Trešlson

Výborný Russell Crowe je bohužel to jediné, za co tenhle film stojí a ve srovnání s Kultem hákového kříže jde o slabý podprůměr. Ale jak říkám, díky Russellovi aspoň tedy ty tři hvězdy. ()

bangee

Pravicově naturalisticky zaměřené drama, které se snaží především zaujmout, šokovat. Nic hlubšího v tom asi nebude. Nicméně jsem se celkově bavil, i když mě sem tam mrazilo v zádech. Jo Crowovi ta role sedla jak ulitá. ()

BOURQUE

Asi každý súhlasí s tým, že na tento film by sa človek mal podívať vtedy, keď si v sebe ujasní, čo znamenajú slová skinhead a neonacista. Film, ktorý podľa mňa sa snažil napodobniť American History, dosť surovo a pravdivo ukazuje na problematiku, ktorá je Bohužiaľ aj dnes veľmi aktuálna a vážna. Napriek skvelým hereckým výkonom (túto stranu Russella Crowea som nepoznal) si myslím, že k tomu, aby sa tento film mohol stať úspešným, podobne ako American History, by potreboval trošinku prepracovanejší scenár. Ale každopádne patrí do kategórie filmov, na ktoré sa musíme podívať a odvodiť z toho konsekvencie. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Hapretor

Lákadlo - Russell Crowe. Film jako takový mu nenechal dost prostoru, či scénář mu nesedl, či se mi prostě jen ten film zdál nemastný neslaný. Crowe se ale snažil. Komu čest, tomu čest. ()

WillyMarks

Skutečně brutální a bezesporu až uvěřitelný příběh akčních extrémistů. Že by poselství? Možná v určitém smyslu to tak je, každopádně, jak se z dokonalé partičky a hordy lovců stane štvaná zvěř je velice poutavé. Vnitřní rozpory mezi členy skinheads se vlastně točí jen a jen kolem té jedné. Herecké výkony jsou dobré. Russel Crowe, jeho slušivý kabát, drsná mluva a názory ho dělají opravdovou špičkou. Malá Jacqueline McKenzie se též ukázala jako nemilé dítko. Narozdíl od American history X má tento snímek opravdu šokovat, což u zmíněného snímku šlo o jasné poselství a příběh. Každopádně toto šílené a vůlgární dílo funguje dobře, možná škoda málo rozmanité hudby, ale rozhodně to neubírá na napětí, které divák zažije... 76% ()

JirkaLexa

Zajímavý film, s ještě zajímavějším hereckým obsazení. Zasazen do doby skinheadů vyznávajících Hitlerovu ideologii, bojujících za každou cenu s přistěhovaleckými rasami, zejména tedy s asiaty. Film dává divákovi nahlédnout do dějin a ukazuje, že tímto problémem nebyla ani zdaleka zasažena jen Velká Británie. Obstojně pojatý příběh, reálné zpracování a dobrý výběr herců. Musím však podotknout, že vidět tento snímek a v něm v hlavní roli Russella Crowa bylo docela zarážející, zejména proto, že stejný herec se pak objeví i v kolosálním a kultovním filmu Gladiátor... 65% ()

Rathalos

Australska drama z prostredia Skinheads,ktora zobrazuje ich sposob zivota,ktory je len o nasili,alkohole a nenavisti,nic viac,drsne to sice je,ale zase brutalne sa mi to vobec nezdalo,absolutne sa mi tam nehodil Russell Crowe,nema taky kruty vyraz v ksichte,nesiel z neho strach,inak,ale herci boli presvedcivi,dalsim minusom je,ze reziser nesiel viac do hlbky,chybala vypovedna hodnota,pri sledovani neboli take pocity ako vo filme Kult hakoveho kriza,pri ktorom som po skonceni este dlho rozmyslal nad tym,co som videl,u Romper Stomper sa to nejako nedostavilo,ale hrozne sa mi ratala scena,ako nabehli Aziati a zacali im nakladat cez drzku,to chvalim,no a moj zaver su styri hviezdy,aj ked s prizmurenim oboch oci,lebo takych zalezitosti s touto tematikou nie je vela...:-) ()

LANSA

Je to syrový filmek bez žádnejch načančanejch keců okolo. Pár zlech kluků, pár šerednejch holek a asi milion vietnamců vyprodukuje v první půlce filmu slušnou akci. Po té se věci tak tak nějak zvrtnou a film se "maličko" změní. Rozhodně to není rodinej film,ale za zkouknutí to rozhodně stojí. A když tu čtu, že vám je těch idiotů líto,tak mi je z toho nevolno. V životě i v tom filmu to jsou jednoduchý počty. Každá akce vyvolá reakci a s tím by ti klucíííí jedni holohlavý měli počítat. At táhnou do pekel!! ()

Barak

Výborný Russell Crowe (má super tetování) a parádní první půlka, které se nese v drsném, zběsilém a akčním stylu, plná bitek a rasových nadávek. Pak ale nastane zlom a zbytek už je spíše v klidnějším tempu, které s přibívající stopáží ustupuje od prvotní premisy (rasisti....) k jakési romantické dohře, která do tohoto filmu vůbec nepatří. Je škoda, že Geoffrey Wright neudržel úroveň po celou dobu tak vysoko, jak si ji na začátku nastavil.... ()

Stíba

Brutální a agresivní ale není život občas právě také takový (metaforicky)?? Romper Stomper má neuvěřitelně svižné tempo a se svojí suchostí nic složitě neobchází, jde zkrátka přímo na věc. Těžko sedne každému ale kdo si udrží nadhled a občas přimhouří oči, toho nepustí. ()

coil

Romper Stomper sa aj napriek relatívne krátkej stopáži nepríjemne vlečie a nič sa tam nedeje preto aj napriek skvelému záveru nemá silu strhnúť . ()

Miany

Velmi věrohodně natočený snímek, který celkem překvapí svou s ničím se nepárající dějovou linií. Příjemné sledování i po několika letech, takže osvědčený dar v rukou nepříliš známého G. Wrighta. Ostatně pojato celkem reálně, žádné omáčky kolem milí diváci nečekejte. Možná to není tak barevné jako Kult Hákového kříže, ale k zahození to rozhodně není, výhra je v hereckých výkonech. ()

Schlierkamp

Australský film odehrávající se v Melbourne vyprávějící o skupině násilnických neonacistů, kteří se snaží podle zvrácené ideologie A. Hitlera rasově vyčistit svoji zem od asijských přistěhovalců. Tito primitivové většinou chodili na nebohé Asiaty v přesile a jejich agresivita se projevovala nevídanou brutalitou. Vůdcem gangu byl bezcitný fanatik nazývaný Hando v podání skvělého R. Crowa v jeho hereckých začátcích, jenž se zájmem pročítal Mein Kampf a svůj pokoj se vyzdobil nespočtem swastik. Dalšími členy gangu byli mimo jiné Handův nejbližší ´spolubojovník´ Davey (D. Pollock, jenž nedlouho po natočení snímku spáchal z nešťastné lásky k J. McKenzie sebevraždu skokem pod vlak) a Gabrielle, Handova milenka a mladá epileptička závislá na lécích (J. McKenzie). Po sérii neúspěšných násilnických a loupeživých výprav, kdy si rozlícený dav Asiatů počíhal na své tyrany a zničil jim jejich útočiště a poté se Handovi nevyvedla loupež v domě Gabriellina otce, se začíná gang holohlavých tupců pomalu rozpadat. Krach Handovi tlupy byl dokonán odchodem Daveyho a Gabrielle, kteří v sobě mezitím nalezli zalíbení, a také nekompromisním policejním zásahem uskutečněným na Gabriellino oznámení. V závěru propuká naplno Handova zoufalá a nekontrolovatelná zášť a touha pomstít rozpad své skupiny. Kontroverzní snímek G. Wrighta, jenž byl v některých zemích zakázán, vyniká strhující atmosférou plnou málo vídaných bestiálních a nerovných soubojů a unikátním otevřeným pohledem do společenství neonacistického gangu. Mrazivé akční scény zabalené do poutavého příběhu přispěly k výjimečnému a šokujícímu filmovému zážitku a nedovolují mi hodnotit snímek jinak než maximálním počtem. ()

Razzor_82

"Krev rasy je třeba uchovat za každou cenu čistou." Mladý Crowe v roli drsného vůdce australských skinheads. Jeho skvěle zahraná role silně nesympatického člověka, který se vám svými názory bude doslova hnusit. Silná pointa zachycující sílící nacizmus mezi mládeží a plodící nenávist vůči ostatním rasám. Prostě vygumovaní Hitlerjugend. Kult hákového kříže to není ale i tak to má výtečnou atmosféru. Krvavá řežba s Vietnamci je brutální.  7/10 ()