Vincent je jeden z posledních lidí, který se narodil z lásky svých rodičů, a tudíž mimo dohled genetických inženýrů. Nedokonalý Vincent je "odsouzen" k práci uklízeče ve velkém centru pro pěstování dokonalých lidí Gattaca, ačkoliv sám tolik touží stát se kosmickým navigátorem. Nakonec volí cestu podvodu. (oficiální text distributora)

Pan Filuta

6/10 Originalita se rozhodně nedá upřít, ale mám velkou výhradu. Očekával bych, že mě to nějak zasáhne, budu o tom alespoň chvilku přemýšlet, ale ono nic. Vůbec nic! ()

Rosana

Zajímavá úvaha nad budoucím časem a zárověň připomenutí i dnešní diskriminace handicapovaných lidí. Tento film mi hodně dlouho ležel v žaludku. ()

Alqarin

Miluju ty žlutý a zelený filtry, miluju ty starý střihy všech obleků a muzejní auta, miluju Hawkův uhrančivej obličej, miluju scénu s plaváním, miluju The Other Side a The Departure, miluju větu "I don't save anything for the swim back." Miluju všechno, co tenhle film představuje, a miluju to, jak to představuje. A nikdy už asi nebudu žádnej film milovat víc. ()

Korbitch

Sice jsem očekával,že se děj bude hýbat jiným směrem,ale i tak pěkná podívaná. Že to ovšem je místy hluché,jako domov důchodců,tak to nepochybně. ()

frashmaker

Další zajímavé sci-fi založené na slovech více jak na efektech, ale z toho tématu šlo vytřískat víc a celou dobu se tam v podstatě zas tolik nedělo. Od zdejšího vysokého hodnocení jsem čekal hodně a dostal jsem malinko lepší průměr. Ty parafráze a morální poučky v tom sice jsou, ale nic nového, opravdu chytrého jsem tam bohužel nespatřil. ()

SaNcHeZ_cz

Inteligentní, originální a upřímně velmi poutavé. Když se k tomu navíc přidá líbivý vizuál, povedená režie a skvělé herecké obsazení, ve výsledku vychází klasika nejen v žánru sci-fi. ()

Asgy

Stačí pár výborných herců, příběh, který má v sobě nejednu úžasnou myšlenku, a parádní sci-fi film je na světě. I když to není jen tak obyčejné sci-fi, protože ty ostatní bývají většinou pojaty o dost velkolepěji - a nejenom tímto je Gattaca vyjímečná. Téměř žádné násilí, ani zvláštní efekty, pouze jeden sen a touha ho uskutečnit..."Year is a long time. Not so long, just once around the sun". ()

Praxis

Zajímavé dílko z něhož je opravdu cítit reálnost budoucnosti. Žádné hi-tech hračky, létající auta a metráky akčních scén, ale spíš komornější romantický příběh na pozadí kriminálně zapleteného případu s lehkým sci-fi nádechem. Skvělý výkon Lawa a Hawka. Škoda Umy, která se lopotí spíše v pozadí. Roli měla dobrou, ale nedokázala se tolik rozvinout. ()

devNull

První režijní počin Andrew Niccola. Pro mě oblíbeného režizéra, který se navíc v tomto filmu dotkl pro mě velmi atraktivního tématu - genetického kódování. Film mě zaujal svou svižností, ale hlavně naprostou sterilitou vizí budoucnosti, avšak s nádechem 30tých let. Bavilo mě, jak tvůrce podával děj, ani jednou jsem se v něm neztratil. Film ani neobsahuje moc hluchých míst, ale přesto se mi nedostalo požitku, na který jsem se trochu těšil.. Akční scény nejsou vůbec výrazné a ani dost propracované - o těch to tady opravdu není, avšak filmový závoj během celého filmu působí magicky tajemně. ()

kobejn

Včera sem si doplnil jeden starej rest v podobě Gattacy. Po tom všem, co jsem o tom filmu slyšel, převážně samý superlativy typu chytrý scifi atd., tak mě Gattaca moc neoslnila. Kromě krásný Idziakovy kamery mě Gattaca moc neoslovila. V podstatě jsem si jen řekl: viděl jsem Gattacu, splněno. Nicméně s Niccolem to prozatím nevzdávám. ()

Ellmariachi

Přiznám se, že tento film mi vůbec nesedl. Celé mi to přišlo nudné, utahané a tak trochu bez emocí, které k tomu mají patřit. Uznávám, žánr nepatří zrovna mezi mé vyvolené. Zub času si své taky vzal. Ale ani závěrečná pointa mi nic nepřidala. Mě to prostě hrozně nudilo a i když vím, že nejsem tím pravým, kdo by měl snímek hodnotit , tak dám 40 procent. ()

Džejkop

Zase něco o genetice, opět důkaz, že je třeba opatrnosti. Jednou tady třeba budou opravdu běhat lidi jejichž otcem bude mrazák a maminka spermobanka. Tohle zavání rasismem, jestli se to tak dá nazvat. Předem odepisovat člověka, který byl počat normálním způsobem a jen kvůli tomu, že má mnohem větší náchylnost k chorobám a různým nemocem, je nehorázná stupidita. Proto jsem k tomu ani nemohl jinak přistoupit než že jsem od začátku do konce držel všechny palce aby se Vincentovi jeho životní sen vyplnil. ()

GodComplex

Debut jak poleno. Vyborny DNA koncept, pribeh, herci, hudba, atmosfera, vlastne uplne vsechno. Puvodne to melo by za 4*, ale jak nad tim tak premyslim, tak to nema zadne slabiny a fakt me to chytlo, takze bura. 9/10 ()

Laxik

Gattaca je zapomenutý klenot. Přesně téhle budoucnosti se totiž bojím, žádný Skynet, ale genetická dokonalost nás jednou všechny zotročí a pak do jednoho vybije. Hawke ve své roli exceluje, na to, jak je to komorně pojaté, to má suprovou stylizaci i kameru a emoce to musí vyvolat v každém polenu. Zkrátka ideální dystopie. Bohužel trpící nedůvěrou k blbci divákovi, a tudíž pokažená nejen vševysvětlujícím voiceoverem, ale i příliš vysvětlujícími dialogy. Osekejte obojí napolovic a máte dokonalý film.(Čirou náhodou se jedná o podobné vady na kráse, které před třiceti lety poškodily podobně pesimistického Blade Runnera). ()

Freemind

Filmů jako tento věru není mnoho. Zasněné, ale ne naivní romantické sci-fi se silným tématem a výborně napsanými postavami, hlavní trojice herců podává výborné výkony, zvláště Jude Law mne opět dostal. Moc se mi líbí až puritánská střídmost ve využití speciálních efektů - ta hypermoderní budoucnost je stále někde kolem nebo na obzoru, ale neruší samotný tok vyprávění. Melancholie. ()

zipper111

D*O*K*O*N*A*L*O*S*T* !!! Skoro bych řekl "po vzoru Orwellovských nebo Vonnegutských antiutopií" rozjel Andrew Niccol silné drama, založené na velmi zajímavém, ale rozhodně ne zrovna vytouženém pohledu do budoucnosti. Snímek má velkou hloubku a velmi dobrý scénář, který dokázal režisér převést na plátno opravdu brilantně, necelé dvě hodiny mi utekli jak deset minut, opravdu, takhle zažraný do filmu jsem nebyl of Fincherovy hry...což je pravda asi 14 dní, ale i to se počítá :). Myšlenka, že velikost duše se nedá změřit, je velmi poetická. Herci byli skvěle vybraní, Umě to tu neskutečně slušelo, Law i Hawke hráli skvěle, skoro mě až děsí kolik superlativů tu na film vymýšlím, a nezmíním se tu i o špatných stránkách Gattacy... Takže, já jsem žádné nenašel. Jednotlivé scény - na koncertě, kontroly, setkání s Umou, dialogy Jeremyho s Jeremym nebo závody v moři jsou natočeny prostě dokonale. Gattaca je asi nejlepší sci-fi antiutopie, kterou jsem měl tu možnost vidět. Equilibrium dostává počoudit!5* ()

Verka13

Jojo, s vůlí se dá zvládnout všechno. Jen ji mít. Herecké obsazení perfektní, myšlenka a pointa filmu výborná. Milé překvapení co se týče výkonu Umy Thurman, která mě nikdy předtím nijak nezaujala. ()

kaylin

Velmi zajímavé sci-fi, kde autoři opět pochopili, že obsah je mnohem důležitější než forma a skvělé triky. Obsah je tady opravdu důležitý a je to krásná ukázka toho, jak dosahujeme něco, co nám ani nepřísluší, ale když už to máme, tak se toho držíme za každou cenu a jsme schopni udělat téměř cokoli. Tady to téměř ale zůstává. Touha po něčem víc je tu v zajímavém propojení se sny člověka. ()

RAiken

Komorní sci-fi se skvělou atmosférou pochmurně chladné budoucnosti, ve které máte už od kolébky nalinkovaný svůj osud, který se však dá změnit jenom těmi nejsilnějšími prostředky - a to lidskou vůlí. Potenciál námětu byl dle mého vytěžen na maximum, a to především díky silnému scénáři a skvělým hereckým výkonům, dnes už velmi slavných herců, kteří se snažili seč mohli, aby z Gattacy učinili něco víc než film. A že se jim to povedlo. Trochu té filozofie se nemůže ztratit v žádném filmu, a už vůbec ne v tak skvělém kousku, jakým je tento. Nezbývá než doporučit, vychutnat, popřemýšlet, nezapomenout a hlavně nevyhodit... ()

Zemřel herec Alan Arkin

18.02.2019

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (více)