Blaogranas

Po úvodní akci, kdy se představí Christian Bale se svým kamenným poker facem by člověk očkával nadupané pokračování. To ale bohužel přijde až úplně nakonci a prostředek je mírně uspávající. Veliká škoda. Jinak i samotná sci-fi myšlenka je až moc přitažená za vlasy i v rámci žánru. Myslím, že tu někdo chtěl až moc vydělat na vlně Matrixu. Zde však takový úspěch poprávu nenastal. ()

fraktal

Kompilace (čti vykrádačka) snad všech úspěšných filmů žánrů, dohromady bohužel taková zpatlanina, že ani herecké výkony s (neustále zpomalovaným, až přemrštěným) vizuálem a nadupanou hudební kulisou to nemohou vytáhnout výše než na průměr. 42% Škoda. ()

candy_daze

Kdyby si film stihl udržet stejné tempo, jako na začátku nasadil, byl by to nadprůměrný snímek. Nedá se říct, že by teď nebyl, ale přijde mi, že je objektivně snad nehodnotitelný. Líbil se mi námět, i když se do něj postupem času scénář zamotával a zakopával. Převážně v polovině bylo nejvíc hluchých scén, ale začátek a konec byl perfektní. Bylo tam dokonce pár dost silných okamžiků (ano, to jsem si jednou zase pobrečela :-D). Nemůžu si pomoct, ale Christian Bale celému snímku jasně vévodí. Vedlejší role se mi nelíbily a vadil mi dokonce i komparz. Tolik koňských vygumovaných ksichtů se pohromadě jen tak nevidí. (Já vím, že to tak mělo být. Ale tohle už bylo i na mě trochu moc) ()

Pacek

Možná je mé hodnocení na ostatní uživatele trochu přehnané ale na tom nezáleží. Bale zde předvádí hereckou show jakou jsem dlouho neviděl. Vizuálno budocnousti se příliš nezdá skutečné, ale to je jedno. Zajímalo by mě kdo dělal bojové scény a jakým bojovým uměním se nechali inspirovat protože akční scény zde hravě strčí matrix do kapsy. A taky byla zábava pozorovat Balea jak přechází od necistlivosti k normálním lidským pocitům viz. scéna s pejskem. ()

Maiyla

Antiutopie v poněkud béčkovém hávu. Hlavní hrdina až příliš připomínal Nea z Matrixu. Za ztvárnění totalitní společnosti a jedné silné scény se štěnětem dávám 3*. ()

Perth

Tohle je blbé až to bolí. Překousnu nelogický fakt, že si většina populace začala píchat nějaký opiát, i to že nám snímek podstrkává takové hlouposti jako "není lásky bez nenávisti" ale opravdu nepřekousnu že z této antiutopie ty tak velmi zakázané emoce, na kterých je film postavený, každou chvíli přímo srší (jako nejabsurdnější příklady které nemohl přehlédnout nikdo bych uvedl nazlobeného "velkého bratra" a hysterické úředníky na konci). Na začátku jsem byl nelogikou znechucen, na konci jsem byl pobaven tím jak chce film vypadat lacině drsňácky. Nemluvě o tom že v Christianu Baleovi by jste se emocí nedořezali :) , což mi na představitele postavy, ve kterém se mají emoce probouzet a měla by být hlavním dramatickým tahounem opravdu nesedí. A příznivci hlubokých a komplexních příběhů taky zrovna nebudou po shlédnutí potěšeni. Vzhledem k nadhodnocení a k tomu že nemám srdce dát Orwellově předloze odpad, dávám hodnocení: *. ()

papaguy

Samotná nosná myšlenka - zbavení člověka emocí výměnou za život ve stabilitě bez válek, avšak totalitní šedivé společnosti bez možnosti si pustit cd, nebo pověsit na zeď obraz, mi připadá trochu nelogická a příliš pohádková. Ale lidi se nechávají namotat na větší ptákoviny a nechají do sebe píchat kde co - dřív, než média řeknou slintavé kuře... Takže budiž. _______ Každopádně vlastní ztvárnění této praktiky ve filmu vyvolává otázky. Víra v systém a jeho domnělého Otce je cit. Stejně jako horlivá oddanost a služba systému, kterou se klerikové vyznačovali. Takže mi není jasné, kde by klerikové vzali takovou potřebu, agresivitu a razanci, kterou při chránění totalitního systému a zavedeného pořádku předváděli (což byly přesně ty vlastnosti, které se systém, údajně kvůli zabránění dalšího světového konfliktu, pokoušel umělou drogou v lidech vymýtit). Zřejmě tedy nezbývá, než tuto nelogičnost v zájmu akce a hladkého spádu vyprávění děje akceptovat... _______ Dost mi v akčních sekvencích vadili nepřirozeně zrychlené pohyby u soubojů a kopírování z Matrixu (to mi přišlo naprosto samoúčelné a zbytečné). Snížení superdovedností agentů na polovic by na vystavění akčních scén bohatě stačilo a filmu prospělo větší realističností. _______ První dvě třetiny filmu jsou nadprůměrné a dal bych za ně bez váhání 4 hvězdy. Ovšem finále bohužel stahuje film do béčkovosti, byť dobře natočené. _______ Celkový můj dojem z filmu je mírný nadprůměr a pocit že se to dalo udělat lépe... ()

GlamourCat

Žel mě moc nic nedrželo ani od odpadu, čím se film víc blížil konci, tím jsem byla znechucenější. Jednu hvězdu si zaslouží Bale a nápad s emocí a citem. Ale k zavedení totalitního režimu NETŘEBA žádné drogy, pseudohitlerovský znak v emblému další trapas, o podobě s Orwellovou "Osmdesát-čtyřkou" a Matrixem nemluvě. Jen Matrixu hlavní hrdina nevraždí jednoho za druhým. To bylo vždycky třicet mrtvých tam, třicet tady... Vyvraždím půl města, aby druhá část města mohla vylést z podzemí? A jen co vylezou hurá zase do zabíjení? A že to byli lidé bez citu? A? Byli pod drogou a ani feťáci se nezabíjí. Navíc to teda chlapci došlo dost brzo, že asi nedělá něco dobře! ()

umisk

Zhruba posledních 20 minut jsem zírala doslova s otevřenou pusou. Působí to na mě jako 1984 s optimističtějším koncem, okořeněné Matrixem... Možná jsou filmy tohohle ražení na jedno brdo, ale stejně si nemůžu pomoct, abych se na ně nekoukala... váhání mezi 3 a 4 * rozhodla hudba a vyumělkované bojové scény. ()

Macias

Jak najít ve filmu o bezcitnosti a neemočnosti něco, proč by mě nějak emočně či citově chytnout??? Nápad zajímavej, akce slušná,. Asi nejvíc mě zklamal *ASI SPOLIER * konec bez nějakýho většího nápadu, ale hollyfuckwood happyend... ()

Kremik

Neřekl bych, že je to béčko. Neřekl bych, že je to inspirované Matrixem. Neřekl bych, že je to dokonalé. Myslím si, že filmu by více slušela delší stopáž, kde by byly rozehrány city ostatních postav, ne jen Johna Prestona. Ostatně právě Bale tento film jednoznačně táhne, jeho postava je jednoduše uvěřitelná. Akční scény zvládnuté na jedničku, dobří záporáci a příběh hodný zamyšlení...Suma sumárum, pěkných 80 %. ()

Ondr@932

Hmm moc mě to nenadchlo. Možná někoho to mohlo bavit, ale pro mě je tento film pouze průměrné béčko... Bojové scény nejsou cool, nýbrž směšné. Takže dávám 5/10 PS: Nejlepší ve filmu bylo krásné štěně :-D ()

Kadas97

Vizuálna pastva pre oči. Film má svoju krutú atmosféru bez pocitov. V mojich očiach po Matrixe druhé najlepšie akčné sci-fi. Christian Bale je pre rolu chladnokrvného a bezcitného ničitela umeleckých diel ako stvorený. Perfektý príbeh a námet je kategóriu samou pre seba. Bojové scény sú to s dokonalou choreografiou, či už s mečom alebo pištolou, kde je tzv. Gun Kata. Perfektný film, ale vadilo mi to dobrovoľné pichanie ihly do krku (ihly sú moja fóbia), mohli to dať radšej ako tabletky. U mňa 9 z 10. ()

Kingjiri

Slušný scifi béčko, který si na nic nehraje, takže se daj zejména různý nelogičnosti v ději tolerovat (on totiž už jinak dobrej nápad, že lidi BEZ emocí zabíjej lidi s emocema nedává smysl, protože pro jakýkoliv jednání je nějaká emoce/pohnutka potřeba). Ale dost filozofování. Je pravda, že bez Balea v hlavní roli by snímek nebyl tolik působivej. Taky je fakt, že jsou akční scény přehnaný, nicméně to neznamená, že nemůžou vypadat efektně a tady tak vypadaj. Ani povedená depresivní atmosféra se nedá Equilibriu upřít. Za solidní obsah a pěknou formu letí čtvrtá slabší hvězda. ()

FanKalEl

Film je super nárez, od kedy sa John stal "človekom" bol film pútavejší a záver bol brutálne dobrý, bodlo by keby bol aspoň o 20 min dlhší :) Akčné pasáže sú trochu šialené, ale celkom dobré a atmosféra a napätie tiež skvelé. Celkovo je to vydarený film ale niečo by sa ešte dalo dotiahnuť. (90%) ()

FeroFabus

Film se mi líbil, má děj, spád, napětí. ALE nápad Wimmer zcela jasně vykradl z 451 Fahrenheita.Do toho přidal několik motivů z 1984 a pár scén okopírovaných z Matrixu. Ovšem zápletka s výměnou pistolí pěkně zamotá příběhem. Celkově hodnotím tak na 75%. ()

HenryIvan

Na rok 2002 slušný futuristicko-utopistický kúsok, ktorý však nemôžem porovnávať s dobovým Matrixom. Veľmi pekne zahraná rola Christiana Balea. Celý film šľape veľmi dobre a prináša akési znechutenie ( v dobrom zmysle slova ) nad autoritami zobrazeními v tejto možnej budúcnosti, ktoré aj priniesť má. 75 %. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda