Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

Margerie

A máme tu další z hrstky filmů, které se vyrovnají své knižní předloze. Dokonce mi tentokrát ani nevadí, že si tvůrci trochu pohráli a děj knihy sem tam pozměnili. Coraline je nejlepší Gaimanova kniha a v pohyblivé podobě také předzvěst toho, že Selick může dobře fungovat i sám o sobě, nejen ve dvojici s Burtonem. Krásně temný animák, který má do filmu pro děti hodně daleko (nebo se pletu a děti by ho s úsměvem přijaly? - možná že je to na stejné úrovni jako Alenka v říši divů... posuď te sami). Nicméně je to film, ke kterému se ráda občas vrátím. Už jsem ho viděla tolikrát, že mě ty knoflíkové oči skoro neděsí. :-) ()

Megynka

Nejlepší "animák", co jsem kdy viděla. Takový pohádkový horor :) prostě bomba, nemám, co bych vytknula ... Jen upozorňuji, že to patří pro film v originále. S dabingem bych mu dala hvězdičky tak 4 ... ()

MindTuber

Koralína a svět za tajnými dveřmi, tak přesně takhle si představuji temnou animovanou pohádku. Koralína si mě získala hned několika věcmi. V první řadě je to špičková stop-motion animace, která vás hned v úvodu filmu naláká (scéna s přešíváním panenky). Zpracování je zkrátka úchvatné a pracuje s každým detailem. Hlavně hra stínů a světel, například v noční zahradě, je opravdu okouzlující. Další povedenou složkou je hudba. Ta je tak akorát dost pohádková a tak akorát dost temná na to, aby podkreslovala celkovou atmosféru. Překvapením pro mě bylo i to, jak mi byla hlavní postava Koralíny sympatická a to s ohledem na její charakter a nelíbivou vizáž loutky. Ačkoliv je děj variací na Alenku, tak má svůj osobitý rukopis a boduje v již zmíněné atmosféře. Zvlášť v první polovině filmu máte takový ten divný pocit, že něco není v pořádku. O to více by mě zajímalo, jaký pocit dolehne na mladší diváctvo. Ať už máte rádi klasickou animaci nebo se vám líbila nějaká Burtonovina (Ukradené Vánoce,Mrtvá nevěsta Tima Burtona) Koralínu a svět za tajnými dveřmi vám můžu jen a jen doporučit. Čtyři. ()

nenet

Koralínu jsem “povinně” viděla nejmíň dvacetkrát a dosud se mi neomrzela. Originální animace a samozřejmě geniální předloha Neila Gaimana to ostatně ani neumožňují :). ()

Maniik88

Nuž tak, pustil som si to s deckami, 6 a 9r a nevedel som do čoho ideme. Kurňa, to bola teda rozprávka. Ako Votrelec mi príde teda menej strašidelný ako toto. Fakt hororová rozprávka, s pôsobivou grafikou, príbehom, atmosférou, hlavnou hrdinkou aj záporáčkou. Mŕtva nevesta je oproti tomuto pohodička. Štúdio Lajka vyprodukovala viacero pôsobivých rozpávok. Toto a Kubo a dve struny sú top. Klobúk dole pred deckami, najmä mladším, že sa nepotentovali od strachu a že to vydržali do konca. ()

Elegnor

Kouzelné zpracování kouzelného příběhu. V poslední době jsem viděl spoustu skvělých filmů, ale tohle je něco úplně jiného.. Zpočátku mi trochu vadilo zpracování postav, ale zvykl jsem si, prostředí a vůbec ostatní animace jsou geniální. Hudba je jak z jiného světa a dokonale pasuje k atmosféře. Snímek možná je místy infantilní, ale pro mě osobně to byla nostalgická cesta do světa dětské fantazie, intenzivnější než jakákoliv jiná, jakou jsem jako dítě zažil :) ()

MikeMyers

Úžasné zpracování, napětí i vtip. Velmi milý příběh a vizuální podívaná.Pro mě osobně zase jeden z mála animáků který za něco stojí. Ohrané téma světa za zrcadlem jsem si vůbec nepřipouštěl zkrátka vás to baví - tisíckrát lepší než Narnie a ostatni radoby detské fantasy. Film v kině má jednu ''vadu'' a to je dabing ne že by nebyl dobrej ale já sem se těšil na Dakotu a na její hlásek a nedostalo se mi ho mno nevadí čekám na DVD :) - vřele doporučuji. 5 stars ()

Behind

Svoje dítě bych na to nevzal, ale já sám jsem se při sledování tohoto dílka do dětských let vrátil. Třetí rozměr, ve kterém jsem měl možnost film vidět, se tu nepředvádí. Působí jen jako jakýsi prostředek ke vtažení diváka do pohádkové krabičky, ve které se spousta věcí jeví povědomě, jako ve staré bedně s hračkami. Poněkud temnější atmosféra, podtržená skvělým výtvarným stylem, na mne působila, jako by se mi vracel nějaký dávný sen z dětství. Jak by taky ne - Neil Gaiman je pán snů. ()

L3G1ON4R

S nápaditým kabátkem, pěkným příběhem a dobrodružnou atmosférou je Koralína vyšitá jak knoflík místo očka pro chvíle relaxu a vypnutí z reálného světa. Rodinná pohádka však pod kabátkem skrývá i opačnou stranu světa, na kterou si sledulka musí počkat X=) ()

pekas

Rádoby Burton bez Burtona. A je to strašně přeserepetičkovaný, v tomto případě méně by bylo více. Animace i děj celkem dobrý, ale jako celek je film tak za slabší čtyřku. I když některé postavy byly celkem zábavné, např. pan B a tatínek č.2. ()

Mes-siah

Tim Burton bez Tima Burtona. Výborná temná atmosféra, dostupná aj pre deti. Ale nie zas tak malé deti. ;-) (12.8.2009) ()

Soubi

Moc hezké...příjemně ponurá pohádka se sympatickou mladou cynickou hrdinkou a pár knoflíky :). Nenapadá mne k čemu Koralínu přirovnat, ale minimálně za lístek do kina stojí. Nádherná a přitom jednoduchá animace, která se velice dobře sleduje a ukazuje každý detail prostředí a fantastiku "druhého světa." Snad abych jen nechválil...hlavní záporňačka mi nepřišla moc strašidelná, ale to bude možná tím, že...já jsem já :). ()

DoubleJo

Bol to zazitok pozerat. Vizualna stranka bola osviezujuca, po vsetkych pixarovkach a inych animakoch. Strasidelna atmosfera posobila preste tak, ako mala - intenzivne. Velke prekvapenie a velka spokojnost. ()

Ernie_13

Kráááasne vytvorene, putave, strasidelne aj pekne....ale na Nightmare Before Christmas to nemalo! *;-) ...tesne v zavese! ()

jafuska

moc pěkná pohádka, i když animace se mohla víc pověst, proto dávám jen 4 hvězdičky, ale jako děj, moc pěkný, i když do animovaných pohádek se mě nikdy moc nechtělo, ale některé jsou opravdu pěkné, doporučuji je to i pro dospělé ()

Pharlap

Tak dětem, bych tento snímek jistě nedoporučil, protože postavička čarodějky, co vám chce místo oči přiší jehly.. uff.. to je mazec docela! Vynikající fantasie scénáristy, jakoby předělaná Alenka v říši divů, místy slušně horrorová a napínavá. Po delší době, jsem se u pohádkového filmu bavil od začátku do konce. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)