Vybíjená

• Česko

Vybíjená: Běž do toho na plný koule

Dodgeball: A True Underdog Story

• Německo

Voll auf die Nüsse - DodgeBall

• Německo

Voll auf die Nüsse

Vybíjaná: Choď do toho na plné gule

Komedie / Sportovní

USA / Německo, 2004, 88 min

Komedie, která si neváží ničeho. Agresivní chvílemi lehce nasprostlý humor, který je z Frat Packu znát ani zde nechybí. Příjemně překvapí herecké osobnosti typu nepřemožitrelného Čaka Norrise nebo Dejvida Hasselhoffa, kteří si role užívají. Ještě aby ne. Taky je to role v jednom z nejlepším filmu, ve kterém hráli. No skoro ani nehráli. Hlavní je, že nápad je originální, ale jeho průběh se mi příliš nelíbil. Ben Stiller tu byl fakt šílenej. Šílenej je slabý slovo. Ono ho není moc vidět v těch romantických komediích. Takový nešikovný ale sympatický kluk a tady takovej šílenec, kterého nikdo nemůže mít rád. Tahle komedie je hrou paradoxů, ale povedla se vcelku slušně. Sice se neubránila prvního dojmu z toho, že kostra scénáře je vcelku omšelá, ale občasné vtípky se dokážou na stranu dobra připsat. --- Ty nejsi muj šéf! Já jsem svůj šéf! Já jsem se vymyslel!(21.8.2007)

• mandes

rozpočet : $20 million tržby celosvetovo : $167,722,310(14.12.2006)

Humor Bena Stillera mě stále poněkud míjí. U Zoolandra jsem nepostřehla (během prvních dvaceti minut než jsem ho vypla) ani jeden povedený vtip. Starsky a Hutch měli slušný potenciál, který zůstal nevyužit. Ve Vybíjené Ben Stiller jako narcistní, namakaný úchyl White někdy přehrává, místy je opravdu nechutný, ale právě to z něj činí nejvýraznější postavu filmu, kolem které se točí převážná většina dobrých vtipů. Další postavy jsou už jen variacemi na známé typy (ťulpas pod pantoflem, zamilovaný teenager...). Snad nejvíce mě potěšily camea Davida Hasselhoffa a Chucka Norrise :) A přestože mi povrchní morality lezou krkem, od Lance Armstronga to zní malinko jinak... Vybíjená je povedená komedie. Ale ne pro mě. Ben Stiller se stále netrefil do mého vkusu, i když už to letělo opravdu blízko. Snad příště...(11.1.2006)

Sportu zdar, vybíjené obzvláště... %-] . . . Crazy taškařice s lehce satirickým čňuchem, zavánějící potem a podobnými >spermoidními< odéry posiloven všehomíra... Jo jo, šport je šport, zvláště přicmrndne-li si nějaká ta pofiderně padlá >hvězda< tělocvičného světa! . . . Tak jo, není malých týmů, pozdravujte VŠECHNY cvíče i cvičky, Šuka Rorýse a príma kůl chlapy - a na féroffku pozor na bi(o)holky, způsobí vám NÁHLOU SMR(Š)Ť! ;o) - - - - - (Poprvé a naposledy přežito s lehkým nacamráním na noční kůlce 7.3.2011 (bohužel zas s vyblitým českým dablinkem), hodnocení zabitě 11733., komentář zde vypitý čtyřistaosmdesátýtřetí - 7.3.2011)(7.3.2011)

Tentokrát se to Frat packu nepovedlo na stoprocent, oproti Nesvatbovým a Starsky and Hutch postrádá Dodgeball... vlastně ani nevím co přesně - víc Bena Stillera, trošku víc uměřenosti? Možná můj osobní dojem, přijde mi to už moc crazy - což byli samozřejmě Wedding crashers a Starsky taky, ale ti si neustále udržovali jakési zadní vrátka zpátky do reálného světa... Každopádně, smál jsem se slušně, žádný propadák se nekonal a já tuhletu partičku Amíků nepřestal mít rád. Na druhou stranu už by mohli vyzkoušet něco jiného. Mimochodem, přestože bylo vystoupení Lance Armstronga scénáristický trapas par excellence, sám Lance působil před kamerou docela sebejistě. HASSELHOFF!!! 60%(30.6.2006)