bearmeedek

Ke konzumaci Frekvence mě přivedly dvě věci. První byl (očekávaně zbytečný) pohled do programu TV, nebude-li večer něco ke zkouknutí. A následně hodnocení na tomto webu. Téma i zpracování mě dost pohltilo, i když rozmělněno reklamami. Nejsem proti happy endům, zvláště v dnešní posrané době, kdy se nad Evropou začíná nenápadně stmívat. Mám rád dobré konce, ale tady byl opravdu proti ladění celého filmu trochu násilně nasládlý. Jinak poctivé ****. Před patnácti lety bych asi dal plný počet. ()

Grogan

Hodně zajímavej snímek s ne až tak moc známými herci, kteří ale předvádějí velmi slušné výkony (Quaid, Caviezel a roztomilá Elizabeth Mitchell), kriminální zápletkou (vcelku povedenou) a hlavně pracuje s tématem změny časové linie kvůli tomu, že některé události proběhly jinak. To je na jednu stranu plus filmu, sekvence, kdy se u Caviezelovy postavy najednou vytvoří vzpomínky na novou časovou linii, jsou vizuálně radost sledovat, ovšem logičnost změny časové linie, která se z minulosti měnila v přítomnosti, mi nějak haprovala. Nebo přesněji řečeno ten konec, pokud Frank pachatele zastřelil nebo nechal zavřít v roce 69, tak by se v ten moment měla časová linie změnit a vrah by se u syna v roce 99 vůbec neměl objevit, ne? Pokud tedy nechtěli naznačit, že ho po vězení propustili a on se šel pomstít náhodou v tom roce 1999... ()

junxi91

Tento film mě nadchnul silou vztahu mezi otcem a synem, kteří se spolu baví přes amatérkou vysílačku. Problém je v tom, že každý z nich komunikuje v jiném čase. Zde hodně pokulhává vědecká přesnost tohoto filmu, protože skutečně není žádná teorie o tom, že sluneční bouře a ionizující částice v magnetosféře mohou způsobit cestování rádiových vln v čase. Když člověk pomine tohle a také nedostatečně vyobrazené změny časoprostorového kontinua, jedná se o dojemný snímek otcovské lásky a doplňování práce hasiče a policisty. Do toho si přidejte hon na sériového vraha a na světě je dokonalost sama. ()

Nix

Butterfly effect trochu jinak zase. Film spojuje minulost a přítomnost jinak než jsem doposud viděl a proto je zajímavý svým nápadem a zpracováním. Sice konec je moc americký, ale u takového filmu bych mu asi ani jiný konec nepřál. Každopádně první tak půl hodina je taková pomalá a nudnější, nenabízí ani nějaké zajímavé dialogy, ale doporučuji vydržet, dá se to snést, pak budiž odměnou zajímavý rozzuzlení o sériovém vrahovi. Zajímavý kousek. ()

fojtas

vice nez velmi dobre zpracovana mystery...prijemne jsem se bavil...ale v tehle kategorii je jiny trhak - butterfly effect dava prilis vsokou latku ()

Miksa

Asi je to skutečně chyba se na tento film dopředu těšit. Bohužel jsem si ho sehnal až poté co mi na IMDb jako film podobný k Butterfly effect nabídli toto dílko. Změna čaasových rovnin funguje daleko hůře, příběh je o poznání nudnější a že se mění jen věci v těsném okolí hrdiny je přeci nesmysl - tady by to chtěl o rozhodně lepší pohrání se scénářem. No a příliš sladký zavěr se prostě nehodí. Škoda. Nicméně podívat se na tento film rozhodně neurazí:-) 65% ()

TornadoETA

Film se zajímavým námětem a propracovaným dějem. Záhadný oblak na obloze dovoluje, aby mohlo být změněno, co se již stalo a dává novou naději pro vztah otce a syna. Střet minulosti vs. budoucnost, parádní výkony obou hlavních hrdinů + nádech 70let ... jasných 5* ()

Bartoloměj

lezou mi krkem ty vaše keci o konci... ano nemusel by to být takový happyend, ale z některých komentářů to vypadá, že když hlavnímu hrdinovi na konci neuříznou hlavu, nebo se nakonec neprobudí a nezjistí, že je dítě a celý ten příběh mu vyprávěl havran, který byl ve skutečnosti mimozemšťan.... tak film ze čtyř, pěti hvězd klesá na dvě a podobně. dal bych za čtyři, ale pro dámy a pány, kteří netuší, že i v životě sem tam něco dopadne dobře dávám pět... ()

seiffs

Na to jak je zápletka nezajímavá má film podivně vysoké hodnocení. Celé je to hrozně prvoplánové a překonané. Kdybych se měl rozhodovat znova, tak to radši neuvidím. ()

JohnZ87

Tak tenhle film mě dokázal opravdu chytit za srdce jako už dlouho žádný jiný. Kdybych chtěl film chválit, popsal bych nejpíš několik stránek a ani mě nenapadá nic, co bych mu mohl vytknout. Prostě zajímavá a originální zápletka, výtečný scénář, skvělé herceké výkony. Klobouk dolů. 95% ()

MaryLynn

Škoda, že tento dobrý film je příliš neznámý a neupoutá názvem a jediná hvězda, která by Vás mohla přitáhnout je Dennis Quaid. Má to spád, celkem to logicky zapadá, rozuzlení je efektní a silné. Konec americký, ale proč ne :) ()

markyzgero

lekce logiky negativním vymezením. v 10ti letech bych si s celou tou konstrukcí poradil líp a nikdy by mě nenapadlo, že v důsledku změny minulosti se mi bude měnit přítomnost před očima jako padouchova ruka ve vrcholný scéně tohodle paskvilu. všicni ski-fi autoři by si konečně měli uvědomit, že čas jde ohejbat jen dopředu, dozadu to nejde a kdyby jo, stejně to nikdo nebude moct zjistit, protože bude v jiný rovině. tak pravil ludvík souček:) ()

Izz

Asi Hoblitův nejlepší filmSkvělý námět,trochu zprimitizovaná,ale pořád zábavná realizace,příjemně civilní obsazení a akorátní stopáž,která je dost dlouhá na pořádné rozehrání zápletky,ale tak akorát krátká,aby nezačala nudit.Dobře fungující a spolehlivě odvedená žánrovka,která možná neutkví tak dlouho,jak by mohla,ale zabaví naprosto spolehlivě. ()

HarqAlAda

Hviezdička dole za časové paradoxy, ktoré scenárista neobdaril logikou. Vôbec mi to neprekážalo, keďže nie sú nosnou pointou a skôr umožňujú rozvíjať príbeh. Caviezel s Quaidom výborní. Veľmi príjemný film, ktorý môžem len odporučiť. ()

karlee

Celkově zdařile zpracovaný film, jen jsem měl celou dobu pocit, že je to takové slohové cvičení na dané téma. ()

Godhaj

,,So, this is what people used before the net, huh?“ Téma cestování časem mi přijde z filmařského hlediska nesmírně náročné na zpracování. Nevyhne se totiž momentům, kdy se divákovi v mozku rozsvítí červená kontrolka reagující na problémy s logikou. U tohoto příběhu se mi to ale stalo jen párkrát. Je výborně natočen a zpracován. Quaid i Caviezel ze sebe dostali to nejlepší a jejich vzájemné scény mě citově zasáhly jako málo co ve filmu. Frekvence je prostě nádherný, precizně zpracovaný film o lásce mezi otcem a synem a o křehkosti lidského štěstí. ()