Milan25

Hodně nenápadný film viděný v 11 večer na Nově. Čekal jsem podprůměrný kousek, ale vůbec jsem nebyl zklamán. Ač příběh jde celkem předvídat, i tak je to příjemné překvapení. ()

Fantomas92

Stejně jako každý film o "cestování" do minulosti/budoucnosti má i Frekvence svoje mouchy. Není to však žádná hrůza a mě to prostě bavilo. Takže dávám 5* ()

Junglista

Na tohle bych nebejt drahý polovičky nenarazil asi ani náhodou. Ale stalo se a já si nestěžuju. Je to sice tak trošku pohádka, ale neni to na škodu. Přecejen temnějších zpracování time travel movies už je tu až až. A happyend mi tim pádem nevadil. Jenom škoda naprosto otřesnýho dabingu, ale tim si dojem nenechám zkazit. ()

Hanys_

Takový malý nenápadný film, ze kterého se ve výsledku vyklubal perfektní sci-fi detektivní thriller. Kam se hrabe Butterfly Effect. 7.5/10 ()

ti88na

Vôbec som nečakala, že to bude také skvelé, aké skvelé to nakoniec bolo. Krásne vykreslené vzťahy hlavných postáv, príjemné myšlienky nezaťažujúce sledovanie, prekvapujúco sympatický James Caviezel, žiadne zápory mi ani nenapadajú. Na prvý pohľad komplikovanú tému časových prepojení, vo filme zvládli z ľahkosťou a bez zbytočných vysvetľovačiek, do ktorých by sa mohli zamotať. ()

provitamin

Trochu pripomína Butterfly effect, kde sa hlavný hrdina snaží napasovať udalosti tak, aby všetci blízki prežili až do súčasnosti, tentokrát pomocou vysielačky, pomocou ktorej komunikuje so svojím otcom 30 rokov do minulosti. Dve časové línie, k tomu všetkému ešte sériové vraždy a vygradovaný koniec - znovu raz ma príjemne prekvapilo málo známe mú-ví. ()

Haymar

Lahůdka pro milovníky sci-fi s tématikou cestování v čase. Resp. nejde zde až tak o cestování časem, jako spíše o časové paradoxy jako takové (a jejich následky), což dělá z Frekvence velice originální kousek. K tomu přidejme napětí, fungující logiku (převážně) slušné herecké výkony... Co víc si přát?... Nebýt toho přílišného patosu + typického happy-endu + příliš brzkého prozrazení zápletky = šlo by o jasnou 5* pecku!! ()

Schuldiner

Neviděl sem to teda celý, ale přišlo mi to hrozně nedomyšlený... Toleroval bych to, kdyby se jednalo o komedii, tam se dá tolerovat ledacos, ale tady to prostě nejde. ()

Marrty3

Vcelku úspěšná podívaná. Na tomto snímku je možné vidět, že jde vytvořit vynikající film i bez velkých filmových hvězd. Scénář a režie jsou vytvořeny působivě a to tak, že děj neupadá, ba naopak se stále stává více a více napínavým. Pokud se někoho baví snímky o cestování v čase tak mu mohu toto vřele doporučit, poněvadž je to zhruba na stejný princip, příjemně a důmyslně ztvárněné cestování časem. A výkony obou hlavních hrdinů jsou místy až dech beroucí. Osobně bych zavítal trochu více temné atmosféry, ale i tak je to skvělý film. 3 a ½ hvězdičky ()

Hanes88

Tohle byl opravdu parádní film!!! Nevím, co bych vyzdvihoval, protože je toho spousty - od skvělého nápadu, přes děj, herecké výkony až třeba k maskám zestaršující herce. Mi se to strašně moc líbilo a nechápu proč není tento film známější :-). ()

Prochy38

Hodně, hodně, hodně dobré! Slyšel jsem o tom spoustu chvály, ale nikdo mi nikdy neřekl, o čem to bude. Tohle jsem ovšem nečekal. Kromě kvalitního hereckého obsazení, ještě super příběh! Tvůrci si dali hodně práce a s časovou linkou si hezky pohráli. Pořád jsem čekal, jak se to bude dál a dál vyvíjet. A jak se blížil konec, zápletka gradovala a napětí stoupalo... Moc dobrý filmový zážitek. ()

Mitin

Výborně zpracovaný film a co se týče butterfly efektu, rozhodně jeden z nejlepších. Co mě mrzí, že ke konci už film trochu ztrácí a konec bych si z hlediska kvality představoval trochu jinak. Málokdy podobné filmy končí takhle zřetelně a happyend byl asi dost přehnaný. Dva hlavní herci odvedli dobrou práci, i když mi od pohledu sedí jako céčkoví odpaďáci v německých filmech. 4* ()

IvoB

Překvapivě temná detektivka se zajímavým prolínáním dvou dějových linií. Zamrzí tu snad jen slabý konec a prapodivná kauzalita vytvořená časovými paradoxy. Divákovi se jde při vysvětlování těchto paradoxů hodně naproti - celý koncept se zde banalizuje a překrucuje, přičemž při větším zamyšlení přestává dávat smysl. I přesto je však Frekvence velmi zdařilý a poutavý film, jenž by bylo škoda minout. - 4* ()

Rozjimatel

[3,5*]     "I don't know who you are, I don't know why you're doing this, but let me tell you something, asshole, you stay away from me and my family."     Film, v ktorom sú zaujímavo skombinované sci-fi prvky s kriminálnou zápletkou. Vždy som mal slabosť na filmy, v ktorých sa tvorcovia pohrávajú s časom (a časovými paradoxmi) a konkrétne pri tomto filme ma svojho času tá časová zápletka veľmi bavila. Tak som bol zvedavý, s istou dávkou skepsy, ako ten film u mňa obstal v skúške časom. No a napodiv obstál veľmi dobre, stále ma veľmi príjemne mrazilo pri jeho mysterióznych scénach a stále mnou dokázali pohnúť scény hrajúce na rodinnú strunu (týkajúce sa hlavne vzťahu otca a syna). Výborne stvárnené sú scény, kde zmena jednania v minulosti spôsobí zásadnú zmenu v budúcnosti, pričom ten dôsledok je často veľmi dojímavý. A tá zmätenosť hrdinu, keď nedokáže určiť, ktorá z jeho rozporuplných spomienok je skutočnosť a ktorá (už) nie, je parádna. Mimo pár výborne nakrútených a poriadne napínavých scén s požiarom pôsobí film tak trochu nízkorozpočtovo (obsadenie vedľajších rolí, príšerné masky zostarnutých ľudí), hoci ani tak lacný nebol, ale je to zase vyvážené zaujímavým scenárom (napr. zaujímavá linka so sériovými vraždami) a môj celkový dojem to teda až tak neznižuje. Obaja hlavní predstavitelia, Dennis Quaid (Frank Sullivan) i James Caviezel (John Sullivan) zahrali svoje postavy veľmi dobre, pričom sympaťákovi Frankovi veľmi rád odpustím ten jeho úsmevný hodnotový rebríček (bejzbal-rokenrol-ústava), ktorý priam zapácha americkým patriotizmom.     "I'm still here, Chief." ()

GREGOIRE

Velmi zajímavá zápletka proplétání minulosti a budoucnosti. Dobrý scénář, dobré obsazení, bohužel závěr z toho dělá cukrkandlovou frašku. A jestli neumřeli, tak tam žijí dodnes ... Celá atmosféra filmu je během pěti minut v čudu. U tak kvalitního filmu je to ŠKODA o to větší. Trochu mi to připomnělo Spielbergovy filmy, které také obyčejně trpí happy závěry. ()

Alf

nepatřím k odpůrcům "hollywoodské produkce", spíš naopak, ale tady je těch kliše opravdu přespříliš, časté zpomalované záběry, které asi mají dodat filmu hloubku, jsou skutečně hodně vypočítavé, až trochu směšné... ()