Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

omega_SK

Waaaaaaaw KRASOTA. Inu keď je pútavý príbeh, tak sa ani dákym chybičkám krásy nevenuje pozornosť. Možno som bol až príliš unesený dejom, takže nemám čo vytknúť. Po čase si to o5 rád pozriem ()

ventus

Coraline rozhodně není rodinným filmem, který byste měli sledovat se svými dětmi. Odlehčený a hravý úvod vás zbaví ostražitosti, pak se náhle ze slaďounkého lízátka rodinné odpolední pohody vynoří ocelový břit a rozřízne dětem jazyk dřív, než se stačíte vzpamatovat. Hra s pudovými dětskými strachy je tu rozehrána tak důsledně, že moje 11 letá dcera, která (téměř) bez mrknutí oka absorbovala všechny naturalisticky a explicitně podané hrůzy, mordy a příšery potterovského světa, tento animák v polovině odmítla dále sledovat. Po mém naléhání, v přesvědčení, že dobrý konec zlomí sílu temného příběhu, film shlédla až do konce, aby mě v závěru proklela, že se na něco takového musela dívat. Zatímco dětského diváka před filmem varuji, dospělému s dětským srdcem jej naopak rozhodně doporučuji. Stoprocentně dotažená grafická koncepce díla, vynikající hudba a především bezbřehá fantazie příběhu spolu s dechberoucími mnohonásobně gradovanými gejzíry fantaskních vizuálních nápadů (některé scény již nezapomenete) dají pocítit úctu k autorově imaginaci a kreativitě ale současně i hořkost uvědomění si vlastních omezení. ()

kapko

Perfektný rozprávkový film. Hudba 10, efekty 10. Naozaj to nemalo chybu. Nakoniec tie rozprávky sú ovela lepšie ako väčšina filmov. ()

TERRMITh

Animáč od tvůrce Nightmare before Christmas podle předlohy Neila Gaimana...no, to prostě nemohlo dopadnout špatně. Naprosto úchvatné zpracování, toho čeho animátoři a grafici dosáhli se jen tak nevidí. ()

ledger

To byla krásná pohádka. Líbil se mi spád děje. Ani chvíli jsem se nenudila a pořád bylo na co se dívat. Co na tom, že nebyla moc originální. Kéž by se takhle pěkný pohádky točily u nás. ()

J.M.Kubik

Nadherné, pohádkové, temné a užásnej kocour.. A je ze mě zase malej kluk.. Akorát hudba mohla být méně vtíravá. Ale stejně.. ()

disstanda

K filmu jsem přistupoval jako k dalšímu animáku na vlně "Burtonovin" a očekával slibné zalepení všedního večera. Chyba lávky, Coraline totiž disponuje nejen povedenými triky a několika výbornými vtipy, ale i originálním příběhem s několika zvraty (což v tomhle žánru oceňuji) ()

Rapollo

Výborně zpracované téma Gaimanovy knihy s fantazií, která se takřka dotýká dospělého světa obskurnosti a obscénosti (viz kabaretní revue bývalých šantánových zpěvaček), scéna myšího cirkusu připomíná české animované filmy ze 70. a 80. let minulého století. Dakota Fanning v roli holčičky Coraliny naprosto exceluje, její manýry nastupující puberty, zejména v přehrávání nudy a znechucení, jsou tak přesvědčivě, že jsem padal smíchy na držku. Snad mi jen chyběla o něco větší zlověstnost druhých rodičů, hlavně co se týká "knoflíkového pohledu". Hudba také vynikající. ()

xerxxes

Od tohoto snímku jsem neočekával víc, než pohádkovou podívanou pro děti...a jaké bylo mé překvapení!!! Úžasný příběh, DOKONALÁ HUDBA!!!!! (Bruno Coulais a maďarský dětský sbor, zpívající písně v jazyce, který neexistuje a bůhví, kdo jej vymyslel!!!!) a spousty vypiplaných detailů, které podrthují velice zajímavý příběh. Vrátilo mě to do dětských let, kdy jsem měl noční můry z Ledové královny od Andersena...Další kultovní snímek, který doporučuji všem! ()

ghostwo

Na začátku to vypadalo na zajímavé poselství - ne jedné straně nepříliš příznivá realita ( nepříjemní rodiče, ignorující svou dceru ), polobláznivý sousedé a Koralína, fajn holka, která to musí vše snášet. Na druhé straně příjemní rodiče, kteří se snaží všemožně Koralíně vyjít vstříc a potěšit jí. Čekal jsem, že se pohádka vydá směrem nápravy rodičů atd., ale vše bylo jinak. Vznikli z toho samoůčelné hrátky s fantazií , bez poselství.Nicméně říkám této pohádce ano a líbil se mi i český dabing koralíny. ()

Jakub999

Graficky pekne spracované(ale v dnešnej dobe nič neobviklé ), ale dejovo ...... je to 100x omielaná ta istá pesnička (Alenka v ríši divov, Čarodejník z krajiny OZ ...). Nič prevratné, koniec dopredu jasný, ale na jedno pozriete a ako strašidelný film pre decká je to ideálne. ()

Yossaretix

Modrovlasá dívenka mě okouzlila a i když námět je klasické klišé, nenaslouchající rodiče, kamarád kutílek, výstřední sousedi, tajemný kocour a hlavně dveře do jiného, dobrými i zlými přáními upředeného světa , tak je to klišé rozkošně a mírně strašidelně udělané, nese v sobě nenásilné poselství, po kouknutí s dcerami jim určitě věnuji víc času a ony zase víc pohopí mou živitelskou zaneprázdněnost a nenechají se lehce nalákat do pavoučích sítí sladkostí nějaké temné duše, doporučuji...trochu větším dětem :-) ()

ArtLucie

Plný počet hvězd.. za hezký námět ( i když dětem před spaním bych to teda nepouštěla), krásné zpracování a hlavně za hlasový výkon Teri Hatcher. Myslím že do hloubky prozkoumala své možnosti. ()

Rommeo

Tento snímek v režii Henri Selika nijak nevybočuje ze standardních Selikových filmů. Ihned na první pohled je znát vliv Tima Burtona. Jednoznačným kladem filmu je až dech beroucí animace. Je pohledná a v žádné části filmu nelze najít jedinou chybičku. Přechod do 3D efektu podtrhuje záhadnost ,, lepšího domu a rodiny“, tedy tvůrci 3D efekt používají jakmile Koralína přejde dvířky do jiného světa. Nejsilnější stránkou však pro mě bylo hudební zpracování filmu. Bruno Coulais byl tou nejlepší volbou pro hudebního skladatele. Perfektně podtrhuje jak nevinnost hlavní hrdinky a dětského světa tak i hrůzostrašné pasáže a pocity strachu. Víceméně jsem očekával málo, ale byl jsem příjemně překvapen. Myslím si, že Koralína je spíše film pro dospělé. Mnoho pasáží, jakož i celkový příběh, potřebuje silnější zamyšlení. Film mě dokázal dekadentně naladit a svět s knoflíky místo očí byl opravdu strašidelný. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)