Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

CrazyAn

Temná a krásná pohádka. Film Koralína a svět za tajnými dveřmi mě tolik okouzlil, že jsem z něho nadčená do teď. Nikdy nezapomenu jak jsem na to poprvé koukala. Naprosto unesená... Ten zvláštně příjemný pocit mě provázel celou dobu. Vždy když si chci zlepšit nějak náladu podívám se na to znovu a znovu. Animace je krásná, příběh povedený. Dobře zobrazené rozdíly mezi dobrem a zlem. To jak zlo je vždycky ze začátku silnější, dokáže obelhat a podvádět, ale dobro ho vždy nějak chytře přemůže (Vlastně vždy díky lásce) Celý film provází tak krásně pozitivní atmosféra. Miluji hudbu od Bruna Coulaise, vždy si připadám tak tajemně. Ta melodie, úplně se u toho rozplývám. Celý svět vnímám při sledování úplně jinak. Film mi vždycky připomene to, že jsem také vlastně ještě dítě. Všechny postavy z filmu jsem si úplně zamilovala. Pan Bobinsky, jeho půdní byteček a jeho myšky. Typické rodiče, které nemají na své dítě čas a tak si Koralína hledá svůj život. Zkoumá nové a nové věci. Je neustále unuděná, ale vždy vymyslí něco čím se alespoň trochu zabaví. Úžasnou roli také hrály Koralininy sousedky. Babičky, které mi připomínají mojí babičku. Pořád se hádají i o těch největších blbostech, jako třeba věštění z čaje. (z toho jsem úplně nemohla) ()

vera290

Nejdříve jsem se bála co u tohohle animovaného filmu čekat, ale když jsem to shlédla, byla jsem příjemně překvapená. Příběh byl zajímavě propojený s realitou a kouzelným světem... Bylo skvělé. ()

Manarit

Film, na který se nezapomíná. Miluji věci na pomezí pohádek a fantasy. Není to naivní, ani hrubé. A přestože se jedná o animovaný film, některé pasáže jsou téměř děsivé a vůbec to Coraline neubírá na napínavosti. Temně kouzelný svět, ze kterého se vytěžilo maximum. ()

mpet

Vzhledem k tomu, že mě animace neskutečně rozčilovala, nemohu hodnot nijak kladně. To, že zbytek filmu byl dobrý už to nedokáže zachránit. Příběh sám o sobě se mi velmi líbil, hudba byla příjemná a dokonale seděla k ději, dokonce se zde našlo i pár vydařených vtípků, ale ani všechny tyto klady nedokáží vyvážit ten největší průšvih jménem šílená animace. ()

Lenka.31

Čarovné, pekné a najmä originálne. Film sa mi páčil najmä kvôli super animácii. Nebolo to tvorené počítačom, ale ako za starých dobrých filmových začiatkoch. Postavičkami museli krok za krokom hýbať. Veľký obdiv, pretože za týždeň nahrali iba desiatky sekúnd.Možno preto to malo skutočný dojem. Neraz som chcela mať Koralinin dom u mňa. ----------Námet: 100% Scenár: 100% Hudba: 100% Animácia: 100% Dabing (český): 100% Celkový dojem: 100% ----------- ()

Zavi

Tento film som si obľúbil najviac kvôli skvelým dialógom. Neodporúčam pre deti do 12 rokov pretože na animovanpú rozprávku je to celkom strašidelné. Určite je to animák aký tu ešte nebol a som veľmi rád že vôbec vznikol. Najviac ma šokovala scéna s gombíkmi. Dávam 3*. ()

Chiaky

Tahle pohádka, mě opravdu zaujala jak stylem postaviček tak příběhem. Příběh, kde sen je příjemnější jak realita, mě se to teda hodněl íbilo, i když nějaký ty zápory by tam byli...inač je to opravdu bomba! ()

Mil_haus

Neilovu fantazii mam moc rad. tady jeste navic pamparadne doplnenou uzasnym vizualem. ani chvili jsem se nenudil. studnice Gaimanovy imaginace je, jak se zda, nevycerpatelna ()

mikehoblog

No, čekal jsem od toho rozhodně víc. Aspoň že ta poslední čtvrtina filmu se trochu rozjela, ale celkový dojem to moc nezachránilo. ()

Taurpower

Moje mala 4leta ratolest vzala capa, kdyz se na obrazovce poprve objevila "druha maminka" , takze pro nejmensiho divaka tento pribeh pravdepodobne nebude. Mne osobne se toto dilo celkem libilo. A pokud mate radi podobny styl animace, muzu jen doporucit. ()

zemon

Milujem stop motion vecičky a vďaka tejto som sa cítil ako dieťa, aj keď... keby som bol dieťa nespal by som z toho možno aj mesiac. ()

Janette789

Zbožnuji a miluji žánrn těchto pohádek.Koralína a svět za tajnými dveřmi nemá chybu.Zpracování, ilustrace všechno na 1čku! Velký úspěch! Hodnotím 5hvězdičkami! ()

rbr

Úsměv od ucha k uchu. Po celou dobu. Moderní sága pro všechny věky. Rok 2009 by dozajista skvělej pro animáky. ()

Benoit

Kdepak, pohádka pro děti to určitě není. Sám jsem byl nejdřív trochu v šoku, protože jsem na něco podobného nebyl připraven. Za nedlouho mě to ale neuvěřitelně vtáhlo a místy jsem se musím přiznat, dokonce i bál! Jinak jsem se ale výborně bavil. Kombinace pohádky a lehkého, řekněme "hororu" fungovala bravurně! ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)