Příběh nám přeskakuje z jedné epizody ke druhé, není tu žádný tmelící prvek, který by to dával smysluplně dohromady. Vypadá to spíš tak, že si tvůrci napsali na papír, co je v každém westernu a pak to dali do pytlíku, zatřepali a vypadl jim z toho tento patvar. ()

Nautila

Na mě příliš zdlouhavé, bez začátku a bez cíle. Navíc mi Wyatt místy přišel svým chováním jako naprostý blb. Pořádná nuda. Je mi líto, já to protrpěla, ale přecijenom trochu chápu milovníky westernu. ()

baaaja

Achjoo, slibovala sem si od toho teda rozhodně víc :) na to že to mělo tři hodky, tak děj byl fakt slabej, řekla bych až nudnej. Vim že je blbý že to říkám, ale na konec jsem čekala jak na spásu, bylo to šíleně zdlouhavý... myslela sem že to nedokoukám,ale řikala jsem si, že třeba aspoň ten konec by to mohl nějak vylepšit, ale ten to akorát dorazil, fakt jsem nepochopila, k čemu tam byla scéna ve který nějakej cizí klučina připomíná uplně bezvýznamnou scénu ve filmu, kdy Wyatt zachránil jeho strejdu...? Snad proto abyještě víc zdůraznil Wyattovu chrabrost a neohroženost :))) ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Costnerova malá velká válka

Costnerova malá velká válka

14.02.2010

Nějakou dobu o něm nebylo slyšet. Tanečník s vlky se však vrací na scénu, a opět ve filmu, který hodlá i sám režírovat. Nikoho asi nepřekvapí, že akční dobrodružství A Little War of Our Own bude… (více)