Dextwer

Jako vždy na mě působí filmy zaměřené na všechny různé scifi návraty, posuny či komunikaci v čase. U nich se uvolním, dětsky zasním a nechám se unášet dějem. Frekvence působí velmi nenápadně, ale přitom je to velmi kvalitní snímek s dobrým nápadem a zajímavým provedením. Zajímavosti: * 25. dubna 2000 sehráli New York Mets a Cincinnati Reds zápas v dresech z roku 1969, aby podpořili film * Dennis Quaid při sjíždění stavební skluzavkou utržil ránu nad obočím a odnesl si 16 stehů¨ * Všechny události ze Světové série popisované ve filmu se skutečně staly. Hodnocení: 75 % ()

mariquee

Předvídatelné je téměř všechno hned od začátku, ale ten konec, to je úplná škoda! Nicméně dávám čtyři hvězdičky nejenom proto, že pro tenhle žánr filmů mám slabost, ale protože i přes včechny nedostatky je to vcelku napínavá a dobře zrežírovaná podívaná. Mrzí mě jen, že na takové podobné téma cestování v čase ještě nebyl natočen film třeba se špatným nebo třeba neočekávaným koncem. Možná že jsem ho ještě neviděla. Jestli je, tak o něm fakt nevím a budu ráda za nějaký typ :-) ()

Vavra77

Skvělé herecké výkony , to se opravdu musí pochválit. Tématem bych to přiřadil Butterfly effect/Osudový dotek, ale srovnávat se to s ním nedá. Jediné zklamání byl pro mě happyending. Proto jedna hvězda dolů. ()

xpaja

Kříženec sci-fi, rodinného dramatu a thrilleru, který ani chvíli nenudí. Možná že je trochu předvídatelný, ale napětí filmu a svižně ubíhající děj to vynahradí. Promyšlený scénař, dobrá režie a výborné výkony hlavních představitelů posunují snímek do silného nadprůměru. Komunikace přes vysílačku a promítání změn do budoucnosti jsou trošku přitažené za uši, ale bez tohoto základu by film nefungoval a divák to musí překousnout. Krásný úsměv E. Mitchell je pak příjemnou třešničkou na dortu. Jen ty přeslazené poslední tři minuty měli raději vystřihnout. Dávám ---== 87% ==---. ()

PamelaJJK

Frekvence zhruba 100 minut aspirovala na plný počet, ale závěrečný trapný a "nelogický" happy end mi celkový dojem z filmu brutálně zkazil (a nejen mě). A tím pádem snížil i počet hvězdiček. Film je to jinak sice náročný na soustředění, aby se divák neztratil, ale perfektně udělaný. Všem, kteří si nechtějí zkazit dojem, doporučuji film vypnout zhruba po hodině a tři čtvrtě, kdy Dennis Quaid po honičce a vítězné rvačce ve vodě vyleze ven a vše je v podstatě vyřčeno a vyřešeno. Zbytek je úplně zbytečná nadstavba. A až tragicky trapná. Bohužel. ()

darebacek

Výborný nápad na zápletku, dost promakané a zamotané, hlavně konečný souboj, člověk neviděl, kdo vlastně zvítězí a v kterém čase, malé překvapení ale nastalo! Konec moc americky happyendový na mě. 85 % ()

zdeci

"A cenu za nejhorší ubulený filmový xicht dostává Jim Caviezel!" Několikrát jsem to chtěl vypnout, ale zajímalo mě, jestli všichni do jednoho zhebnou, nakonec tak kreténský konec! Taky bych doplnil ZAJÍMAVOST k filmu: tou je, že jsem u toho nevytuhnul! ()

moviepill

Dlhé roky som tento film obchádzal až som sa rozhodol, že sa na neho konečne pozriem. A výsledok? Prekvapenie. Od začiatku až do konca sa filmom nesie elektrizujúca atmosféra. A neprekážal mi ani ten happy end. Keď nabudúce dostanem chuť na thriller s kvapkou scifi (teda riadnou kvapkou), tak zvolím Frekvenciu. "Dobre si to pamätaj: Yahoo..." ()

waltosin

Brilantní dílo, které vás opravdu názvem a ani obsazením nezaujme, na to musíte narazit náhodou jako já a vychutnat si tu originalitu a neskutěčně propracovanej příběh. 95% ()

calculus

Skvělý nápad a s ním i hodně sympatický film. Je otázkou, kam až si to "iracionálno" pustíte, závěr se už možná trochu semlel dohromady. Ale jedno musím uznat. I když u nás světelné úkazy vzniklé vysokou koncentrací iontů ve svrchní vrstvě atmosféry zrovna moc viditelné nejsou, Frekvence se mi stále odráží v parádní echo:-) ()

harycek

Takhle výborně udělaný sci-fi thriller jsem dlouho neviděl, napětí a akce od začátku do konce, který je sice šťastný, ale to tomuto snímku nic neubírá, spíš naopak!Jo kdyby takto šlo zamezit vraždám ve skutečnosti !? Ale na to byl Minority report a nějak to nefungovalo!?!?!Je tam ale dost velká kravina v logice děje D.Q. buší na dveře Sisi Clark a řve jak pominutý, koukají na něj sousedi , vyrazí dveře ,najde ji mrtvou a následně je obviněn!! To by snad mohla udělat jen policie ČR ani v Americe nejsou takoví blbci!?!? ()

Karlos8

Nevím na jakou frekvenci jsem byl naladěný před samotným spuštěním tlačítka play, ale po skočení a následného klepnutí na křížek v pravé horní části obrazovky, jsem naladěný na optimistickou frekvenci a to především do budoucna. Může za to především samotný příběh, který nejprve vypadá hodně prostě, nicméně po určitých událostí vše nabere zcela jiný směr. Začne se totiž vyšetřovat, pátrat, taktizovat a nedůvěřovat. Ve výsledku dostáváme napínavý thriller se skvělou temnou stránkou, výbornými herci a podmanivou hudbou. ()

Víteček

Docela slušné, když člověk přivře oči nad tím, jak fungují časové hrátky, ale konec to totálně zabil. Byl spíš k smíchu a zvrátil celkem tmavě pojatý film v praštěnou šílenost. ()

eMeMko

Navzdory nepříliš známým hereckým tvářím jsem byl ve výsledku velmi překvapen, jelikož se jednalo o kvalitní film. Kromě dobrých hereckých výkonů bych vyzdvihl hlavně zápletku, která byla dosti zajímavá a udržela moji pozornost po celé dvě hodiny stopáže. Konec byl sice trochu over the top, ale přesto se jedná o film, který se vyplatí vidět. ()

JuveIt

Skvěle vypointovaný thriller se super obsazením a velmi napínavým závěrem. Určitě se k němu v budoucnu rád vrátím. ()

Aniki

Tyhle snímky s "návraty do budoucnosti" většinou nefungují, neb jim chybí opravdu dobrý scénář. A těch děr je i v tomto příběhu až moc. Vadí mi i to, že nikdo většinou nevyužije toho základního lákadla, aby se díky naskytnuté příležitosti řádně obohatil, respektive zajistil rodinu. Navíc, proč zachraňovat několik holek, když se zde nabízí možnost zachránit oběti různých katastrof, válek a co já vím čeho všeho ještě v milionech? A taky ten závěr přitaženej minimálně za ony pověstné vlasy...to už je i na mě moc. Na víc než dvě hvězdy snímek nemá. ()

megajalec

Film zameraný na cestovanie časom má vždy plno úskalí, najmä aby nevznikali logické lapsusy a paradoxy. Frekvencii sa v tomto obstojne darí, kvôli zaujímavému scenáru a zápletke (krimi so sériovým vrahom a jeho odhalenie resp. zneškodnenie pomocou cestovania časom - originálne) to nenáročný divák (rozumej ja) prehliadne. Vydarený príbeh, ktorý naberie grády v polovici, keď prichádza na scénu krimi dráma ohľadom sériového vraha (ktorého nechtiac "stvorili" práve otec so synom). Toho môže John z budúcnosti zastaviť tým, že bude navigovať otca v minulosti. Záver slušne graduje a rozlúsknutie celkom ušlo. Úplne záverečná pasáž s baseballom tam musela byť dosadená asi omylom. ()

Cinemagoer

Poutavě vyprávěné sci-fi s prvky krimi a rodinného dramatu, kterému je radno alespoň jedenkrát věnovat (letní prázdninový–tak v mém případě) filmový večer. Quaidovi i Caviezelovi, myslím, role sedly, vžili se do nich, oba si mě hned od začátku získali, jen a jen dobře, že postavy nebyly rozdány opačně, což jsem ještě před spuštěním filmu mylně očekával. Střídání žánrů vůbec nevadilo, naopak krimi zápletka se správně silným padouchem nečekaně vážná, tátovi-hasičovi má tak divák tendenci fandit. Závěr spíše zklamal, setkání třech důležitých postav v jedné místnosti nebylo zapotřebí, tady mohlo rodinné drama a sci-fi prolnutí časů ustoupit realistické kriminálce. Celkový dojem se blíží momentálním 80%. ()