Soud opouští mafián Ricca, který byl uznán nevinným. Cestou Ricca s jeho kumpány odpraví maskovaný policista. Někdo vzal spravedlnost do vlastních rukou. Na případ je nasazen poručík Briggs (Hal Holbrook). K případu se ale zaplete i nevybíravý kriminalista Harry Callahan (Clint Eastwood), který byl před časem suspendován pro nepřiměřené násilí. Harry se zastaví u bývalého kolegy a získá dojem, že Charlie by mohl být oním policejním katem. Brzy dojde k další akci šíleného policisty: postřílí bavící se společnost v sídle jiného gangsterského šéfa. A zanedlouho zastřelí pasáka, který zamordoval prostitutku. Harry je povolán zpět do oddělení vražd. Zločiny však neustávají: kokainový král je zmasakrován a zanedlouho i policista, jenž chtěl do případu proniknout. Briggs je přesvědčen, že za vraždami stojí jeden z šéfů mafie a pošle Harryho, aby ho zatkl. Gang byl ale varován – a mrtvoly se začínají kupit… V pořadí druhé pokračování o drsném detektivovi Harrym Callahanovi natočil zkušený televizní režisér Ted Post (Pověste je výš, Do nitra Planety opic; TV seriál The Twilight Zone), jenž směle navázal na prvotní počin zvaný Drsný Harry. Podobně, jako předchůdce, i tentokrát si styl dobově nebral žádné servítky. Bez nutných příkras, ale zato s westernovým a noirovým zápalem, bezprostředně vykreslil horoucí ulice zločinu San Francisca a nekonečnou policejní rutinu. Na filmu se mimo jiné opět podílel vynalézavý hudební skladatel Lalo Schifrin. A jako spoluscenárista figuroval Michael Cimino, jenž s Eastwoodem o rok později natočil Thunderbolt a Lightfoot, a posléze se proslavil klasikami typu Lovec jelenů či Nebeská brána. (Česká televize)

Astaroth12

Drsný Harry je spať, ešte ironickejší, ešte drsnejší, ešte drzejší. Tu som zistil, že Clintovy rola drsných chlapov veľmi pristane, pre ne sa narodil a v jeho poňatí, majú tie postavy silnú charizmu. Film disponuje aj svižnou akciou a niektoré scény mali veľmi silnú akciu. Tu je aj tajomno okolo vraha, ktorý zabíja zločincov, ale pre mňa to až také prekvapenie nebolo. Ale aj tak vynikajúci akčný film, plný zvratov, prestreliek, dobrých policajtov, ale aj tých zlých. Vynikajúca kamera a bravúrny herci, som nadmieru spokojný, u mňa najlepší Harry. ()

baribal

Oproti Dirty Harrymu se o dost méně mluví a dost více střílí, nedokážu říci, jestli je to k lepšímu nebo k horšímu, oba filmy jsou trochu odlišné, ale stejně dobré. Navíc je tady stále Clint Eastwood, takže ten kvalitu silně umocňuje. ()

Korbitch

Neskutečná řež vzhledem k době, kdy je film zpracován. Dnes v noci jsou za mnou první 2 díly Harryho Callahana, zítra mě čeká druhá půlka. Ne, že bych to jako teenager neviděl, ale opakování škola moudrosti. ()

mysiak

Dirty Harry is back...síce iný názov..to ostatné ostalo...cool Clint Eastwood, nečakane v TV CZ dabing, štýlový film, ktorý je výborný aj teraz..."Vy ste teraz hladný?".... "A vy nie?" ()

Riddick77

Opět klasická krimi s akčním koncem a znovu skvělým Clintem, který se pro tuhle roli asi narodil. Příběh poměrně průhledný a nijak zvlášť překombinovaný. Callahan si zde prostě drží kvalitu prvního dílu. 8/10 ()

Laxik

Polda Harry Callahan je zpět a je stejně Drsný, jako před dvěma lety. A nutno dodat, že i když je scénář filmu docela brak (narozdíl od slušné jedničky), hlavní záporák už není takový vůl. Možná proto, že v tomhle filmu vlastně hlavního záporáka nenajdete. Na závěr si jen dovolím menší úvahu, proč že to máme Harryho tak rádi. Narozdíl od osmdesátkových hláškujících mašin (které máme samozřejmě taky všichni rádi) je Harry drsný svými činy a na silácké řeči si nepotrpí. Snad až na pár výjimek typu "Brix měl pravdu, ještě nejste připravený." ()

Freemind

Vynikající sequel a pro mne, coby ukrutného retromila, maximální blaho a slast. Skvělý scénář, živé postavy, bullitovské honičky, hudba Lalo Schifrina. Tohle můžu kdykoliv a v neomezeném množství. ()

zipper111

Stejně jako Dirty Harry plyne Magnum Force zlehka jako voda, ve šlépějích Callahana se dostaneme do zajímavých situací a bla bla bla... Samozřejmě slušná řežba, překvapivě ani ne tak od Clinta, ten tu je mnohem střídmější než v prvním díle. Na druhou stranu trochu mi to vadilo, když byl nekompromisní dršňák (tady je taky, ale menší) tak se mi líbil víc. Děj filmu není nijak složitý, lehce napínavý sice je, ale pár chybek nebo pro mě nepochopitelných věcí by se tam našlo (hlavně proč neodpráskly Harryho už v jeho garáži). Celkově myslím že to je víc než důstojné pokračovaní, možná i překonávající první díl(i když Scorpio byl solidní úchyl), ale přesto to na 5* není. Jsem zvědavý na další. ()

kaylin

Ač mě to samotného hodně překvapilo, tak tenhle druhý díl, i když je opět celkem roztahaný, mě bavil snad ještě více, než díl první. Clint Eastwood už je tady za skutečně nebezpečného policajta ale i když nejprve střílí, vždycky je na straně zákona a vždycky najde cestu, jak se o toho šmejda postarat. Finále je prostě parádní. ()

RAiken

Klasická kriminálka s drsňáckým policistou, tentokrát s tím nejdrsnějším z nejdrsnějších, a to s Harrym Callahanem, která je zajímavá pouze zvláštní skupinou policejních zabijáků, kteří jsou úctyhodnými protivníky, ale nakonec se jako vždy stanou potravou pro Harryho kanón .44 Magnum, jehož přítomnost potěší oko i ucho fajnšmekrů... ()

MATADOR

Drsný Harry byl jednoduchý. Magnum Force je přitom jen už standartní kriminálka se známým Harry Callahanem, který bojuje s bandou poldů, kteří berou věci do svých rukou a neváhají používat podobný kvér právě jako Harry. ()

salalala

O chloupek lepší a drsnější než Drsný Harry. Eastwood tu zas hláškuje o sto šest, i nápad na samozvané policejní zabijáky je fajn. Film ani chvíli nenudí a scény, kdy Harry likviduje zloduchy (únos letadla, přepadení obchodu), jsou prostě boží. Je to svižně natočené, zajímavě nasnímané, dobře sestříhané, co chtít víc. Nejlepší je ten Eastwoodův výraz. "vim, že to zní hloupě kapitáne, ale umíte létat?" "Ne, nikdy jsem se to neučil." Tak tahle hláška mě úplně rozsekala. ()

Colonist

Můj komentář k prvnímu dílu (silné čtyři hvězdičky) končil slovy "Laťka byla nastavena poměrně vysoko, uvidíme, jestli ji dokázaly udržet i následující díly." Druhý díl laťku nejen udržel, dokonce ji překonal. Magnum Force je nejen delší a akčnější, ale hlavně je tu Harry ještě víc cool (normálně toho slovo nepoužívám, ale ve spojení s touhle postavou nemohu jinak). Někteří tu píší, že je oproti prvnímu dílu méně drsný. To si já osobně nemyslím. Už jen to neustálé žvýkání, které v prvním dílu nebylo, mu dodává tu správnou vizáž tvrďáka. Atmosféra a hudba jsou super, tak jako v minulém díle. Jak je možné, že mi tahle série tak dlouho unikala? Tohle je totiž přesně můj šálek čaje! Mimochodem, Suzanne Somers (Carol z Kroku za krokem) hrála tu svlečenou holku v bazénu :) ()

dyfur

..... niekto by povedal,že v globále tá skupina proti ktorej nakoniec bojoval C.E. to nemyslela až tak zle-nebyť nevinných obetí...kde neuspel súd alebo kde by neuspel súd ....čo robiť?...hmm .... ()

Martin741

Druhe pokracovanie drsneho Harry Callahana nam serviruje vsetky atributy vybornej jednicky : drsneho hlaskujuceho policajta, sice slaboduchy scenar, ale pridava sa trochu atmosfery a napinavy dej. K tomu vsetkemu treba pripocitat este viac akcie, este viac prestreliek ba aj na vybuchy dojde. To vsetko tentokrat uz nie pod vedenim rezisera Siegla, ale na rezisersku stolicku si sadol Ted Post. A tento reziser sa Sieglovi v niecom vyrovna viac, a v hodne veciach nanho zase nestaci. Napriek tomu Magnum Force uz nie je taky vyborny ako prvy Drsny Harry. Preco? Nuz tak v prvom rade zaporak je podstatne slabsi ako desivy Andrew Robinson z prveho dielu /myslim, ze Andrew Robinson odmietol hrat aj v dvojke, lebo mu vadili role takychto psychotickych zaporakov/, a teda menej psychopaticky a ide z neho mensi strach ako z prveho v prvom filme. A nie je tu uz princip oko za oko, zub za zub z jednotky. Ako filmovy a akcny fanda si vsak uzijem dostatok akcie, prestreliek, ba dokonca aj vybuchov. Aj tak je to podarena a skvela podivana, ktoru mozno len doporucit. 92 % ()

shyster

Pokračování Drsného Harryho ničím novým nenadchne (což v době čim dál tím horším pokračování, je jistě potěšující, ale...). Možná jen, že se z Harryho stává svůdník ve stylu James Bonda (což je mimochodem docela směšné). Samotný děj neurazí, ale ani nepřekvapí. Ke konci jsem zavíral víčka. Drsný Harry prostě stačí. ()

Jino

Řemeslně možná lépe zvládnuté než Siegelův Drsný Harry.. zejména mi sedla víc hlavní zápletka. Clint se pro roli drsného Callahana jak vidno narodil - svoji postavu si opět náramně užívá a dává tak divákovi to po čem touží. Nic víc, nic míň. ()

MrPierc

Standartní příběh, který je ale zabalen do velmi stylové podívané. Policejní fetiš dodává filmu sílu a napětí. Drsný Harry sice už není tak drsný, ale stále se nebojí stisknout spoušť. Moc se mi líbí ta doba, kdy auta měla na sobě tolik chromu, že i prohlížeč Google Chrome tiše závidí :-) ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook