Illy

Překvapivě dobrý film od kterého jsem nečekal mnoho a nakonec se výborně bavil. Christian Bale je slibný herec, v Mechanikovi a Batmanovi své kvality jen potvrzuje. ()

hell_boy

Nápad není špatný, Bale slušný, ale celý film působí tak nějak zmateně a nedodělaně. Scénář má trhliny hluboké jak Mariánský příkop, že to vypadá, jako by byl spáchán na koleni během nátáčení (jestli vůbec byl spáhán). Rádoby nečekané zvraty, které jsou ke konci filmu v koncentraci cca dva do deseti minut, jsou tak neuvěřitelně ploché a netrefně umístěné, že jsou spíše k smíchu a kazí výsledný dojem. Zpracování, které asi mělo být hlavní nosnou složkou Equilibria, mi taky zrovna nepřijde nikterak skvělé a některé "pistolové scény" mi svojí trapností vykouzlili úsměv na rtech, místo trůrci pravděpodobně zamýšleného údivu. I přesto, že jsem zátím jen kritizoval, můžu říct, že jsem se velice dobře bavil a šel spát s pocitem "Zase jedna dobrá oddechovka." (i když to mohlo být i mnohem lepší, potenciál tu byl). ()

crozet

Chytlavé a literárně věčně živé byť už dávno neoriginální orwellovské téma, špetka Matrixu, dobré herecké výkony (opravdu děsivý Prestonův syneček), režie, kostýmy a výprava. Na sobotní večer na ČT1 (nejtragičtější čas pro sledování TV) výborný zážitek. V oboru akčních filmů působilo efektně skloubení bojového umění a používání střelných zbraní. Škoda jen, že poutavost sledování zmizela při gradujícím závěru, který byl téměř nedůstojným zahozením dosavadně se vyvíjejícího tempa a úrovně příběhu. ()

thunnus

Slušný nápad s fašistickou společností budoucnosti kazí předvídatelnost a souboje a la matrix, které aspoň já nemusím. Jinak je tu ale docela povedený přerost hlavního hrdiny z ochránce "zákona" na odbojáře. Bohužel závěrečný souboj je spíš trapný než působivý. ()

CamperCz

Toto je jedno z nejlepsich béček, ktere jsem za dlouhou dobu videl. Logika Wimmerovy vize ma sice sve trhliny a opisovani od Orwella je jasne patrne na kazdem kroku ; to nic nemeni na tom, ze jsem si tento film skvele uzil. 4* je nejvic, co muzu béčku dát. Vyborny Bale! ()

Phillo

Takéto filmy jednoducho žeriem. Všetko čo sa týka IMHO "reálnejšej" budúcnosti ma vie dostať. Ešte pokiaľ sú súčasťou nápadité akčné scény a vynikajúci hlavný hrdina. Potom stačí už len nejaký dej a je to. Takýchto inteligentných filmov je málo a vždy ich budem zbožňovať. 90% ()

Camulator

1. hvězdička za Chris, 2. hvězdička za tiana, 3. hvězdička za Ba, 4. hvězdička za lea, 5 hvězdička není protože mi Matrixové scény připadají ohrané a nápad už tu taky byl někde jinde, ostatní je tak...na půl hvězdičky... ()

dr.block

Emoce způsobují války, chceš cítit? Zemřeš! Perfektně navozená atmosféra totalitního státu, skvělé akční sekvence, dobří herci. Prostě výborný film s velmi zajímavou myšlenkou. ()

Martinius

sci-fi je skratka vedeckej fikcie. cize pod zaner sci-fi spada cokolvek, co ma aspon aky-taky vedecky zaklad, nech uz je akokolvek spekulativny. pre filmy ako equilibrium by sa mal definovat novy zaner - absurdna fantastika - pretoze s vedou, ci aspon minimalnym zmyslom pre realitu, nema nic spolocne. a toto je hlavnym kamenom urazu inak celkom slusne natocenej snimky. dej je situovany do prvych rokov 21. storocia po tretej svetovej vojne. globalna (nuklearna) vojna je vsak v sucasnej dobe silnym anachronizmom a je rovnako realna (ci nezmyselna) ako likvidovanie protivnika so sice velmi elegantnou ale maloraznou utocnou puskou heckler & koch G36 cez tehlove steny. staci iste vseobecne vzdelanie a davka pragmatizmu, aby si mohol reziser (i tvorca myslienky filmu v jednej osobe) uvedomit, ze uz pomaly 20 rokov nezijeme v bipolarnom mocenskom svete, tazisko vojnovych konfliktov je lokalne a ich charakter asymetricky. jednoznacne najabsurdnejsia a az beckovo lacna je predstava ludstva bez emocii. pri pohlade na vykonstruovany model spolocnosti som si dovolil odhadnut, ze taketo ludstvo by neprezilo ani desat minut. reziser sice az bezocivo okato vykradol (coby, vyplienil!) orwellov 1984 a okopiroval matrix, startrekovych vulkancov sa mu vsak z ludi vytvorit nepodarilo ani naznakom. akcne sceny su sice dobre pozeratelne, aj ked na zaver cerpaju z oblubeneho klise (ci bugu zo serie hier civilization? :) ), ze sasek s japonskym mecikom zvesi pomaly aj prudove lietadlo. ledva tri hviezdicky za balea s kamennou tvarou, emily watson, sympatickych zaporakov a bernske stena. podstatne viac vsak odporucam spielbergov minority report (ma k sci-fi vyrazne blizsie), ktory vysiel v rovnakom roku a pravom postavil tento film do tiena. ()

cinci

Zajímavě pojatá psychologická sci-fi o společnosti bez emocí. Chistian Bale máva pistolema tak, že by se za to nemusel stydět ani Neo kříženej s Billym the Kidem. Kostýmy navrhoval někdo, kdo umí používat jen pravítko...a není to vůbec špatný 85% ()

kubyno

Příběh (a vůbec celý scénář) je průměrný. Náměť (společnost alá "1984") je vykreslen geniálně, ale samotný příběh mohl být vyšperkovanější. Ovšem co tento film tvoří výjimečný jsou ty ''zahrané emoce'' a vůbec atmosféra. Ano, Christian Bale je jistota skvělého výkonu podobného typu, ale ty děti (zvláště syn) - to je něco neuvěřitelného. A vizuální stránka dokonalého světa je taky parádní. ()

memoman

Dystopie,oblíbený to podžánr ve filmové i literární sci-fi. Tady v béčkovějším podání. A s nadsazenou akcí a zjednodušenějším příběhu vypůjčeno z Matrixu. Vcelku povedená,i když nijak výrazně úcchvatná výprava (velkoměsto jako z plánů Alberta Speera obklopené post-nukleární krajinou). Akorát příběh o ovládnutí mas a zvrhlosti diktátorského režimu je méně promyšlený,problém je jen ten,že u tohoto druhu filmu chceme víc než jen pohodovou zábavu. Další výrazná role Ch.Balea. ()

Gagner

Wow ! Divím se nízkým hodnocením, vždyť to byla bomba ! Zábavná a pěkně drsná. Tohle já můžu, futuristický snímek "zničeného" světa, kde se klerik první třídy (ten nejlepší a nejdrsnější Bale) vymaní z režimu a drsně všem ukáže. Škoda, že nezbylo více peněz či více stopáže. Mě to nadchlo ! ()

Erik7595

Jeden z mojich najobľúbenejších Sci-Fi filmov s veľmi hlbokou pointou, ktorá donúti na zamyslenie. Už len pomyslenie, že by sa z nás ľudí stali prázdne telesné schránky bez akejkoľvek emócie, to všetko robí človeka takým, akým má byť, bez potreby cítiť by sa z nás stali len chladné stroje, načo by bol život bez akýchkoľvek radostí, bez lásky, pociťovania hnevu, spokojnosti, nehy? Žiť bez akýchkoľvek potešení a radosti z hudby, športu, filmov, umenia. Vynikajúce vykreslenie sterility onoho fikčného sveta a depresívnej atmosféry, ktorá z tohto filmu tiahne... Vynikajúci výkon Christiana Balea, ktorý sa do svojej postavy vcítil dokonale a zahral ju obdivuhodne. Musím vyzdvihnúť taktiež skvelé akčné bojové scény a nádhernú hudobnú stránku, ktorá len korunuje a dodáva filmu na zážitku. Equilibrium je nielen akčným sci-fi filmom, ale, čo je hlavné - je to film na zamyslenie, s veľmi dôležitým posolstvom. U mňa jednoznačne 100% "Je to nutnosť ako dýchanie...a bez pocitov, bez lásky, bez hnevu a bez ľútosti je dýchanie len ako tikot hodín." ()

bambusacek

Matrix 4 - Equilibrium. V hlavní roli byl Neo vyměněn za Johna. Vše ostatní zůstalo, včetně perfektních kontaktních soubojů, které mi v Matrixu tolik imponovali. 75% ()

Blue.Shark

Úchvatné sci-fi, s vynikajícím Christianem Balem. Equilibrium je pro mě významné z mnoha důvodů. Zaprvé je to příběh. Jednoduchý a přitom tak efektní, pochmurný, filozofický... Mám rád, když se film trochu drží skutečnosti, nebo věci alespoň nějak uspokojivě vysvětluje. Po třetí světové válce se nějaká kupa hlavounů rozhodla, že bez pocity vnímajících lidí nebudou války, výtržnosti, vraždy atd. Realizace ale poněkud pokulhává, protože ne všichni s tím souhlasili, což vyplývá z přítomnosti hnutí odporu. Takže tohle taková blbost není. Zadruhé je to temný, špinavý vizuál, který se ale v klíčových chvílích dokáže změnit na kouzelné záběry, které tak nějak zahřejí u srdce kvůli předešlé přítomnosti šedi. Zatřetí je to Christian Bale. Ten člověk je Pan herec. Jeho role mu věřím. Ještě jsem nezažil jediný špatný film s Christianem Balem a tím se nemůže pochlubit jen tak nějaký herec. A začtvrté je to akce. Kulervoucí, do dokonalosti dotažená akce. V Equilibriu jí je sice, dá se říct, poskrovnu, ale když tam je, stojí za to! Při prvním shlédnutí jsem nemohl zavřít pusu, protože ta dokonalá choreografie mě úplně odrovnala. Každý souboj je vyveden navýsost precizně, je jakž takž uvěřitelný a hlavně nejsou vidět provazy! Za to choreografa miluju! A na vrcholu blaha jsem byl z Gun Kata! Rozmístění nepřátel se dá statisticky předpovědět (uspokojivě vysvětleno, takže no problem). A hlavně ty techniky vypadají jako opravdové bojové umění (u závěrečného souboje se nedokážu udržet v křesle, protože to vypadá neskutečně skvěle!). A teď pár postřehů: Film nekopíruje Matrix vůbec v ničem, pokud nepočítám vzhled Prestona. Zápletka je vysvětlena dost srozumitelně, aby každému, kdo má IQ vyšší sta bodů došlo, že lidi si možná zpočátku Prozin nepíchalí úplně dobrovolně. Preston byl k "citům" náchylnější, než ostatní (jak řekl v závěru Otcův loutkař), takže smrt pár blízkých lidí nutně musela mít onen efekt, kterému jsme svědky v průběhu filmu. Symbol, podobající se svastice, byl očividně vybrán úmyslně stejně jako architektura budov. Fahrenheit ani 1984 nejsou vykradeny, ale Equilibrium se jimi inspiroval. A zapomněl jsem, že happyendy dnes nejsou v módě. Inu, kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde, že? A platí to i obráceně, škarohlídi :P ()

xxxvodnikxxx

Takový atypický béčko, něco jako předělávka Matrixu, slátanina s UltraViolet, Minority report a podobným těmto :) Ale slušně koukatelný, jako akční scifi super. ()

Stanley619

Originál. Luxusně zpracovaná žánrovka, kterých není zas tak moc. Škoda jenom toho konce, který byl i na mě mimořádně absurdní. Taky je možná škoda, že to nedostalo větší rozpočet, protože film někdy působil malinko lacině. 82% ()

M1k9

Equilibrium se statečně rve se stínem Matrixu. Od začátku do konce si u mě tento pozoruhodný film získává sympatie. Nejprve skvělý námět. Narážka na všechny druhy vládnoucích režimů a systémů. Skvěle, že jako lidstvo máme tu možnost, podívat se do zrcadla a vidět tu nesmyslnost (v něčem). Alespoň na 107 minut. Ztráta citů je skvělý koncept a Christian Bale to umí zahrát. Vůbec jako vždy nadstandartní výkon. Akční scény ala Matrix v duchu parodie jsou sladkým spestřením. Přišlo mi to cool. Tvůrci správně pochopili, že Matrix nepřebijí jeho vlastními zbraněmi (vizuální efekty, hudba apod.), a tak se pokusili o osobitost. Přemýšlel jsem o plném hodnocení, ale závěr mě nijak nešokoval (v dobrém slova smyslu). 9/10 ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda