Ceberus

Equilibrium se pohybuje ve vodách akčnosti Matrixu a kontroly společnosti typu Minority Report. Téma odboje proti zavedenému společenskému pořádku pak připomíná filmy jako Gattaca, Ostrov, Náhradníci, Vyměřený čas nebo z pohledu hlavního hrdiny nejpodobnější Repo men. Bradburyho příběh "451° Fahrenheita", který jsem četl se zalíbením a který obsahoval poměrně hlubokou myšlenku, bylo pro mě docela nezvyklé vidět v matrixovském hábitu (ne že by Matrix sám myšlenku neměl :-)). Osobně bych raději viděl Bradburyho zpracovaného více daným filozofickým směrem - zvlášť poté, co jsem měl tu smůlu vidět Lovce dinosaurů :-( (adaptaci jiné Bradburyho povídky) - možná se toho v budoucnu dočkáme. Jenže to bych nesměl být fanouškem akčních filmů, aby se mi to nelíbilo. Výtečně zpracovaná akce v rozumné míře tak Bradburyho námětu neuškodila a naopak mu v mých očích pomohla. Herci se v daném "akulturním" a neemocionálním prostředí příběhu nemohli pouštět do žádných velkých citových projevů, což nutilo Balea v odehrání drsňáka bez hnutí brvou. To jistě nadchlo věrné fandy béčkových akčních filmů, ale mně to hrdinu trochu odcizilo a je to jedna z drobností, které brání pěti hvězdičkám. Pokud se vám líbí akční styl tohoto filmu, Kurt Wimmer jej víceméně zkopíroval i do svého dalšího počinu Ultraviolet. ()

BLADER

Také lepšie tri. Akcia je dobrá, príbeh ako-tak drží pokope, ale nie je to zrovna film, ktorý by som musel vidieť znovu. Lepší priemer, nič viac, nič menej. ()

selier

Myslim si, že nápad to je velmi dobrý,ale zpracování již horsi. Přemyšlel jsem zda by takovahle věc vubec mohla být a usoudil sem, že je to nereálné. Takže 3 hvězdicky za nápad a za hlavního hrdinu. Škoda, že nektere věci tam meli nedomyšlene. ()

Veseldaa.!

Nápad zajímavý, zase něco nového, ale do nedostatků ohledně nelogičnosti emocí by se dalo dlouho rýpat. Celkově děj mohl být více propracovaný, scénář ne tolik strohý, seznámení se situací a postavami mohlo také dostat více prostoru. Slizký záporák řídící se pravidly zákonu je také v nedohlednu. S rozpočtem 20mil. chtít tvořit efektní sci-fi je naivita, přesto ale vizuální stránka byla dobrá. Akce se také povedla, i když inspirace Matrixem je více než viditelná. Abych to shrnul, jde o solidní akční sci-fi, se špetkou originality a tématu k zamyšlení, přesto horším scénářem, nezapamatovatelným záporákem, kvalitními emotivními scénami, ale hlavně v hlavní roli účinkuje Christian "božský" Bale. Dobrá jednohubka, ale příště raději sáhnu po Minority Report. ()

waska

Je to sice taková směska více či méně kultovních sci-fi filmů, ale překvapivě to působí velmi dobře. Nápad, sice originální, dle mého však naprosto nepravděpodobný - droga potlačující emoce? Asi těžko.. Nicméně Christian Bale je ve své roli úžasný a ani ostatní herci mu nezůstávají nic dlužni. Příjemné překvapení. ()

Respex

Miluji filmy s ultimátními tvrďáky. Zde jsem poprvé výrazněji pozoroval Christiana Bale a od té doby patří k mým oblíbencům. Téma je zajímavé, ale nepříliš originální. Vše rozhodně zachraňuje atmosféra, která je opravdu mrazivá. Za mě 4*. ()

Henry Morgan

Já bych zrovna u filmu nebral nápad, jako hlavní argument pro vysoké hodnocení, zvláášť ne tenhle nápad, kde došlo jen k jistým úpravám v myšlenkách diktátorských vlád. Rád bych vychválil např.děj, který nebyl uspořádaný jako prvoplánový akčňák, ale působil vcelku zajímavě, ale samozřejmě i akčně, dokonce s překvapením na konci. Je to film, který má všechno. Charizmatického hrdinu, dobrý děj, plný zvratů, odpudivého záporáka, vedlejší dějovou linku v podobě jekési podivné lásky, poutavé akční scény a hlavně je to poměrně futuristické, ovšem kontrastující s čistkami ve spodině. Celkově musím říct, že to bylo zajímavé, zábavné a poutavé, ale nechápu, proč to má tak vysoké hodnocení, ovšem sám si nedovedu zdůvodnit, proč bych měl dát nižší. Takže **** a nejsem schopen přesně říct za co, určitě v tom ale hrají malinkou roli emoce :-) ()

OPI.

Velmi zajímavé béčko u kterého radím, aby jste vypnuli svůj mozek a moc nesledovali vizuální detaily. Posaďte se do křesla a jen se prostě bavte. Já se bavil vcelku výborně. Bohužel celkový dojem z filmu kazí hudební doprovod, který je opravdu neoriginální a velmi slabý. "I já jsem nuzák, mám jen své sny. Rozprostřel jsem své sny pod Tvé nohy. Našlapuj měkce, neboť šlapeš po mých snech." ()

vincchuppo

Má nejoblíbenější nízkorozpočtová střílečka, která má charismatické herce, slušný děj, hustou atmosféru a skvěle promakanou choreografii akčních sekvencí! Doporučuji všem nadšencům do sci-fi a akce, kde se municí rozhodně nešetří! ()

BC

Bojují proti válkám, přitom sami jednu vedou. Vymýtili nenávist, přesto všude chodí po zuby ozbrojení strážci ne nepodobní Gestapu. Dokud existuje člověk, budou existovat války. ()

bono22vox

Ch. Bale v antiutopickém filmu o tom, že nás smete třetí světová válka a zachrání nás poezie. Mě se tohle hodně libilo... "originalni" a dobre zahrane... Matrix v jinem podani... Nějak takhle by možná vypadal Matrix, kdyby ho natočila Leni Riefenstahlová... ()

josieaddms

Viděla jsem to moc dávno na to, abych tomu mohla dát pořádný koment. Někdy si to zopakuji, a pak to tu opravím, ale velká chvála to nebude, ()

m4xp4yn3

Sympatický film, bohužel s nejednou vadou na kráse. Efekty působí lacině až amatérsky, choreografie je těžkopádná, s okatými střihovými berličkami, panoramatické výhledy by filmu nikdo nesežral ani v němé éře. Evidentně je na vině nedostatečný rozpočet, začínajícímu režisérovi nikdo sto miliónů nedá. Obsahově je na tom Equilibrium lépe, jakkoli jde o konglomerát klasik jako Brazil, 1984, Matrix či 451° Fahrenheita, oproti nimž je příliš polopatický, i když myšlenku by měl, byť nepříliš hlubokou. ()

Jacques-ds

Podle mě nedoceněný film. Dobrá hudba, originální zpracování, originální příběh... Je pravda, že člověka nic nepřekvapí, pár klišé se zde najde, ale ta originalita (a sterilita) je dokonalá. Myšlenka světa bez emocí je fascinující, zdejší totalitní svět taky a bojové umění pro boj (resp. střelbu) z pistole je doopravdy stylové (i když nejspíš nesmyslné)... Buď ztrácím soudnost anebo je to doopravdy dobrý film. ()

danny_21

Oringinální, příjemná a svižná sci-fi-akční sonda do světa, kde jsou zakázány emoce a vládnou rychlé ruce Chrise Balea. Já se bavil královsky. 80 %. ()

10Domik10

Mne príde Equilibrium ako absolútne priemerné Sci-fi s ľahko vymysliteľným príbehom, no na druhej strane s veľmi dobrým zrežírovaním. Christian Bale je síce plus ale takto prázdny scenár je podľa mňa rutinná záležitosť.... Pre mňa sklamanie. ()

Khamsin

Dle mého nedoceněný film. Všichni jsou odvařeni z Matrixu, ale mě rozhodně více zaujalo Equilibrium. Žádné únavně dlouhé kung-fu scény zde nenajdete,triky možná nejsou zase až tak působivé jako v Matrixu, ale nemůžu si pomoct... Tento film mi utekl jako voda, příběh byl skvělý, prostředí filmu pohlcující. Narozdíl od Matrixu mi nepřišla jediná vážně myšlená scéna směšně. Co trochu kazí dojem, jsou všudypřítomné černé motorkářské helmy u "vojáků" a Taye Diggs, kterému role nesedla - rozhodně mu ani trošičku nevěřím roli chladného klerika, který necítí emoce. 80% ()

amim

Proč ten Sean nikdy nevydrží? Proč, proč, proč? Jinak takové hodně kvalitní béčko se zajímavou nicméně dle mého soudu dosti nereálnou myšlenkou ...ale to přeci nikoho nezajímá. Sean zas umře. Pff... ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda