Gamekeeper77

Napínavý sci-fi thriler s výborným scénářem i skvělými herci. Ty části odehrávající se v 60' letech přímo žeru. Film nemá nic, co bych mu vytkl. 92%. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 70%, Audience Score - 81% | FDb.cz - 79,2% | Výborný film, který nás již od začátku vtáhl a nepustil nás až do konce. Snad kvůli skvělým hereckým výkonům? Či kvůli režií, která si diváka postupně omotá kolem prstu? .... No, nejspíš to bude především tím, že Frekvence má VŠECHNO, co od skvělého filmu požadujeme. Od pořádné porce napětí a akce, až po originální námět, cit a dojímavost ....A tentokrát nám i ten hollywoodský závěr ani zdaleka nevadil. Jak by taky mohl, za zvuků naší velmi oblíbené písně? :) 95% ()

Plastík

Parádní příběh. Mělo to hlavu a patu. Moc pěkné. Hojně dávané v TV. A pokaždé se koukám. Dneska taky budu. Juchů. ()

Nathaniell

Pokud znáte sci-fi filmy o cestování časem - Predestination a Projekt minulost - tak tady budete mít dojem, že víte, kde čerpali inspiraci. Chtěl jsem, ale nebudu spoilerovat. Další kultovní film, který si zaslouží být ve vysokých příčkách science fiction - vedle Návratu do budoucnosti, Terminátora a dalších... ... Ovšem tenhle chytne i za srdce a to nejen jednou. 5***** ()

Pete

Marty McFly dělal v podstatě to samé, ale mnohem zábavnější formou. Ve Frekvenci policista, syn z budoucnosti, pátrá po sériovém vrahovi za pomoci hasiče, otce v minulosti. Ok. Jenže první půlka se dost vleče, pak přibudou i napínavé pasáže, ale celkové vyznění je příliš sentimentální, a tu kauzalitu časových paradoxů měl lépe pořešenou snad už i Terminátor, a to tedy rozhodně není lichotka. ()

makakus

Málokdo ví, že se jedná o zpracování skutečné události! Tedy až na ten dojemný happyend s nesmrtelným tátou - realita byla naopak tragická a krutá. Zmíněný sériový vrah Jack Shepard v roce 1968 zastřelil paní Sullivanovou a jejího šestiletého syna Johnyho v jejich bytě. Takže John se dospělosti nedožil a tedy ani nemohl jako šestatřicetiletý mluvit vysílačkou se svým otcem a ten poté opravdu uhořel při požáru. Tím pádem ani nemohl se synem vyřešit případ sériového vraha Sheparda. Ten za sebou nakonec zanechal 27 obětí, včetně scénaristy a režiséra tohoto filmu, který tím pádem ve skutečnost vůbec nevznikl. ()

hrumsrt

Za mě skvělej námět, že se otec a syn mohou spojit pomocí vysílaček a prolomit tak tok času. Nikdy jsem o ničem podobném neslyšel, ale díky mému "ne-oblíbenci" Dennisi Quaidovi je možné narazit na kdeco. První půlka je taková pomalejší a chvíli mi trvalo, než mě to pořádně chytlo. Ale všechno vynahrazuje právě zbytek filmu, kdy pak v závěru to eskaluje do naprosté parády! Ohledně toho vyšetřování vše skvělý a drží vás to v napětí.. Obzvláště musím vypíchnout tu věc s peněženkou. Finální střet na obou frontách velmi pozitivní, teda až na lehce horší efekty. No a americká idyla v závěru super emoční tečka. Když přejdeme pár kopanců s narušením časové kontinuity a tím, že změní-li se paměť, tak postavy v přítomnosti vše dostanou jakoby nic (obecně by nám měla být představena nějaká situace, dost možná i bolestivá, jak se paměť vypořádá s přírůstem vzpomínek). Je to celé trošičku moc sluníčkové, vůbec se to nedrží pravidla - If you change the past, the past will fuck wih you! - ale zatraceně strhující a originální. 80% ()

Kokos

Tento film si s ovlivňováním času hraje podle mého velmi věrohodně. Samozřejmě pár blbůstek se tam najde, ale kdyby se scénáristi drželi pevně a do důsledků pravidel, která plynou z ovlivňování přítomnosti v minulosti, film by postrádal kompaktní děj a myslím, že následkem toho by se v něm velmi těžce orientovalo ()

seba

Přesuny v čase jakož i ovlivňování budoucnosti změnami v minulosti - to nejsou problémy pro scénáristu a režiséra. Popasovali se s tím dobře - 100 minut. Ten závěr (jak už zde bylo řečeno) je tak na ODPAD. Zato ovšem nemůžou Quaid a Caviezel, ti jsou výborní. ()

axik

Opravdu výborný film, který má skvělou pointu, výborné herecké výkony, skvělý závěr, citlivou kameru.... prostě BÁJEČNÉ ()

Bilky

Môj obľúbený žáner - SCI-FI a ešte k tomu bez zbytočných akčných scén, tak som sa aspoň domnieval pred zhliadnutím filmu. Nakoniec tam akcií bolo viac než dosť, hneď v úvode scéna jak z BACKDRAFTu pomerne spoľahlivo vtiahla do deja. Samotný film vás v pozornosti udržiaval potom skôr brilantným scénarom ako nadupanými akciami a trikmi, ale nemôžem si pomôct - chýbalo mi väčšie nasadenie hercov, aj keď dvojica hlavných hrdinov QUIAD + CAVIEZEL bola viac než slušná. Málo priestoru podľa mňa dostala postava matky a manželky hl.postáv a chýbala mi viac prepracovaná psychológia hl.hrdinov. Záver pokazil do tej doby výborný scénar a zrazil * Menšie promo a obsadenie menej znamych hercov spôsobilo, že film ostal trošku na vedľajšej koľaji pred spektáklami, čo je veľká škoda pretože originalita tomuto príbehu rozhodne nechýbala. Moje hodnotenie: 73% ()

Klemi

Jeden z filmů na téma cestování v čase, ale tentokrát mistrně zpracovaný. Režisér Gregory Hoblit dal před akčními scénami přednost lidskému rozměru - vztahu otce a syna. Ideální film na poklidný zimní večer. 75%. ()

Pavlin

Strhující thriler při kterém se mi vícekrát zastavil dech.Velmi pěkně natočený s příjemně civilními herci a hlubokým poselstvím.Krásný vztah otce a syna se kterými si pohraje tajemná náhoda a spojí je přes propast několika desítek let,pomocí prastaré vysílačky.Spolu pak vyřeší kriminální případ táhnoucí se až do současnosti.Geniální nápad.I když nedávám plný počet hvězd ,ty čtyři jsou víc než poctivé,stejně jako celý film. ()

route60

Denis Quaid je skvělý herec ale od Frevence jsem toho moc nečekal proto jsem byl mile překvapen Hoblit buduje atmosféru krok po kroku a herci se skutečně do svých rolí hodí víc než skvěle, tento film prostě můžu 5* jinak to nejde ()

Mustaffa

Velmi příjemná podívaná. Je to přesně ten mix lehkého sci -fi s rodinným filmem a kriminální zápletkou. Od všeho trochu, hlavně ne moc. Je sice pravda, že u toho moc přemýšlet nemusíte nebo spíš můžete, ale nedoporučoval bych to, protože byste si mohli zkazit téměř dvě hodiny života. Časové paralely nejsou moc výrazné, za to se tvůrcům podařilo nenásilné přechody mezi minulostí a přítomností. Teda až na ten konec. ()

CrazymanM

Velice pěkný film,zajímavý námět,líbilo se mi to.S tím velkým happy endem to možná trošku přehnali,ale beru to,američani už asi jiní nebudou. ()

Gtados

Celý film byl takový tajemný ale konec byl bohužel předvídatelný a strašně americký a laciný...abych řekl pravdu, nechápu proč má tento snímek 80% a v kterých pasážích filmu ho nabral ale pro mě průměrný snímek, kterých je natočených spoustu...65% je podle mě akorát...a určitě to není jen kvůli pokaženému závěru...! ()

Idealista

Mé nejoblíbenější žánry v jednom balení ! A všechny ty žanry si přitom nepřekážejí a skvěle se prolínají . Vše je to podáno tak že jsem se nechal unášet příběhem a nemyslel na logické chyby ( dodnes nevím zda tam byly , a ani to nechci vědět ) . ()