efko

Pre mňa doteraz neznámemu režisérovi Kurtovi Wimmerovi sa podarilo aj bez bombastických špeciálnych efektov a počítačovej grafiky (viď Reloaded a Revolutions) nakrútiť pravdepodobne najlepšie sci-fi tohto roku... Film je výborným mixom Gattacy, Minority Reportu, Brazilu a trošku aj Langeovho Metropolisu. Tradične výborný Christian Bale mi poriadne zahral na city... ()

willis

Film je hodně nevyrovnaný. Střídá skvělé scény s horšími a konec je trochu překombinovaný. Přesto přináší do žánru antiutopické sci-fi i něco nového a hodnotil bych jako lepší *** nebo horší **** jak chcete. ()

AIMÉE

Baleova nedostupnost, kterou ukazuje ve většině jeho rolí, je i zde zachycena s určitou grácií. Bale do svých rolí, ač jsou podobných charakterů, přinese vždy něco nového. Equilibrium není výjimkou, navzdory tomu, že se jedná o spíše nevýraznější projekt. ()

Dallas

Témy spoločností žijúcich v postapokalyptickom svete jednoducho zbožnujem a ked sa jedná navyše o totalitnú spoločnosť, tak som v svojom živle. Christian Bale je jedným z mojich obľúbencov a tu podáva výborný (topiaci sa ľad) výkon. Aj Sean Bean, ktorý si strihol zopár scén je dobrý a zbytok tiez nezaostáva. Čo sa stane ak sa hlavná zbraň útlaku postaví proti nemu? Pre niekoho je to možno klišé, ale nech. Výborné akčné scény (niektoré dotiahnuté k dokonalosti), mrazivý svet a bezcitné decká (niekedy keď idem okolo nejakej strednej alebo aj základnej školy, tak ma podobne mrazí :-)). Pre fanúšikov žánru je Equilibrium záležitosťou, ku ktorej sa po čase radi vrátia a ostatným prajem dobrú chuť. ()

Darksophie

Tento film jsem potkala čistě náhodou pozdě večer a ačkoliv jsem v ten moment měla rozkoukáno něco jiného už jsem u něj zůstala. Jako fanouška sci-fi mě nadchl. Civilizace, kde city jsou zločin a kde se běžně pálí umělecká díla. A jediná droga, která zničila veškerou nenávist a války, ale zůstáváme bez soucitu a lásky ještě lidmi? Without love, without anger, without sorrow... breath is just a clock ticking ()

spiritus

Velmi sugestivní podívaná o nehezké totalitní budoucnosti, kdy je z člověka vymazána poslední kapička lidskosti a stává se z něj pouze poslušný stroj vykonávající bezmyšlenkovité úkoly, bez sebemenšího citového pohnutí. Nápad perfektní, vizuální zpracování takté, herecké obsazení velice dobré. Tak proč jen ty 3*? Jednoduše proto, že tento film je v závěru více než naivní a nelogicky rychle zakončený. Nedovedu si představit, že takto etablovaná totalita, jaká byla ve filmu znázorněna, se nechá zlikvidovat jediným klerikem. Ne ne, takle to na mě prostě nefunguje. Takováto totalita bybyla tak posychrovaná, že takovýchto kleriků by měla tucty a jedna černá ovce by prostě byla okamžitě zlikvidována a nahrazena. A jelikož mi to na tom filmu dost vadí, proto dávám takto relativně "nízké hodnocení". Přesto je celkový dojem dobrý a ona strašlivá budoucnost je nastíněna velice umně a věrohodně. ()

Zeke001

První * za příběh, druhá * za efekty, třetí * za herecké výkony, čtvrtá * za hudbu a pátá * za poslédních 15 minut ()

Phorbo

Equlibrium není zase tak špatný film. Christian se zde docela vyfešákoval do matrixovského kabátce. Diggs už trošku ztraci, nemluvě o tom, že ztratí svojí tvář. Scénář upoutá, kamera ale pokulhává (kromě těch akčních scén, které jsou chytlavé). Hanit nijak nemůžu. (jen doufam ze MGS bude preciz) 8/10 ()

Všelicos

První film, kde mi byl Bale sympatický tak, abych mu fandila - ten pokerový ksicht mu vážně jde :) Umím si i docela představit, že by se našli lidé, kteří by si equilibrium dobrovolně vzali, kdyby to znamenalo konec válek... až na to, že tady to konec války neznamenalo... zvláštní, že se tam nad tím nikdo moc nepozastavoval :) vyvražďování cituschopných mi tedy jako dost drsná válka přišla... Vcelku vzato koukatelný film, i když mi příběh poněkud připomínal 451 stupňů Fahrenheita... ()

mosnak odpad!

To hodnocení je myšleno jako vážně? Vždyť je to hovadina... "musíme zlikvidovat cituschopné..!" :-))) tak to mě málem složilo. Christiana Balea jsem snad v horší roli neviděl :-((( Efekty jsou směšné a bojové scény trapné. Odpad jsem dal hlavně kvůli tomu,že je to šíleně nadhodnocené! Jinak by to bylo za 1 hvězdu (za snahu). ()

Wienczaa

Ještě než jsem tento film viděl jsem myslel že se bude jednat o neutuchající nudu, přeplácanou notoricky známými akčními scénami, které byly viděny v desítkách či stovkách (???) akčních filmů. Takže jsem od tohoto filmu opravdu nic moc nečekal. Nakonec jsem byl velice příjemně překvapen, ne-li přímo zaskočen. Christian Bale se s touto rolí popral docela dobře, a ty zvraty na konci filmu... skvělé... ()

Movie Gourmet

Film, kterým se podle mě proslavil, nebo jinak řečeno vešel ve známost dnes slavný a známý dříč Christian Bale. Film o vizi budoucí lidské společnosti, kde vládnoucí garnitura potírá u lidí veškeré jejich emoce, jako zdroj zla, násilí, které lidskou společnost ohrožuje. Bale zde ztvárnil klerika Johna Prestona, který patří mezi nejlepší a nejtvrdší potírače "zločinců", to je lidí u kterých se projevil jen náznak jakékoliv emoce - přestali brát "lék", který má jejich emoce potlačovat. Bravo Christiane, bravo! Pozoruhodný start tvé kariéry. Verdikt: 4* a 80 %. ()

kamigava

Ch. Bale je mi sympatický. Tohle jedna z dalších rolí, která mu sedí. :) Film je se skvělou atmosférou doboru podívanou. Fantazii se meze nekladou. Vytvořit antiutopii není těžké. Všichni se prostě budou chovat jako stroje bez menšího projevu lásky, lítosti nebo strachu. Akce je tady na svém místě. Kdyby byla možná trochu akčnější, dal bych plný počet, ale na tu dobu je to docela výkon. Matrix jsem taky už dlouho neviděl. Kdo by rád viděl Balea jako nezničitelný stroj na zabíjení, který nakonec zjistí, jaký je smysl života, ať se na film mrkne. Hodně zajímavý nápad. ()

NJD

Jeden z těch sci-fi filmů, který se nám snaží naznačit, že pokud takhle budeme žít dál, tak to s náma nedopadne dobře. Nápad nikterak originální, ale kvalitní zpracování po vizuální stránce to zachraňuje. Co se týče děje, líbilo se mi, kolik ve filmu bylo zvratů. Co se mi však nelíbilo bylo vyvrcholení děje, které místo dalšího zvratu nabídlo akorát střílečku ve stylu Matrix a hotovo. Do té doby jsem uvažoval o 5*, poté už to byly jasné 4. ()

Renfield

Z pohledu Otce bezchybná společnost, které ovšem až překvapivě dlouho trvá, než odhalí nepoužívání Prozia a zakázané city u jednoho z nejvlivnějších. Díky neustálému opakování a doslovnosti se něco takového nemůže divákovi stát. A to to až do knižní popravy vypadalo dost dobře. Naštěstí je tu Christian Bale a jeho zajímavější bezcitně chladné já, využité nejen při pálení, ale i v akčních scénách. Ty jsou ve většině případu celkem zdařilé, ale časem svoji monotónností (neporazitelností) také začnou nudit, k čemuž přispívá i hodně zvláštní a zase se opakující hudební motiv. 50% ()

Emo-haunter

Slušné motivy legendárního Orwella, především jeho knihy 1984. Kromě tohoto filmu si hodně věcí vzala i V jako Vendeta, ta ale byla o mnoho poutavější, inteligentnější, psychologičtější, a epičtější. Kdyby to nemělo Balea, nemá to moc co nabídnout - ten hraje výborně. Jedná se o lehce nadprůměrnou akční zábavu, která má spoustu děravých a nelogických míst, ale zase si na nic nehraje. 6,5/10 ()

Strike

Příběh zajímavý , ale neoriginální. Samotné ztvárnění sme už taky někde viděli, ale všechno to do sebe tak nějak zapadá. ()

Tomyš

Tenhle film vybořuje z řady, originální nápad a poutavý příběh. Asi to chce ještě něčím okořenit a bylo by to jedno z největších překvapení roku. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda