Vybíjená

• Česko

Vybíjená: Běž do toho na plný koule

Dodgeball: A True Underdog Story

• Německo

Voll auf die Nüsse - DodgeBall

• Německo

Voll auf die Nüsse

Vybíjaná: Choď do toho na plné gule

Komedie / Sportovní

USA / Německo, 2004, 88 min

hvězda přidaná kvůli jednomu bezvyznamnému cameu vládce vesmíru.. německý trenér ovšem taky nebyl špatný(22.7.2010)

Poslední dobrý sportovní film jaký jsem viděl bylo Any Given Sunday. A to už je hodně dávno a taky je to úplně o něčem jiném. Vybíjená je komedie! A to ne ledajaká. Vlastně by se dala brát jako kdejaká jiná sportovní komedie. Scénář jede podle lajny, od které se neodtrhne ani jednou, ale má neuvěřitelně dobré zpracování a brilantní herecké obsazení. Ač hraje Ben Stiller záporáka, tak na sebe dokázal strhnout veškerou pozornost. V roli arcizáporáka se dokonale vyžívá a někdy až přehrává, ale tak nezdravě a z takovým smyslem pro ironii své postavy, že mi to vůbec nevadilo a viděl jsem že se dobře baví. Vince Vaughn mile sympatický klaďas a Christine Taylor jako "moviegirl" je k nakousnutí snad v každém záběru. A co mají znamenat ty camea? Chuck Norris ještě lepší než v reklamě na Total gym a David Hasselhoff jako ikona německých řachanů je ještě cool. Lance Armstronga už asi přestává táhnout cyklistika a začíná si pohrávat s filmem. Myslím, že tady jsme ho ve filmu neviděli naposledy. Vybíjená film, který extrémně potěší hlavně díky hercům, sympatickému zpracování a taky díky tomu, že trvá nenásilnou hodinu a půl což ocení hlavně divák, který nerad sedí u filmu.(5.1.2005)

• CheGuevara

Pouze vtipná "camea" bohužel dosud neudělaly žádný vtipný film. To totiž chce mnohem víc než pár štěků kultovních osobností dnešní popkultury, které jsou sice úderné jak rána kladivem, ale jsou příliš malé, aby utáhly celý film. Vybíjená takovým filmem bohužel je. Příběh o outsiderech na nějakém mistrovství už dávno přestal bavit a celá ta správňácká parta není nijak zvlášť zábavná a Ben Stiller je sice dostatečně slizký, ale jeho postavě chybí nějaká ta komediální šťáva. Za zmínku snad stojí pouze výcvik hrdinů poněkud neortodoxní metodou a pár povedených hlášek titulních postav. Jinak samá voda...(17.10.2007)

Komedie stojící na tom, že drtivou většinu času zíráte s otevřenou...otevřenými ústy na to, co za úchylný narcistní výstup ještě dokáže Ben Stiller vykouzlit. U toho zbytku si říkáte, že Farrelly brothers mají pořádně vykutáleného kandidáta na osvojení, protože šikanovat partu degenů tak jako oni neumí nikdo a Mr. Thurber se jim dost zdárně snaží vyrovnat. No a pak je tu samozřejmě ještě Lance Armstrong, který vás svým kamenným výrazem zatluče do země, abyste si vzápětí uvědomili, že takhle dementního komentátora (ne Lance Armstronga;)) už jste určitě taky zažili. Zopár kultových scén (jako je ta s Chuckem Norrisem nebo Davidem Hasselhoffem) included a zábava zaručena, ale rozhodně ne pro každého, včetně mě. 60%(2.4.2007)

Ak je pravda, že filmy s prístupnosťou PG-13 majú dovolené len jedno použitie slova "fuck" v celom filme, tak Vybíjaná si ho nemohla nechať na lepší moment. Najlepšia záverečná hláška v dejinách kinematrogafie. Ale aj ten zvyšok je super. :)(13.10.2008)

• Justin Long

• - Závěrečný souboj mezi Average Joe´s a Globo Gym Purple Cobras, resp. Joe´s versus Cobras je odkazem na kreslený seriál a komiks z 80. let minulého století "G.I. Joe", ve kterém vojáci bojovali proti organizaci Cobra. (imro)

• - Ve scéně, kdy odjíždí White Goodman (Ben Stiller) na skůtru a ukazuje na dvojici prostředníček, je v zrcátku skůtru vidět kameraman. (chleba24)

• - Ben Stiller zničil tři kamery, aby natočil jeden záběr přesně tak, jak si představoval. (don corleone)