Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

Necrotongue

Dnes jsem si dal po nějakém čase animovaný film a byl jsem vcelku mile překvapen; nebyla to sice naprostá pecka, která by si zasloužila pětihvězdičkové hodnocení, ale animace byla skvělá a moc mě bavila ta temná, místy až hororová atmosféra, která se projevovala v poslední třetině stopáže, ale tu a tam prosákla na povrch už dříve. Sice jsem teď atmosféru pochválil, pravdou ale je, že bych si ji dokázal představit i temnější; docela by mě zajímalo, jak by snímek vypadal v režii Tima Burtona. Myslím, že tohle je přesně jeho parketa. Buď jak buď, příběh mě bavil, chvílemi vyvolával takové to znepokojivé chvění, a pokud jste škodolibými rodiči, vyrobte falešná dvířka vedoucí do zdi, pusťte potomkům tuto záležitost a při jejich následném konejšení z nočních můr si užijete spoustu zvrácené zábavy. Koralínu rozhodně řadím mezi vydařené animáky a případné repríze se nebráním. Má generace měla Krabata a rád vidím, že se filmaři stále snaží točit snímky, které se dětem postarají o noční děsy. / Poučení: Vždycky může být o něco hůř. ()

evapetra

Pohádka o holčičce, která nebyla spokojená se svým světem a svými rodiči, vyniká vynalézavou, originální animací a strašidelným příběhem s trochu až hororovými prvky. ()

luka4615

Delikátní filmová záležitost s neobvyklou, avšak právě o to originálnější animací. Pravě takto by se dal v několika slovech pospat snímek Coraline, jehož druhou doménou je vtahující příběh s jemnými hororovými rysy. Coraline Vás právě proto od samého začátku chytne a již nepustí, jelikož se jedná o tu vzácnou kombinaci dobrých nápadů a skvělého zpracování, která je v dnešní době čím dál tím vzácnější. Skvělá práce! „Oh my twitchy, witchy girl. I think you are so nice. I give you bowls of porridge. I give you bowls of ice... cream. I give you lots of kisses. I give you lots of hugs. But I never give you sandwiches with grease and worms and mung... beans.“ ()

oLí

V kine pri 3D po peti kouscich a s kamarady mi tech 100 minut uteklo jako duchodcum moc. Proste puff a bylo to. Vtipny, napadity, velika fantazie, naramne vyuzite 3D. Skvely zazitek, a mit o deset let mene, poseru se strachy. Dabingu se vyhybam velikym obloukem, ale zde mi to proste cele perfektne sedlo. Tohle si ctyry hvezdy jiste zaslouzi. [8/10 červen 2009] ()

Sawy

Jo,budu za rouhače,ale mě se Koralína líbila víc,než zbožňovaná Noční můra.Po animační stránce dovedené k absolutní dokonalosti,jak šedivá realita tak barevný snový svět působí úchvatně a rozkvétající zahrada je skutečně pastvou pro oči.Hudba je také Selickovým silným spojencem a zvlášť druhá půlka s perfektní skoro až hororovou atmosférou dokonale baví.Film mi ale přirostl k srdci hlavně díky sympatické hlavní postavě,Koralíně skutečně nešlo nefandit a ten kocour měl taky něco do sebe.Velké překvapení a jeden z nejpříjemnějších animovaných zážitků posledních let. 90 % ()

Lucasion

Tak teď už konečně chápu jeden Speciální čarodějnický díl u Simpsonových. Koralína je hodně hororová pohádka. Skoro bych až řekl, že ne pro děti. Ta inspirace Burtonovými světy je tu hodně znát. Za mě hodně parádní animák, který je jak dělaný pro dospělý. Je to neuvěřitelně creepy a hranou verzi, pokud by vystřihli myši, by klidně mohl dělat James Wan. (80 %) ()

Fleur6

Chcela som, aby sa to neskončilo. That's all I have to say. Oh, I almost forgot.. There's something more: Be careful what you wish for. ()

ScarPoul

neskutočne krásna rozprávka. Selick má už pár skúseností z Ukradnutými vianocami, ale Coraline je úplne o niečom inom. Je tam už badateľný jeho rozprávačský štýl a viacej ako Burtona to pripomína Gaimana, ktorý je autorom predlohy takže sa to cení. Gaiman je jednoducho boh. Boh svojich vlastných svetov. Toto je ďalší dôkaz toho ako galantne dokáže vytvoriť svet do ktorého je radosť sa pohltiť. Plus prirátame pamätné postavičky a všade prítomnú mágiu a hlavne fantastickú hudbu. Nech sa na to pozerám s tej či onej stránky vychádza mi, že ak len trochu máte radi nezvyčajné a magické príbehy tak sa v tom nájdete. Naozaj pozoruhodné spracovanie, ktoré je svojou komplikovanou originálnosťou neskutočne čarovné. ()

maseer2

lepší než The Nightmare Before Christmas (stejný režisér je hodně znát) - strašidelný, temný, parádně fantastický a dobrodružný animák, na který bych ale svoje budoucí děti nevzal, poněvadž jsem se u něj sám dost bál... 4* ()

bouncer

Nádherná podívaná. Vše z pera Neila Gaimana je zárukou fantastické imaginace a působivé fikce. Stejně tak je tomu u Koralíny...strašidelné pohádky která oslní představivostí, povedenou animací a dobrým dabingem. Skvěle odvedená práce a můj favorit mezi letošními animovanými filmy. Navíc je z toho filmu cítit styl Terryho Gilliama (cože je jen dobře). Pohádka jak má být. ()

BigDeal

Uvarené možno podľa miliónkrát skúšaného receptu, no stále mi to chutí. Výborný dabing, krása starej animácie a bábok, vizuálne prepracované (na rozdiel od Burtona viac farebné a tým pádom veselšie), kamera v zaujímavých uhloch, naozaj nezvyčajné postavy, niekedy až surrealistické výjavy, napínavá akcia, vtip a mnoho nápadov (piáno, ktoré hrá za vás). Pri Coraline sa proste nedá nebaviť. ()

Hwaelos

Karel Plíhal říká: Nevidím důvod, proč by dítě nemělo mít právo na pořádně depresivní blues. Koukám, že páni Selick a Gaiman toto úsloví lehce pozměnili a nevědí, proč by se špunti nemohli dívat na horory své věkové kategorie. Mě osobně příjemně překvapilo, jak moc se děj odchyluje od knižní předlohy. Dokonce si myslím, že ji i v mnohém překonává, což dávám za vinu zejména nápadité vizualizaci (zahrada mě dostala) a taky tomu, že Koralina je obecně slabší Gaimanův kousek. Bylo to i moje první setkání s 3D filmem a překvapovalo mě, že ne všechny objekty na plátně jsou opravdu 3D. Jsem zvědav, jestli bude někdy natočen film u něhož budeme opravdu celou dobu uhýbat zubům, klům a kulkám :) Nicméně přesvědčilo mě to, že Avatar by měl stát za to... ()

Martinibaby

Já vlastně moc animáče nevyhledávám, ale musím říct, že už dlouho jsem neviděla tak krásnou ne-pohádku. Tak jsem se nechala unést a vcucnout světem, který oplýval fantazií, barvami a nadanou Dakotou, kterou prostě žeru :) ()

MoiJe

V zasade originalne, no pri tom presne take, ake cakate, ze to bude, bez nejakych prekvapeni. I tak ale chvilami celkom slusne budovane napatie. ()

ChArLeNe

Temný animák od režiséra kultovej Nočnej mory pred Vianocami. Pri pohľade do gombíkových očí mi miestami behal mráz po chrbte, rovnako ako aj zo zmeny nálad a prístupu 2.matky. Avšak, nechápem načo sa toľko zaoberali zložitosťou (štruktúra) a problematikou (na zapamätanie) mená Coraline, keď aj napriek tomu si to každý mýli s Caroline (vo filme), zbytočne to len kazí na dojmu. Rovnako ako už spomínaná a preklínaná "neoriginalita". ()

Terva

Oba, táta i máma píšete o rostlinách a nemáte rádi hlínu!!!! Tak hodnotí Karolína, pardon Koralína své rodiče. Co se asi začne dít až najde svět za tajnými dveřmi, kde je svět přispůsoben jejím potřebám, a nebo je to jen jedna velká iluze? Kdo a jak pak pozná jak dobří jsou rodiče? ...dýně, líně, leží v hlíně.... Asi ve dvou nebo třech záběrech, jako by režisér Henry Selick naznačoval, že otec má lepší vztah k dětem, než matka, ale může to býti jen zdání. Koralína je chytré děvče a určitě rozpozná "svou" pravdu. Úvodní scéna filmu, kdy je panenka "svlékána" z kůže a posléze zase znova ušitá, určitě ovlivnila i dostupnost pro naše děti (12). ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)